Jump to content

Probleme Servo Leon 1.9TDI 105 cp


12timez
 Share

Postare recomandată

Salut! Acum cateva zile am schimbat rulmentul pe dreapta-fata. Dupa ce am plecat din service, la vreo 5-6 km mi s-a aprins martorul de servo in bord (portocaliu). Mai trecusem printr-un eveniment asemanator dupa ce se umblase la o roata, cand nu mi-au strans bine planetara, motiv pentru care m-am intors la service-ul respectiv si le-am cerut sa mi-o stranga. Martorul s-a stins si am reusit sa mai fac cam 10-15 km pana s-a aprins iar, de data asta rosu, si am ramas fara servo. Am reusit sa gasesc pe cineva cu un vagcom, care a venit si mi-a sters eroarea, dupa care am reusit sa mai parcurg vreo 20 km pana s-a aprins din nou. Problema e ca a sters si log-ul deci n-as stii sa zic ce eroare era. Sunt aproape sigur ca problema e cumva legata de ce au facut baietii aia din service dar, neavand cum sa misc masina, n-am cum sa verific asta.

 

A mai patit cineva ceva asemanator? Exista cineva cu interfata dispus sa se deplaseze ca sa-mi mai stearga eroarea o data si sa pot sa ajung la ceva service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai important este sa vedem care este eroarea, nu sa o stergi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Address 44: Steering Assist       Labels: 1Kx-909-14x-44.clb
Control Module Part Number: 1K1 909 144 L
  Component and/or Version: EPS_ZFLS Kl.077 H07 1806
           Software Coding: 
            Work Shop Code: WSC 04941 785 00200
                      VCID: 346D020957204E9
1 Fault Found:

00573 - Steering Torque Sensor (G269) 
            008 - Implausible Signal

 

Asta e eroarea. Pana la urma se lasa cu schimbat caseta de directie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!