Jump to content

VW Golf MK5 GTI


s3r61u

Postare recomandată

Un pic offtopic, dar nu stiu cum aveti curaj sa puneti acum roti de vara, avand in vedere starea drumurilor. :D Acum doua saptamani am facut o vizita de noapte la Autosoft pentru ca mi-am strambat jantele de tabla cu vreo 2 cm, dand intr-un crater pe un drum care inainte era impecabil. 

Link către comentariu
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • s3r61u

    179

  • golfix

    47

  • B_490_RZV

    26

  • saibot

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si crezi ca daca mai astepti,vor fi drumurile ca in palma? :)) Noi tot asteptam de vreo 10 ani dar nimic :))

Link către comentariu

:lol: Sa rectific, sa astepti sa peticeasca o parte din ce a aparut peste iarna. Ca in palma nu o sa fie decat cand o sa avem salariul minim 1k de euro. :)

Link către comentariu

caut sa cumpar un set de valve ascunse, de calitate cat de cat, aveti idee de unde pot sa iau? si ce parere aveti despre ele, daca le-ati folosit?, din punct de vedere vizual clar arata mai bine...dar din punct de vedere al fiabilitatii ?

Link către comentariu

Eu zic sa pui valve normale. Ca sa faci presiunea la 4 roti cu valve ascunse stai 10 min....

Link către comentariu

Eu am de 2 ani montate (60 ron de la vulcanizare) si sunt multumit, cam 15 minute dureaza sa fac singur presiunea ( jante OZ 35 anniversary) din cauza spitelor mai apropiate accesul este mai dificil la valve... 

Link către comentariu

Exact la asta ma gandeam si eu zilele astea...cum o sa fie cu accesul..printre spite..probabil c-o sa merg pe unele clasice..fiindca din ce am gasit sunt doar pe comanda si cam dureaza o sapt..sa vina :| 

La vulcanizre cand am intrebat daca au..mi-au spus ca da..100 de lei setul :)))

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

la Autosoft m-a costat 5 lei o valva cromata,modelul mai scurt.

Link către comentariu
Chucky_Catalin

Sper pe sambata sa ajung sa le montez si pe ele...

si e pentru prima data cand nu am fost multumit de portbagajul Passatului :)) ...nu mi-au intrat calumea nici jantele (decat doua) nici anvelopele(cu greu 3)...desii e imens...oricum hatchback rulles, te poti folosii mai mult de spatiul lor..in fine..o sa revin cand le montez :)

 

Cu ocazia asta cred c-o sa pun rotile OEM R17  de GTI la vanzare..inca nu m-am hotarat...sunt impecabile si ele si  parca nu ma lasa sufletul sa desperechez masina de ele... :D

Salut,

 

Cum sunt anvelopele daca ai apucat sa le montezi? Multumit de ele?

 

Si eu trebuie sa aleg un set ori Conti Sport 5 ori Goodyear F1 Asym2, si inca nu-s hotarat si strang feedback de la oameni care le au pe masini.

Link către comentariu

Momentan..din pacate n-am ajuns sa le montez..am batai de cap cu valvele astea :)) sper vineri sa ajung la masina si sa le pun odata..indiferent ca-s valcve ascunse sau nu :) dar in general eu sunt foate multumit de ele am mai avut pana acuma..tot Conti pe 3 masini si sincer am fost impresionat...comparatia am facut-o cu Pirelli si hankook, Continental din punctul meu de vedere sunt peste ele.

Modificat de s3r61u
Link către comentariu
Chucky_Catalin

Astazi am intrebat 4 persoane cu G5, 2 cu Goodyear, 2 cu Continental, inca n-am inclinat balanta.

 

Ms si spor

Link către comentariu

Eu am Continental Sport Contact 5.. Acum am intrat on 3-lea sezon al lor si sunt foarte multumit de ele. De iarna am TS 850 si iarasi sunt f multumit. Vazand asta si-a luat inca un coleg aceleasi anvelope de iarna si le lauda intr-una.

Link către comentariu

Eu cu TS850 pentru iarna pierd aderenta tot timpul pe uscat. Cu alte anvelope nu.

Scuze de off topic.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

E de prisos sa mai spun ca de iarna si eu tot Conti TS850 am :) se stie :)) am trecut la iarna cu unele r17 tot TS850, cele r16 Conti TS850 sunt la vanzare(sunt la vanzare din motivul trecerii la roti mai mari, nu din alt motiv) de aia spun indiferent de dimensiuni..sunt super.

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Eu am GY Asym 2 si sunt f multumit de ele comparativ cu Dunlop-urile anterioare. Nu stiu ce sanse ai sa gasesti pe cineva care sa fii avut ambele modele pe aceeasi masina. Totusi, orice ai lua, cauta varianta XL pentru ca are peretele lateral un pic mai tare si ajuta, eventual cu un indice de greutate mai mare. Sincer, cred ca o sa fii f multumit, indiferent ce alegi. :)

Link către comentariu

I-mi cer scuze, dar un mic Off Topic:

o intalnire total spontana ! la Timisoara in weekendul acesta :D foarte frumos..si am ratat-o :(( ...

 

 

cam multe bmw-uri..dar nah..:)

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

intr-un final ...

scuzati pozele neartistice, au fost facute pe repezeala...deci posibil sa nu fie chiar unghiul prea potrivit :)

Deasemnea scuzati praful  de pe ea :D ...este curata dar, dupa 3-4 luni de  garaj...nah

post-125783-0-39575600-1426369670_thumb.

post-125783-0-23575900-1426369693_thumb.

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Ms mult de urari !!  :beer:

 

In ultima poza nu mai era praful depus din iarna asta in garaj, ca in poza anterioara :D

Acum are undeva in jur de 117.000km

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Pana la urma sunt de 17" sau 18"? Cel putin din poze reiese ca sunt 17", dar am vazut ca ai postat poza cu niste anvelope care erau pe 18

Link către comentariu

eu n-am spus nimik de 17...evident de 18 ;)  dupa cum am tot spus ca-n toate posturile de mai sus.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!