Jump to content

VW Golf MK5 GTI


s3r61u

Postare recomandată

da asa este, dar daca este OEM nu inseamna ca este mai bun sau mai fain :) (cu exceptia " chinezariilor") OEM sunt raportul dintre   best quallity--best price...oricum e tarziu in noapte :)) si pe rosu arata foarte bine de asemenea ..dar eu sunt more of a  "black-guy"....poate cand o sa ma satur o sa le vopsesc rosii :))

Link către comentariu
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • s3r61u

    179

  • golfix

    47

  • B_490_RZV

    26

  • saibot

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu intelege gresit, imi place ce ai facut si iti apreciez pasiunea.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salutare !! :)

 

Caut Tips-uri noi pt evacuare...si nu prea gasesc...asa ca am nevoie va rog de unpic de ajutor :D cu ceva linkuri..preferabil din Romania ...

 

Mersi !!

Link către comentariu

Încearcă la Stelco , eu am de la ei, le-au sudat direct . Au si in București.

Scuze, eram pe telefon. ..acum am văzut ca ești din Tm.

Link către comentariu

De care cauti? Care se sudeaza? Ca si eu caut si nu gasesc pentru masina din semnatura, daca gasesti sa zici unde..

 

Am vazut ceva la pilotauto, au mai multe modele, si un baiat si-a luat si le-a prins cu surube, nu a sudato, a facut gaura..

Link către comentariu

Caut fara suruburi, nu vreau s-o gauresc, OEM vreau(se prind in 3 puncte de sudura) am zis prima oara sa incerc pe net sa gasesc...dar daca nu..probabil c-o sa merg la reprezentanta sa fac comanda...

Link către comentariu
  • 2 months later...

Yin & Yang ! :D

 

GTI-ul 118.xxx km se comporta impecabil !

Passatul 156.xxx deasemena.

 

Din pacate nu prea am suficient timp sa profit cat vreau de GTI :(

post-125783-0-36527200-1441027200_thumb.

Modificat de s3r61u
Link către comentariu
  • 2 months later...

Salutare !

 

A trecut ceva vreme de cand n-am mai scris in topic...toate bune si frumoase :)

Am reusit cu chiu cu vai sa fac 6000 de km(am crescut stafeta la km fata de anul trecut cu 1000)

vara asta cu GTI-ul :)) si asta cu un drum dus-intors Hamburg-Timisoara(aprox 4000km).

Ca noutate, am cumparat cauciucuri noi pt. iarna(desii masina Iarna sta in garaj..dar nah...cine stie ce urgenta va fi vreodata) si le-am pus pe rotile OEM de 17"... am facut ceva plimbari si pot sa zic..ca e ca si cum mi-am schimbat suspensiile :)) amortizeaza , denivelarile, anvelopele de iarna intr-un mare fel, fiind mai carnoase decat cele de vara se simte bine diferenta...eram unpic sceptic cu rotile de Iarna pe 17 dar acum sunt chiar incantat !!

 

Ce urmeaza...urmeaza ca la prima ninsoare in garaj cu ea :D ...investitii in ea au fost si anul acesta...deci pt moment e de ajuns.

 

Ca si pareri de rau.... I-mi pare rau ca n-am timp sa profit de masina... asta e singurul regret :(

 

Sanatate la toti si concedii placute !

Modificat de s3r61u
Link către comentariu
  • 1 year later...

Salutare lume!

Se pare ca in ultima perioada, din nou, nu am prea bagat in seama topicul meu :)) tot pe topicul altora, asa ca m-am decis sa scriu si aici...nu prea multe ca nu prea am ce  :)) ...doar ca pot sa ma "laud" cu performanta ca am atins si eu borna de 130.000 km (30.000 in aprox 4 ani) 90% drumuri lungi, am scos-o saptamana trecuta la o mica plimbare ne mai fiind zapada, s-o dezmortesc putin...mai nou vad ca de 2 zile la Tm sunt chiar 12 grade, cred c-o s-o scot mai des din "barlog".

Nimic special, toate bune si frumoase...doar cred ca putin se aude undeva pe traseul evacuarii un fasssait..probabil de la stat in garaj....evacuarii i-a ajuns :D (vreo punctura undeva) am sa investighez in vara mai atent .

 

Spor la toti si cat mai multi km  !!

*te rog sa acorzi mai multa atentie modului in care scrii. De data asta ti-am editat eu postul. Multumesc.

 

20170121_203603.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu
  • 5 months later...

Salutare Salutare,

dinou dupa o lunga perioada, reusesc sa scriu aici, ca urmare a unor mici "imbunatatiri" la evacuare, cu ocazia asta, am reusit sa vad si eu starea turbinei pe dinauntru, am fost placut surprins sa vad ca este impecabila(spun eu) cu chiu cu vai am mai reushit sa parcurg vreo 2000 de KM d la ultima postare, deci am ajuns aprox la 132k km, am sa postez o poza cu interiorul turboului sa va dati si voi cu parerea  .

Urmeaza preventiv sa schimb Valva N80 plus Diverter Valve Versiunea noua(D).

Numai bine la toata lumea !!

20170324_224010[1].jpg

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Da, pt. lamuriri :) , masina  este stock de la inceput si doar benzina de  100 MaxMotion OMV,  m-au intrebat unii colegi :) , turbina e K03.

Sporuri  !!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!