Jump to content

Setari Octavia 3


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

Nu si nu vad cum ar putea sa afecteze garantia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu si nu vad cum ar putea sa afecteze garantia!

hmm, nu prea cred ca nu o afecteaza... daca te duci in service si aia vad ca ai toate optiunile activate si pe istoricul masinii nu... as zice ca o sa considere ca ai intervenit in softu lor si e posibil sa comenteze. ( ma rog aici poti sa te intelegi cu ei cred). Exact cum a zis un coleg prin primele pagini "teoretic da, practic nu". Si eu sper sa nu comenteze, dar o sa vedem.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat chef de munca au aia din service numai de istoricul masinii nu stau ei ...

Am montat eu luminii la picioare la Leon si nu au zis nimic ... si inca era in garantie.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA cate am activat pana acum, si mai ales la O2FL care erau in garantie, si care au avut ceva probleme, nu a comentat nimeni la garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AlBundy De ce nu deschideti un topic similar si pentru Golf 7? Cred ca sunt posibile setari diferite si probabil alte coduri, deci s-ar justifica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca nu am avut un g7 pe care sa testez. Oricum, sunt cam aceleasi.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BKL36, cp.

In legatura cu garantia, chiar daca ar fi probleme(desi nu cred) in maxim 10 minute dezactivezi ce ai activat si apoi te duci la dealer 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca sunt probleme sincer la golf am activat ce se putea activa si am fost la ei la reprezentanta chiar si ei mi au activat ceva si nu au fost probleme cu garantia! Astept sa vedem ce ne mai dai :)))) sau ce se mai poate activa pe 1.6 tdi elegance eu nu am luat drive mode select si imi pare rau dar m am trezit tarziu dupa ce s a dat comanda si nu am mai avut sanse poate se gaseste vreo solutie doar din bolero fara buton :))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vom vedea ce se mai poate activa. Cu timpul poate mai apar noi codari printre care si drive mode select

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Al Bundy si mi-a activat pana acum HHC, Staging, Mirror down on reverse, TPMS, Led nr inmatriculare, Cornering. In curs sunt horn sond la inchidere masina, rain closing, al doilea stop ceata... Apelati cu incredere si faceti o vizita la garaj la Al Bundy. Eu am fost foarte multumit. O seara buna

Trimis de pe al meu AllviewCity folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Led nr inmatriculare??!! Al doilea stop de ceata ma r interesa si pe mine :d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru rain closing trebuie codat RSL care momentan nu merge, indiferent ce bit modifici nu ii convine, spune out of range.

Al doilea stop spate merge activat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul de oboseală a reusit careva sa il activeze ?

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru rain closing trebuie codat RSL care momentan nu merge, indiferent ce bit modifici nu ii convine, spune out of range.

Al doilea stop spate merge activat.

Cum se activeaza al 2-lea stop de ceata?

Ca inca nu am gasit codarile. sau sa ma uit la seat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu sunt la seat.

 

09 - Central Electric

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

- inainte de modificare

(4)-Leuchte26NSL LA72-Lichtfunktion A 26 - Nebelschlusslicht wenn kein Anhaenger gesteckt und Rechtsverkehr 

(4)-Leuchte27NSL RC6-Lichtfunktion A 27 - Nebelschlusslicht wenn kein Anhaenger gesteckt und Linksverkehr 

- dupa modificare

(4)-Leuchte26NSL LA72-Lichtfunktion A 26 - Nebelschlusslicht wenn kein Anhaenger gesteckt

(4)-Leuchte27NSL RC6-Lichtfunktion A 27 - Nebelschlusslicht wenn kein Anhaenger gesteckt

Modificat de doggy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea pricep: al doilea stop ceata sau al doilea stop spate?

 

Sa zicem ca e al doilea stop ceata (fiindca suna mai probabil): ce vrea sa insemneze activarea lui? Adica pui bec si lumineaza dupa activare?

 

Nici cu ledul care lumineaza numarul n-am inteles: daca pui inainte led nu merge si daca pui dupa activare merge?

Modificat de Navi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se pare ca nu am fost prea atent aseara. Codarile date de mine mai sus sunt pentru aprinderea celui de-al doilea bec pentru marsarier. Mentioneaz ca dupa activarea cand bagam in marsarier se aprinde si stanga si dreapa(becul era acolo nu am montat nimic)

Modificat de doggy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asadar producatorul pune bec, dar nu il face si functional. Ciudat! De ce oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e legislatia UE. La fel e si cu becurile pt stopurile de ceata. Sunt prezente amandoua, dar doar unul e functional. Daca mergi in UK, de exemplu, te duci la dealer si-ti comuta becul folosit de pe stanga pe dreapta din soft si esti gata de drum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faina chestia asta....si eu as vrea sa le am activate pe ambele parti....dar nu stiu cum sa fac. ori ma rog de cei de la reprezentanta cand ajung la ei, ori ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ori ....., ca la reprezentanta nu cred  sa le activeze.


da, se pare ca nu am fost prea atent aseara. Codarile date de mine mai sus sunt pentru aprinderea celui de-al doilea bec pentru marsarier. Mentioneaz ca dupa activarea cand bagam in marsarier se aprinde si stanga si dreapa(becul era acolo nu am montat nimic)

Si pentru ceata suplimentara spate/?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, nu am activat inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate activa ca la masini cu camera spate (Rear Assist pe G7) dar fara senzori de parcare sa se miste liniile de pe ecran (Composition Media la G7) odata cu volanul? Am observat ca se misca doar la cele dotate cu senzori de parcare.

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!