Jump to content

Golf 5 negru


wlad_cu_w

Postare recomandată

Arata bine farurile le imita chiar bine pe cele OEM . Au instalatie de xenon adaugata ,sau trebuie sa pui tu ? 

Link către comentariu
  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wlad_cu_w

    128

  • cogdao

    27

  • sebip

    13

  • Cosmin ZKG

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa incerci sa faci un retrofit , sa adaugi instalatia + becuri de 4300k , cele de 6000k mi se par prea puternice si lumina prea albastra . 

Link către comentariu

Eu am 4300k si nu mi se par asa galbuie lumina , cel putin pe asfalt da o lumina alba . Atasez o poza sa-ti faci o parere cum ar da cu 4300k, varianta golf 4 bineinteles  :D

post-124524-0-68144400-1390664802_thumb.

Link către comentariu

Se poate sa fie o diferenta , nu te contrazic(5000k nu am avut ,deci nu pot sa imi dau cu parerea)  :icon_thumleft:  , oricum 6000k iese din discutie , am pus pentru scurt timp asa ceva dar nu e o lumina care sa te avantajeze in trafic (doar d.p.d.v vizual ), cel putin nu pe ploaie / noapte.

Link către comentariu

Confirm si eu ca daca pui 6000k pe drumuri cu asfalt negru (proaspat turnat) sau pe ploaie -> e dezastru

Link către comentariu

In conditii neprielnice , ceata , ploaie torentiala , asfalt umed / noapte , e normal ca majoritatea becurilor sa nu ofere o vizibilitate atat de buna (cel putin cele xenon) .

 

Am circulat pe astfel de conditii cu Osram NightBreaker halogen si am fost multumit ,parca luminau mai bine decat cele xenon oem.

 

Se presupune ca halogenul < xenon < led , dar depinde mult de starea drumului si conditiile meteo , asta in cazul in care nu ai S-classe , A8 , cu night vision integrat si conduci cu ochii pe consola centrala :))

Link către comentariu

Si le-am montat si reglat la aparat...

post-125207-0-28677600-1390903869_thumb.post-125207-0-85246800-1390903897_thumb.

Si pe cand am ajuns acasa, am observat ca s-au aburit putin pe interior, exact ceea ce ma temeam...in fine... raman cu ele.

Mi-am pus becuri portocalii de semnalizare pe pozitie, arata mult mai frumos asa, parerea mea. Becurile raman deocamdata cu halogen, nu investesc inca in xenon pentru chestia cu arsul motorasului de la stergatoare.

 

Link către comentariu

Arata bine, schimba foarte mult aspectul masinii. Sincer nsh ce ai putea face ca sa scapi de problema aburirii. Cred ca sa verifici cat de etans este lipita "sticla" farului si sa incerci sa o izolezi mai bine.

Poti pune niste poze cu farurile cum lumineaza la perete?. Este sigura problema motorasului de la stergatoare daca pui Xenon AF?

Link către comentariu

Arata bine, schimba foarte mult aspectul masinii. Sincer nsh ce ai putea face ca sa scapi de problema aburirii. Cred ca sa verifici cat de etans este lipita "sticla" farului si sa incerci sa o izolezi mai bine.

Poti pune niste poze cu farurile cum lumineaza la perete?. Este sigura problema motorasului de la stergatoare daca pui Xenon AF?

 

Cica da. Ma gandesc acum ca daca as pune xenon AM temperatura emisa de bec ar fi mult mai ridicata, astfel poate ar aparea condens mai puternic. O sa pun si poze la perete.

Link către comentariu

corect... depinde si de kit-ul ales.... daca sunt variantele mai noi, can bus, can bus pro, terminator.... etc, sunt mai bune. Cele ieftine ai toate sansele.

 

de fapt, sanse ai cu orice kit xenon Am..... dar, ai cele mai multe sanse cu cele proaste/ieftine

Link către comentariu

Intr-adevar schimba total look-ul masinii. Felicitari !

Am avut si eu pe el xenon - hid-uri - can bus si nu s-a ars motorasul, tot prima editie de golf era 11/2003 fabricatie.

Daca nu vrei sa risti incearca un Phillips extreme blue vision , sau un Osram Night breaker plus

In legatura cu aburitul farurilor asa mi s-au aburit si mie timp de cateva zile ,dupa care presupun ca a ajuns la o temperatura constanta in far si nu s-a mai aburit.

Trebuie doar sa ai rabdare . .

Link către comentariu

Poze facute in parking, acum noaptea, cu fata la perete:

post-125207-0-84718600-1390931483_thumb.post-125207-0-24915200-1390931497_thumb.post-125207-0-10171500-1390931517_thumb.

De-abia acum am observat ca nu-mi mai merg LEDurile de sus din interior si nici butonul ESP nu mai e luminat cand sunt farurile aprinse....care ar fi problema? Citisem mai demult ca LEDurile au legatura cu becul de la bricheta, dar mie niciodata nu mi-a mers becul respectiv (nu fumez) cu toate astea LEDurile rosii au functionat pana...nu stiu cand, acu' seara am observat doar. Mentionez ca acu vreo 3 sapt cred, am incercat niste becuri cu LED xenon pt iluminatul interior, dar nu le-am pastrat, am ramas tot pe lumina galbuie; de-atunci sa se fii intamplat ceva?

Am inlocuit mai inainte siguranta de la bricheta, crezand ca poate ala e baiul, dar tot nu se aprind LEDurile

post-125207-0-10680100-1390931853_thumb.

Poate imi ziceti careva daca LEDurile alea au siguranta separata...

Merci

P.S: dupa o tura prin oras acum seara, nu mi s-au mai aburit farurile pe interior :icon_bounce:

Link către comentariu

Am cautat putin pe forum si mi-am dat seama ca pozitia 1 si 13 e pt luminat interior....deci sa inteleg ca desenul e o lampa? Eu ma gandeam ca e un cap de dush :))

LE: M-am dus acum la masina si cand am apasat butonul la telecomanda, toate LEDurile s-au aprins....Acum totul functioneaza ok, fara sa-i fac nimic...

Modificat de wlad_cu_w
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ce-am primit azi de Valentine's Day de la Fan Curier... :na:

post-125207-0-22307200-1392403989_thumb.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!