Jump to content

Golf 5 negru


wlad_cu_w

Postare recomandată

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wlad_cu_w

    128

  • cogdao

    27

  • sebip

    13

  • Cosmin ZKG

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da. Vreo 5-6 opriri de cateva ore de somn fiecare deoarece am prins un viscol greu in DE si AU si masina era echipata cu "all season" care mai aveau 1 max 2 mm. Plus ca la intrarea in Austria din cauza viscolului si a intunericului am ratat parcarea cu vignete asa ca dupa ce am realizat ca is in Austria, si la vazul unei pancarte cu "next gas station 64km", am iesit la prima iesire de pe autostrada in speranta ca o sa gasesc o benzinarie pe drumurile nationale. Nu vroiam sa ma cert cu Polizei daca ma prindeau fara vigneta. Era deja trecut de ora 23 si toate benzinariile erau inchise prin satele de pe acolo. Dupa vreo 2 ore de mers ca orbu prin zapada pe drumuri nationale din cauza ca semnalu GPS ma lasase, cu noroc am ajuns inapoi in DE unde am gasit un OMV deschis, am cumparat vigneta si mi-am continuat drumul spre RO...

Link către comentariu

Felicitari pentru masina, si eu am avut una la fel, tot asa, adusa de je din Germania (vezi semnatura). Si azi mi-e dor de ea.

 

O mica observatie: cotiera nu e refrigareta :)

 

In rest, daca-ti iei niste praguri de GTI, ii schimba complet aspectul.

Jante de 17 (sau 18 :dry: ) io personal, la cum is drumurile din Cluj, n-as lua. Gasesti suficiente pe 16 care sa fie frumoase si sa arate si bine. In plus, gumele bune pe 17" incep de la 150 Euro/bucata; de alea de 18", nici n-are sens sa discutam...

Esti sigur ca vrei sa dai minim 600 Euro pe niste cauciucuri, in loc sa-ti iei un volan de GT/GTI, si sa investesti restul fie in soft, fie in bara fata/spate? Mai ales ca, dupa cum s-a amintit mai sus, jantele de 17"/18" comporta si modificari la amortizoare, arcuri, etc...

Daca mergi la intalniri, vezi ca sunt colegi cu Golfuri 5 care si-au facut diverse modificari cu mai mult sau mai putin sens, inspira-te de la ei si vezi ce poti face.

Bafta si s-o porti sanatos.

Link către comentariu

Cu torpedoul, te cred; cu cotiera ai putea pune oare o poza? Nu de alta, insa n-am mai vazut cotiera racita de Golf 5. Cu CD changer, cu spatiu de depozitare, cu docking station pt. iPod/iPhone, da; racita, nu.

Link către comentariu

Am acolo un switch sa-i zic. Are inscriptionat pe el "0" si fulgul de nea. Pun poza maine.

Link către comentariu

Bogdan si eu la" fostul " meu golf V (trendline) am avut racire in contiera , cand am luat golful 6 (highline) si ii faceam recunoasterea a fost una din chesti pe care am observat ca lipseste .

Modificat de calint
Link către comentariu

In rest, daca-ti iei niste praguri de GTI, ii schimba complet aspectul.

Jante de 17 (sau 18 :dry: ) io personal, la cum is drumurile din Cluj, n-as lua. Gasesti suficiente pe 16 care sa fie frumoase si sa arate si bine. In plus, gumele bune pe 17" incep de la 150 Euro/bucata; de alea de 18", nici n-are sens sa discutam...

 

Daca ii pun praguri de GTI, ii schimb bara fata cu una de GTI sau R32, bara spate tot cu una de R32, fara iesirile cele 2 pt esapament, mi se pare aiurea sa ii pun jante pe 16. Ar arata ca nuca in perete. Mai bine ma sacrific financiar pt un look mai sportiv. Imagineaza-ti un RS4 sau chiar un R32 veritabil cu jante de vara pe 16''. Mi se pare "strigator la cer" ca sa zic asa. Indiferent de pareri eu tot voi alege 17'' sau 18'' dupa ce recuperez 2 taxe de inmatriculare (nu-s samsar de masini).

Respecte.

Modificat de wlad_cu_w
Link către comentariu

Mno, scuze, cat traieste omu' invata :) N-am stiut ca exista si cotiere racite.

Eu acolo am avut docking station pentru iPhone/iPod.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
  • 1 month later...

O intrebare: Am volanul ala urat in 4 spite, si vreau sa-l schimb cu cel in 3 spite. Am citit un comment pe un site de vanzari cum ca nu se potriveste, nu se poate instala, e adevarat?!?!?!

Merci.

Link către comentariu

Se poate instala fara probleme volanul in 3 spite, doar daca cumperi si airbag-ul pentru el. Gasesti pe site-urile de anunturi multe oferte bune.

Link către comentariu

Dai bataie cauta volanul in 3 spite normal sau gti vezi ca sant pe forum si potrivește si airbagul uitate la mine in topicul de golf v ca am facut operatiunea fara mari batai de cap (cumparat volan gti +capac airbag in care am transferat ușor airbagul din capacul 4 spite)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Desi am zis ca doar la primavara am sa-mi iau jante, nu am rezistat si am facut-o, asa ca azi mi-au ajuns jantele pe 18'' de GTI :icon_bounce: . Le-am pus pentru poze doar, spre seara le pun inapoi pe cele de 15:

post-125207-0-48883000-1387015487_thumb.post-125207-0-11944900-1387015258_thumb.post-125207-0-00098500-1387015271_thumb.post-125207-0-57300600-1387015292_thumb.

post-125207-0-24931800-1387015282_thumb.

Link către comentariu

Azi am montat si volanul in 3 spite si airbagul (temporar). Capacul de airbag mi l-a dat un amic, nu e nou, a fost lipit, revopsit. Nu arata tocmai bine, dar pana ce iau un capac nou de airbag, raman cu asta. Poza before-after:

post-125207-0-43391200-1387107834_thumb.

Modificat de wlad_cu_w
Link către comentariu

Frumos golf-ul , am avut si eu unul asemanator , e buna motorizarea ,fiabila , mai trebuie niste faruri oem bi-xenon si ii va schimba si mai mult aspectul .

 

Jantele sunt deosebite ,poate putin cam mari pentru drumurile noastre , eu as fi mers pe varianta de 17" ,dar ma gandesc ca au fost la oferta si le-ai cumparat asa. 

 

E bine sa pastrezi look-ul oem ( gti ) daca asa ai inceput ,deci ,nu recomand instalarea unor faruri After market dayline (gen audi), eu am facut greseala asta si mi-a parut rau dupa aceea. 

 

Spor la modificari si la km !  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Da, totul va fi ca la GTI, faruri xenon look, praguri GTI, bara fata ori de Jetta ori de GTI, si bara spate de R32 fie cu cele 2 evacuari, fie fara ele. In interior macar un RCD 510. :icon_bounce:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Un mic "tuning" facut de mine sa vad cum arata, probabil o sa comand un autocolant de pe net facut ca lumea, nu o coala atocolanta decupata cu foarfeca :winter:

post-125207-0-64766100-1389886777_thumb.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi mi-au sosit si farurile cu lupa Xenon Look de la Depo

post-125207-0-55653200-1390650016_thumb.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!