Jump to content

Motoras geamuri electrice


ManiacuV6
 Share

Postare recomandată

M-ar interesa cam ce distanta e intre varfurile dintilor pinionului antrenat de motorasul electric pentru geamuri electrice.( la VW Passat (1 sau 2) Golf(1 si 2)).

Doresc sa le montez pe o masina fara geamuri electrice ......

Si m-ar interesa un schrott de undeva de pe langa IASI si un pret .............

Multumesc anticipat..................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am sa-ti spun dupa ce masor. dar poti sa-mi spui de unde as putea face rost de un intreg angrenaj pentru motoras? ma refer doar la partea mecanica(fara motoras).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:(

chiar am nevoie de aceasta idee: am golf 2 gti din '90, cu toate 4 geamurile electrice. motorasele m-au lasat, si trebuie inlocuite. acum, ca un roman inventiv ce sunt, doresc sa ies bine si la bani, si va intreb: merg puse motorasele de la geamurile de electrice de cielo sau de dacia solenza pe golful meu? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;)

chiar am nevoie de aceasta idee: am golf 2 gti din '90, cu toate 4 geamurile electrice. motorasele m-au lasat, si trebuie inlocuite. acum, ca un roman inventiv ce sunt, doresc sa ies bine si la bani, si va intreb: merg puse motorasele de la geamurile de electrice de cielo sau de dacia solenza pe golful meu? ;)

nu cred ca merge, si eu m-am interesat pt geamurile spate am gasit 2 macarale la 100euro parca

nu-s originale dar sunt copie fidela a modelului pt a mea

intereseaza-te si spune-mi daca iti merge de la dacie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa vad si de dacie. cert este ca cele de cielo nu se potrivesc. cel putin asa mi-au spus 3 persoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristivw

Cauta prin dezmembrari motorase de opel.

Nu mai stiu exact insa parca alea de pe kadet se potriveau.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristivw

Cauta prin dezmembrari motorase de opel.

Nu mai stiu exact insa parca alea de pe kadet se potriveau.

Bafta!

multumesc mult! de vw chiar se gasesc greu. altele care s-ar potrivi la vw mai stii? cele de cielo nu merg, am incercat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult! de vw chiar se gasesc greu. altele care s-ar potrivi la vw mai stii? cele de cielo nu merg, am incercat.

Nu mai stiu.Eu am avut intr-o vreme motoare de opel(kadet sau ascona)

Vezi ca tre sa pastrezi de la motoarele tale originale angrenajul.

Eventual ia un motor cu tine ca model.

Motorul e identic, insa angrenajul difera total

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, multumesc mult. sa vad ce apare prima oara: originale de vw sau adaptez de opel...

acum mai am o intrebare... tinand cont ca cielo este de fapt un opel kadett cu facelift, motorasele de cielo nu-s ca cele de kadett? asta n-ar insemna ca motorasele de cielo sa mearga pe golf? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, multumesc mult. sa vad ce apare prima oara: originale de vw sau adaptez de opel...

acum mai am o intrebare... tinand cont ca cielo este de fapt un opel kadett cu facelift, motorasele de cielo nu-s ca cele de kadett? asta n-ar insemna ca motorasele de cielo sa mearga pe golf? :D

Eu ziceam de modelele mai vechi de opel unde inca gasesti lucruri facute cu toata mana.

La modelele noi plasticul e la putere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci stie si cineva cum se rezolva problema mea???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!