Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Ms.Trebuie sa iasa...mi-au iesit lupele in faruri perfect dupa o saptamana de munca, cat de greu sa fie cu lampile de oglinda :).cert este ca voi fi nevoit sa modific carcasa lampilor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Numai retrofit-uri interesante primeste masinuta ta! Acum noaptea va fi ca ziua in jurul masinii tale. :)

Link către comentariu

Le-am dat de atunci, dar iau de la Alex jaf, nu e problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Poate citeste cineva care are o mini freza mesajul tau si ti-o poate imprumuta. Cu freza o sa iti fie mult mai usor sa decupezi carcasele oglinzilor.

Link către comentariu

M-am apucat azi de oglinda sofer, am montat totul la loc, mai putin legatul firelor la calculatorul masinii deoarece la pinul 10 am alt fir bagat, poate ma ajuta cineva pe aceasta cale, am scris si in topicul de diy.A fost nevoie sa scot carcasa neagra de tot, sa pastrez geamul si placa cu leduri, care le-am izolat cu silicon.pun niste poze cu ce am facut pana acum.post-21441-13841865355381_thumb.jpgpost-21441-13841865497515_thumb.jpgpost-21441-13841865692821_thumb.jpgpost-21441-13841865811458_thumb.jpgpost-21441-13841865960572_thumb.jpgpost-21441-13841866032434_thumb.jpgpost-21441-13841866107253_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Mai pun poze de la montaj.Sper sa rezolv cu alimentarea si maine reiau cu oglinda dreapta.

post-21441-13841885444909_thumb.jpgpost-21441-13841885517117_thumb.jpgpost-21441-1384188561599_thumb.jpgpost-21441-13841885703182_thumb.jpgpost-21441-13841885849476_thumb.jpgpost-21441-13841885932123_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

O rezolvi tu si cu partea electrica, important este ca ai reusit sa decupezi impecabil, doar cu ajutorul unei bormasini si a unei pile de mana.:)

Link către comentariu

Am reusit.mi-a dat Kim Diesel schema, cautam plusul la mufa D in loc de C.Maine o iau de la capat cu oglinda dreapta.

post-21441-13841933968658_thumb.jpgpost-21441-13841934058282_thumb.jpgpost-21441-13841934146192_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut,

 

Spune-mi te rog ai avut ceva probleme la motorasul stergatoare sau computerul de comfort din cauza xenoanelor? Daca nu te rog sa-mi spui si mie de unde ai luat instalatia si de care, precum si lupele de unde le ai.

 

Felicitari pentru toate imbunatatirile aduse, sunt de bun gust si de bun augur :)

Modificat de poe
Link către comentariu

Salut,

Spune-mi te rog ai avut ceva probleme la motorasul stergatoare sau computerul de comfort din cauza xenoanelor? Daca nu te rog sa-mi spui si mie de unde ai luat instalatia si de care, precum si lupele de unde le ai.

Felicitari pentru toate imbunatatirile aduse, sunt de bun gust si de bun augur :)

Multumesc frumos, kit-ul de xenon l-am luat de la colegul alex jaf, gasesti in aria de vanzari detalii, iar lupele de la un magazin online din constanta dar se gasesc peste tot cred, se numesc motimoto mini h1.Referitor la xenon il am de aproape un an, deodata cu lupele si nu am avut nici o problema gen computer comfort sau motoras stergatoare, sau becuri arse si tine cont ca am coming home si leaving home activate pt 50 secunde, deci frec destul de mult instalatia.Probabil conteaza mult instalatia care trebuie sa fie compatibila CAN, eu am can-bus terminator slim h1 ca model de instalatie.Daca te mai pot ajuta cu alte detalii ma anunti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Salut,

 

Tocmai din Constanta sunt si eu :-), dar am gasit preturi mai bune in alta parte. Am cateva intrebari referitoare la lupe, daca nu te deranjeaza:

 

1. Cum ai desfacut farurile, la cuptor sau cu pistol cu aer cald? Ma gandesc ca la cuptor se incalzesc uniform si se desfac mai repede;

2. la remontarea geamurilor ai mai pus silicon suplimentar sau a ramas cel existent si doar incalzite?

3. Am vazut eu bine in poze, in spatele lupelor ai pus silicon? Nu e de ajuns strangerea cu piulita pe partea cealalta?

4. Cum se aliniaza lupele in far, ele intra pur si simplu in far pe pozitie, de unde stii verticala si orizonatala corecte?

Link către comentariu

Salut,

Tocmai din Constanta sunt si eu :-), dar am gasit preturi mai bune in alta parte. Am cateva intrebari referitoare la lupe, daca nu te deranjeaza:

1. Cum ai desfacut farurile, la cuptor sau cu pistol cu aer cald? Ma gandesc ca la cuptor se incalzesc uniform si se desfac mai repede;

2. la remontarea geamurilor ai mai pus silicon suplimentar sau a ramas cel existent si doar incalzite?

3. Am vazut eu bine in poze, in spatele lupelor ai pus silicon? Nu e de ajuns strangerea cu piulita pe partea cealalta?

4. Cum se aliniaza lupele in far, ele intra pur si simplu in far pe pozitie, de unde stii verticala si orizonatala corecte?

Sa o iau pe rand:

-farurile le-am incalzit in cuptor insa poti sa le desfaci si cu un pistol cu aer cald si lucrezi pe zone, practic fortezi intre margini cu ceva metalic, de preferat un cutit mai lat.

-la remontare am folosit un silicon recomandat de cineva, soludal 400f sau ceva de genul.ma uit cand ajung acasa si iti spun exact.

-in spatele lulelor nu am pus silicon, doar le-am strans cu piulita.

-iar pentru aliniere a fost un pic de bataie de cap, respectic am pus lupele in far, dar fara sticla, nu le-am strans de tot, le-am montat pe masina provizoriu, le-am aliniat la un perete, strans bine piulita si apoi sus cu ele in casa sa lipesc sticla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Una peste alta "Winter is coming"...

post-21441-13851240636335_thumb.jpgpost-21441-13851240751325_thumb.jpgpost-21441-13851241470278_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
  • 1 month later...

Un an nou fericit toturor colegilor !!!

Nu am noutati, doar am montat un senzor de lumina AM care isi face treaba foarte, in rest benzina si facem km.

O poza de la vecinii bulgari pe unde ne plimbam acum!post-21441-13885830749825_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!