Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

17" de Seat, nice :icon_thumleft: . Sa le stapanesti sanatos fara galme sau indreptari de janta.

 

Acum e timpul sa salvezi o viata

WHEEL-GAP-KILLS-SAVE-A-LIFE-LOWER-YOUR-C

Link către comentariu

Multumesc mult Ego, tare poza :p.

De 3 saptamani sunt pe site-urile de profil unde am ratat goal-urile lui Acidutzul si niste Phoenix-uri, insa dupa vreo 10 seturi de jante vazute si verificate, majoritatea erau cu totul altceva cand le puneam pe aparat la vulcanizare.

Intr-un final am avut norocul sa dau peste astea la Timisoara, le-am primit prin curier, cu un pic de frica fiindca nu puteam verifica coletul inainte de plata, dar s-au dovedit a fi super jante, cu un super pret. :d

post-21441-13976709177595_thumb.jpgpost-21441-13976709293932_thumb.jpgpost-21441-13976709518226_thumb.jpgpost-21441-13976709689592_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

ce ai vazut si verificat la vulcanizare erau ovale?

 

intreb ca am cumparat si eu un set Mugello de 16 pe care inca nu am montat anvelope si sper sa nu am probleme la vulcanizare cand le montez

Link către comentariu

Eu le-am pus pe aparat si am verificat daca sunt perfect rotunde, mereu s-a gasit una care fusese lovita si indreptata, sau mai rau.Alte seturi nici nu am ajuns cu ele sa le verific, fiindca erau prea varza pentru standardele mele si nu m-am obosit sa le mai verific...

Link către comentariu

Era motiv de negociere mai ales daca iti placea setul :P . Nu de alta, dar jantele oem se indreapta foarte bine.

Link către comentariu

Era motiv de negociere mai ales daca iti placea setul :P . Nu de alta, dar jantele oem se indreapta foarte bine.

Nu imi place sa ma complic cu indreptat :p.

Oricum avand in vedere ca erau 1350 lei si le-am negociat la 1150 lei plus 100 transport, eu zic ca am dat super bine pe ele :)

Link către comentariu

Nu exista jante perfect drepte. Si alea care sunt, au fost indreptate! :))

Oricum, pretul e bun si arata ok. Hai cu niste arcuri pe ea!

Link către comentariu

Nu exista jante perfect drepte. Si alea care sunt, au fost indreptate! :))

Oricum, pretul e bun si arata ok. Hai cu niste arcuri pe ea!

Nu exista perfect drepte, dar crede-ma am vazut jante perfect strambe :), iar astea, pe aparat au dat foarte foarte bine, rotund, fara oscilatii, probabil conteaza si faptul ca au rulat in Germania.

Iar cu arcurile nu stiu ce sa zic, vizual ar da mult mai bine dar pe partea de confort cred ca va fi mai rigida masina.

Tu cand treci la jante pe 17?ca am vazut ca ai in plan.

Link către comentariu

Daca tot ai inceput cu jante, trebuie sa continui cu arcurile. Arata mai urat cu 17" si inalta decat 16 avand aceeasi garda la sol. Rigiditate dupa mine ar fi neglijabila.

Macar -15mm ca sa fie acolo, ideal -30mm :D

Link către comentariu

Nu prea ma picep, va referiti la arcuri gen Eibach Pro Kit?Ce schimbari survin, in afara de efectul vizual?

Link către comentariu

Mult mai rigida nu o sa fie, cu niste Eibach Pro-Kit o sa fie aproape stoc.

Eu? Nu stiu! Vara asta candva :p

Link către comentariu

Eu am pus Pro Kit si nu mi s-a pare ca imi sparge pietrele la rinichi. Si daca is sincer marele plus ii optic.

