Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Gata, s-au dus bandourile la vopsit!Acum ma batea gandul sa renunt la ele, sa acopar gaurile si sa revopsesc usile...as putea sa fac asta pe casco!

Imi poate sugera cineva o solutie cu care curat banda dublu-adeziva ramasa pe usa?

post-21441-13998301435643_thumb.jpgpost-21441-1399830156719_thumb.jpg

Azi m-am intalnit "intamplator" cu niste colegi de forum in parcare la Plaza :)

post-21441-1399830212397_thumb.jpgpost-21441-13998302329211_thumb.jpg

post-21441-13998302507172_thumb.jpgpost-21441-13998302655662_thumb.jpg

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Unde il gasesc?

Mi-ar fi placut sa-ti vad masina! ;)

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Salut !

Poate ne mai intalnim "intamplator' si duminica viitoare !  :icon_thumleft:

Link către comentariu

@ Cata: La Norauto gasesti Deca Flash si costa 15 lei.

P.S.: Frumoase pozele de la spontana, sper ca data viitoare sa ne intalnim mult mai multi! :)

Link către comentariu

Salut !

Cata , pacat ca ai plecat asa devreme ! Dupa ce ai plecat a inceput a inceput intalnirea "WOW" !

Link către comentariu
shobolanu.wob

Una peste alta, a iesit chiar foarte bine. Bravo, si felicitari tuturor care au fost, respectele mele. Va salut, ne vedem si data viitoare :)) in pauza mea

Link către comentariu

Ce s-a intamplat asa wow in lipsa mea Marius?See all next time ;), poate chiar mai multi.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Dupa indelungi cautari si asteptari, azi am pus capacele vw OEM, plus capacele prezoane, tot OEM.Eu zic ca au iesit ok!

post-21441-14001733864814_thumb.jpgpost-21441-14001734023691_thumb.jpg

Acum mai am de rezolvat problema cu bandourile, de care am fost anuntat azi de vopsitor ca este posibil sa nu iasa bine fiindca au fost tratate prost la prima viosire si ca nu ar vrea sa imi ia banii pe vopsit, degeaba.

post-21441-14001736480767_thumb.jpg

Edit: fara "ilegalitati", cel putin pe forum. Multumesc pt intelegere!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Poti lua bandouri din dezmembrari gata vopsite, chiar in culoarea ta.

Link către comentariu

Crede-ma ca am cautat si nu am gasit deloc.Daca ai vreo sugestie, te rog PM.ms

Link către comentariu

E frumoasa si cu bandouri negre bre..:)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eu am citit pe un forum de afară că după ce dai cu fixativ (da din ăla de păr) pe adeziv, acesta se curăță fără probleme cu o cârpă înmuiată în apă. Eu așa am facut dupa ce m-am chinuit inițial câteva ore. Și a mers.

Apropo jantele vin bine. Văzute live acum vreo 3 săptămâni la intrarea în București.

Modificat de Ener2k
Link către comentariu

E frumoasa si cu bandouri negre bre..:)

Probabil ca este, insa daca tot am inceput sa merg pe drumul asta.. :p

Arata bine acuma cu noile jante!

Multumesc Sebip, chiar sunt multumit de cum arata, acum si cu capacele vw :)

Eu am citit pe un forum de afară că după ce dai cu fixativ (da din ăla de păr) pe adeziv, acesta se curăță fără probleme cu o cârpă înmuiată în apă. Eu așa am facut dupa ce m-am chinuit inițial câteva ore. Și a mers.

Apropo jantele vin bine. Văzute live acum vreo 3 săptămâni la intrarea în București.

Tnx man, interesanta ideea ta cu fixativul si am sa o incerc chiar azi.Se ia usor sau am de frecat?

Link către comentariu

Ca sa cureti banda adeziva - cel mai bine cu nitrodiluant (de la policolor sau orice magazin de vopseluri). Se inmoaie si apoi se curata simplu cu mana. Poti incerca si cu benzina.

Link către comentariu

Initial am avut impresia ca tu aveai bandourile negre, insa acum am vazut mai atent pozele si erau vopsite. Se cojea vopseaua sau ce aveau?

 

Teoretic vopsitorul iti poate da jos toate straturile care s-au pus si sa slefuiasca bandoul (asta daca nu s-a facut la prima vopsire) ca sa prinda mai bine vopseaua. 

 

Se mai face vreo intalnire duminica asta? :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai, au fost negre si le-am vopsit anul trecut, impreuna cu oglinzile si manerele, insa la bandourile de pe usi incepuse sa sara vopseaua.

Le-am dus duminica trecuta printr-o recomandare la alt vopsitor, care mi-a zis ca le poate face fara sa am probleme, intre timp a zis ca au fost pregatite prost la prima vopsire si nu poate inlatura toata vopseaua veche, astfel cu timpul pot avea probleme.

Azi si-a facut curaj si a zis ca le vopseste, iar maine pot sa le iau.

Daca nu sunt gata maine, ma ambitionez, ma duc la un magazin de vopseluri, iau un tub de vopsea pe codul masinii, un tub de lac, un primer, smirghel si mi le fac singur ca sunt satul de amanari.Macar daca nu iese, va fi din cauza mea si nu a "meseriasilor" platiti.

Am si o minifreza, cu care pot lua primul strat de vopsea si textura de plastic, iar apoi o dau pe smirghel fin.

Totusi sper sa primesc o veste buna maine, ca le-a facut ok!

Eu ma bag duminica la o intalnire si deja am mai discutat cu doi colegi, deci se va tine, daca nu ploua!

Link către comentariu

Am o bafta cu bandourile astea!!!

post-21441-14003199034788_thumb.jpg

Sunt compromise, multumesc vopsitorului! Le-am dus putin strambe si le-am luat asa...bumerang!!

Off...acum ori apelez la casco, desi nu vreau fiindca am de umblat, ori nu stiu ce sa mai fac! Pe net gasesc sh doar cu textura, noi probabil costa f mult.

Link către comentariu

Din dezmembrari luat altele sh cu textura si te apuci tu de ele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Astea ale mele le arunc, ca nu mai pot fi folosite, din dezmembrari daca iau cu textura nu merg colantate ca se va vedea.vreau sa fac rost de unele vopsite noi sau sh si sa incerc din nou o vopsire, nu ma mai complic cu cele texturate.

Link către comentariu

Iti poate da cu fuller si dupa aia colanta pe cele texturate.

Din link-urile care ti le-am dat nu ai gasit?

Link către comentariu

Doar texturate, am gasit azi unele la 100 lei in bucuresti, dar parca as merge la sigur cu cele special pt vopsire.

Doar texturate, am gasit azi unele la 100 lei in bucuresti, dar parca as merge la sigur cu cele special pt vopsire.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!