Jump to content

Volkswagen Golf 6 1,4 TSI 122CP DSG7


alex_agape94

Postare recomandată

Felicitari!

Bine ca ai ajuns cu bine si totul e ok!

Ce optiuni mai speciale are masina ?

Recent am mers cu un Golf 7 full cred si avea o gramada de chestii smechere pe el.

Link către comentariu

Multumesc tuturor de urari!

 

Pai ca si optiuni speciale care le-am descoperit, am observat ca atunci cand sunt in rampa si dau drumul la frana, masina sta 1,2 sec franata ca sa am timp sa ajung la acceleratie. Foarte frumos:) Cutia de viteze ma impresioneaza cel mai tare. Schimba efectiv fara sa stiu, doar daca ma uit la turometru, altfel nu imi dau seama ca schimba vitezele

prin oras din cate vad se situeaza consumul undeva la 8,5-9l /100 km ceea ce mi se pare foarte bine. Eu tot timpul compar masina cu 2.0l TDI-ul parintilor care in oras ia un consum similar.

 

Am si niste poze dupa baitza facute la bunicii mei la tara. :D O frumusete de masina...:->

 

Azi cat ma uitam la ea, ma gandeam ca putin, dar foarte putin crom la evacuare nu ar da rau...Ce ziceti? Da in tiganeala sau nu? 

post-103762-0-56010800-1378656120_thumb.

post-103762-0-93098000-1378656139_thumb.

post-103762-0-81305100-1378656157_thumb.

post-103762-0-26228200-1378656168_thumb.

Link către comentariu

Merg la fix niste tips-uri de Yeti :D.

E asa frumos coborata.

 

Ai si senzori de parcare, spalatoare de faruri.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si bineinteles jantele care nu vreau sa le schimb...Imi plac prea mult!

Ati pus vreunu tips-uri de yeti sa vad cum arata pe un golf?

 

Frumos arata pe un Scirocco...

 

OT: Am vazut azi o masina "tunata" cu tot felul de prelungiri si un eleron urias in spate, iar masina era vopsita in 3 culori: rosu albastru si verde. Am izbucnit in ras:)) In ce hal poate sa isi bata joc de o masina prostia cuiva... Saracul Peugeot 206...

post-103762-0-93494400-1378657246_thumb.

Modificat de alex_agape94
Link către comentariu

La reprezentanta gasesti sigur, prin alte parti s-ar putea sa nu fie OEM.

Link către comentariu

Tipsurile de Yeti parca erau 120 RON / 2 buc sau ceva de genul , cauta capace de vw sa le pui in locul celor de la rial , ar arata mai bine parerea mea . Iar masina e frumoasa foc , spor la multi km fara probleme si multe modificari  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Capace de janta o sa ii pun dupa ce trec de RAR...Daca o sa comenteze astia de la RAR de jante...?

Link către comentariu

Pot sa iti dau eu respectivele tips-uri la un pret mai mic, mie nu imi mai trebuie. Da-mi un MP daca te intereseaza :).

Ai 18" in certificat? Ma gandesc ca neamtul le-a trecut :)

Link către comentariu

Am doar ultimul TUV cum ar fi un itp la noi în care este stipulat ca s-au înlocuit jantele. Nu știu, poate reușesc sa ma descurc cu ele... Dacă nu, le pun pe cele de 15 de pe Passatul vechi și le montez după ce trec de rar.

Link către comentariu

Intra jante de 15 pe 1.4 tsi 122?

 

Pai  toate TL-urile / CL-urile au stock jante de tabla /aliaj de 15 chiar si pe 1.4 tsi 122.

Modificat de luciteck
Link către comentariu

Mai am o foarte mica problemuta cu receptia radio. Mi se pare ca pe unele canale radio nu recepteaza chiar perfect. De exemplu pe KissFm se aude un vajait foarte discret care la volum mai ridicat devine putin deranjant. Lucrul asta nu se intampla pe Magic Fm de exemplu sau radio 21...Oare de ce?

Link către comentariu

Ai incercat si in alta masina sa vezi cum se aud aceleasi posturi in aceleasi locuri? Ma gandesc ca emisa este deficitara..

Link către comentariu

Nu am incercat in alta masina. Pot sa compar doar cu Passatul care, daca stiti zona judetului Iasi, la Targu Frumos se aude Kissfm perfect, iar pe Golf se aude acest vajait. Nici nu stiu cum sa il descriu, cred ca stiti la ce ma refer. E specific radio-ului.

Link către comentariu

Era frecventa prinsa bine? Passatul banuiesc are antena externa, G6 o are in caroserie.

Daca se intampla doar cu un post atunci nu are treaba cu receptia masinii neaparat. Poate sa fie de la semnal.

Link către comentariu

Intr-adevar, Variant are antena externa si se aude perfect. Sa zicem ca pot trai si asa. Daca imi fac CD-uri mp3 cu muzica preferata nu am probleme. Inca o chestie; se poate upgrada sistemul audio la cel Dynaudio? merita investitia daca intr-un viitor oarecum apropiat as vrea sa fac schmbarea asta?

Link către comentariu

Short answer: se poate. Nu merita pentru ca e scump, foarte multe cabluri de pus, inlocuit difuzoare, demontat mare parte din interior. O diferenta de sunet clar exista. Se poate merge si pe aftermarket cu boxe mai bune, amplificator, eventual alta unitate. Rezultate similare, poate chiar mai bune si la un pret mai mic.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!