Link către comentariu

Faza e ca, momentan, am masina de munca, tot un mkv iar golful meu cam sta in fata blocului, doar in weekend il plimb.Cand am sa o schimb oricum o dau alor mei, nu o vand, si nu stiu daca mamei i-ar prinde bine o garda joasa :))).As putea sa i-o dau mamei acum si nu mai foloseste ea fabia, fiindca golfului i-ar prinde mult mai bine sa fie folosit zilnic, decat sa stea degeaba, dar nu imi vine sa ma despart de ea, ca nu mai am la ce sa pun o janta, o lumina in usa, un rcd, senzori de parcare etc...stiti voi mai bine la ce ma refer.

As putea pune arcuri sport, pastrez OEM, iar cand o "transfer" la parinti, fac schimbul de arcuri.

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Salut !

Sa le stapanesti sanatos si fara incidente , jantele si cauciucurile !  :icon_thumleft:

Daca vrei capacele de vw pt jante , gasesti in Vitan toate dimensiunile la preturi bune . Te duci cu un capacel , ca sa iei dimensiunea potrivita .

Link către comentariu

Salut !

Sa le stapanesti sanatos si fara incidente , jantele si cauciucurile ! :icon_thumleft:

Daca vrei capacele de vw pt jante , gasesti in Vitan toate dimensiunile la preturi bune . Te duci cu un capacel , ca sa iei dimensiunea potrivita .

Salut, multumesc pentru urari, asemeni si tie! :)

Chiar asta am de gand sa fac, insa nu stiu daca am sa gasesc modelul asta de capacel, ce acopera si prezoanele, cu sigla vw.Stiu ca sunt de seat, audi, insa nu stiu sigur daca gasesc cu vw.

In caz contrar am vazut ca merge sa pun capacel normal cu vw, dar o sa fie prezoanele expuse si o sa arate un pic ciudat pe modelul asta de janta, cred.

Link către comentariu

Mai este o varianta cu emblema autocolanta. Sigur ca nu este cea ideala.

Oricum s-ar putea sa mearga emblema normala cu vw si capacele pt prezoane separat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Salut !

Tocmai de asta am precizat sa te duci cu un capacel in mana , pe tine te intereseaza sa iei marimea portivita ca sa intre in janta . Dupa care pui capacele separate pe prezoane si gaurile pt prezoane le decupezi din capacel cu grija si atentie ! Pt 30 ron , atat am dat eu , merita sa te joci cu ele .

Si sa mai cumperi si un mastic de 5 ron , sa pui pe interior ca sa stea fest , s-ar putea sa-ti joace in janta capacele AM .

Modificat de GTI_MARS
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu am stiut ca motorizarea 1.4 are doar 220 km/h pe bord. In rest masina e draguta. Sa ai noroc si grija de ea. Bixenonul i-a schimbat aspectul!

Link către comentariu

Salut, asa este, are 220 km/h dar nu stau cu frica ca sare acul peste :)) glumesc :p

Multumesc pentru aprecieri, pot sa spun acelasi lucru despre masina ta.Vopseste bandourile cat mai rapid si o sa arate altfel, iar cu jantele nu te grabii si o sa gasesti ceva frumos ;)

Link către comentariu

Luna asta am sa vopsesc bandourile si manerele. Mi-e frica doar sa nu tot puste vopseaua de pe ele. Dar imi gasesc un meserias serios si care stie meserie. Ce priveste jantele, inca sunt in cautarea lor, nu m-am oprit doar la modelele postate pe topic. Multumesc de aprecieri!

Link către comentariu

Sa ai grija la cine le vopsesti! Eu dau azi la vopsit bandourile laterale de pe usi pentru a doua oara fiindca a inceput sa sara vopseaua de pe ele, in schimb manerele, capacele de oglinzi si bandourile fata nu au probleme.

Iti recomand sa le scoata textura inainte de a le vopsi, eu asa am sa fac de data asta.Bafta!

Link către comentariu

Da, mi-a zis ceva vopsitor ca trebuie sa le faca cu șmirghel fin prima data si tratate cu nu stiu ce solutie... Baftă si tie!

Modificat de iciceu92
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!