Jump to content

Setari Octavia 3


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

Dap eu mi m facut acum 2 sapt :d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ar fi trebuit sa si vina standard pt RS. Am inteles ca o sa apara pe vreo editie speciala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi link-ul meu de mai sus....

 

 

experimenter

  • photo-thumb-61868.jpg?_r=1381944320
  • FREEDOM
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 3,129 posts
  • Location:Rossendale
  • Car:2013 Octavia III Elegance Hatch 2.0 TDI DSG

Posted 30 December 2013 - 01:26

Enabling laptimer in the maxidot

 

As far as I know for colour maxidot only. This didn't work on my colour maxidot, but has been confirmed to work on a vRS with colour maxidot.

 

Controller 17 - Instruments

07 - Coding

Byte 1

Enable Bit 3 - Lap Timer active

 

post-61868-0-87586100-1388423518_thumb.p

 

 

 

Modificat de brosco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, merge doar pe maxidot color si nici acolo la toate.

Am incercat si noi ( de fapt  Florin, eu l-am asistat si indrumat ca nu stia pe acolo cu VAG, abia bajbaia  :blah_: Sa traiti sefu' !) sa facem codarea la mine si nimic ... Oricum nu cred ca ma putea ajuta cu ceva aceasta functie dar nah, daca mergea activata Why not !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De obicei romanul este foarte inventiv si destept.... Nu a reusit nimeni sa activeze Rain Closing ? Nici sa se inchida geamurile cu un singur inpuls atunci cand inchizi masina ? sa numai stai sa apesi pana se ridica geamurile ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ma intereseaza si pe mine faza cu geamurile atunci cand inchizi masina, sa se ridice singure..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Trebuie sa tii apasat pe butonul de inchidere de pe telecomanda mai mult...la fel faci si ca sa le deschizi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat dar nu merge.. Mi-a spus ieri dealer-ul cabd am ridicat masina ca nu vine cu aceasta functie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Atunci ia legatura cu user ul florin si iti va activa el functia plus altele gen cornering, staging, etc....pt o suma modica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai frumos si elegant se recomanda a se consulta aria de servicii... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se modifica electricul stiu ca pierd garantia :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de ce interventii faci pe parte electrica. Nu cred ca interventiile software-activat comfort closing/ staging/cornering vor afecta garantia. Decizia iti apartine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie asta mi-au spus la Avia. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Cum pot da reset la consum ? Am mers mai tare cu ea si am un consum de 8.9.. Vreau sa merg mai linistit acum si sa vad ce consum pot obtine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri



Resetarea contorului zilnic pentru distanţa parcursă

› Apăsaţi scurt tasta 6 » fig. 2 la pagina 9.

post-8103-0-62252700-1401970351_thumb.jp



nu am masina, dar am manualul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

warlock - apasand tasta 6 resetezI doar trip-ul. Consumul il resetezi din Radio Bolero sau tii apasat pe rotita din dreapta de pe volan pe fiecare consum in parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristiansen077 geamurile se ridica atat timp cat tii apasat pe inchis. era vorba despre faptul ca atunci cand apesi o singura data se inchid(pana sus :)) )  .Asa era la fosta mea Octavie...... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei care au sistemul keylees go merge sa inchizi geamurile daca le ai deschise tinant mana apropiata de manerul usi stanga dreapta  ( pentru inchiderea masini ) cateva secunde 

Modificat de Catalin_1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Saptamana trecuta am pus becuri LED la numarul de inmatriculare si m-am trezit cu eroare de bec ars in bord, azi cu ajutorul VAG-COM-ului am reusit sa-i zic masinii ca sunt LED becurile si eroarea a disparut. Am activat si obtinuea sa-mi arate turatia climei pe auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ne zici si noua de unde ai luat led-urile si cat ai dat? De la noi sau de la superskoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la noi le-am luat am dat 7ron/bucata... am pus si in portbagaj dar trebuie sa caut unele cu putere mai mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A pus cineva leduri in mașină ? In spate am reusit sa scot plasticul sa montez becurile dar pentru locurile din fata nu am reușit. .. stie cineva cum se face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In fata se scotate gria de langa suportul de ochelari, acolo gasesti doua suruburi si dai jos toata plafoniera , ajungi la soclurile becurilor prin interior, se scot prin rotire gen alea de bord de logan

Daca nu vreti complicatii folositi cu incredere bec philips blue vision , da o lumina alba, ca pozitia din far( nu daylight) eu sunt f multumit pt interior

Modificat de Alexandru P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca se poate face vreo setare astfel incat Intelligent Light Assistant sa fie activat odata cu trecerea luminilor pe modul automat si sa ramana asa si dupa oprirea motorului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!