Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Evacuare cu traseu 50mm doar cu intermediara, fara finala. Nu o mai am (o sa rectific si anuntul).

Oricum era zgomotoasa si ti-as recomanda sa gasesti in dezmembrari o finala de G6 cu 2 tipsuri.

Ms de raspuns, deci trebuie cautat finala de G6, motorizare tsi nu?se potriveste direct sau trebuie suportii modificati?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Exista si golf 6 1.4, 1.6 mpi desi nu cred sa conteze.

Pai si mpi-urile nu au finala ca a mea dupa spoiler si indreptata in jos?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

1.4 e la fel ca a ta,1.6 are o singura teava, la fel si 1.2 TSI. 1.4 TSI are doua tevi, p-aia o cauti. Intreaba pe forum, au fost cativa care si-au schimbat evacuarile, vezi ce-au facut cu cele stoc.

Link către comentariu

1.4 e la fel ca a ta,1.6 are o singura teava, la fel si 1.2 TSI. 1.4 TSI are doua tevi, p-aia o cauti. Intreaba pe forum, au fost cativa care si-au schimbat evacuarile, vezi ce-au facut cu cele stoc.

Buna idee, o sa casc ochii pe forum.Va fi plug and play la suporti?Eu am asa

post-21441-13815280309293_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Mda....se pare ca vopsitorul a fost cam neserios si maine am sa iau grilele de la el nevopsite, dupa ce am mers o sapt cu gaura in bord.Va rog cei care cunoasteti un atelier unde pot vopsii grilele din bord in culoarea piano black sa-mi dati un PM.Tnx ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Din cate vad cred ca este plug&play la suporti

Acum mai trebuie doar sa gasesc o finala :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Vezi aici

Am trimis un PM colegului.Ms mult, nu stiu cum am omis anuntul.revin cand primesc raspunsul.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Mi-a rasp, este pt 2.0 tdi, astept poze sa vad prinderile.Se potriveste tdi la benzina?Si mai ales tevile sunt drepte sau indreptate in jos?We'll see

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Se potriveste la fix. Eu am catback de gtd si s-a potrivit fara probleme.

 

Tevile la G6 tdi sunt drepte, fiind cr si cu dpf. 2.0tdi are 2 tevi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Se potriveste la fix. Eu am catback de gtd si s-a potrivit fara probleme.

Tevile la G6 tdi sunt drepte, fiind cr si cu dpf. 2.0tdi are 2 tevi.

Daca totul este ok am sa iau finala asta iar apoi urmeaza fusta :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ma bate gandul sa fac retrofit la spalatoare faruri, imi aduc aminte de asta iarna ca ar fi fost destul de folositoare pe drumurile noastre "negre".Aveti idee cat este de complicat si cat costa?

Tnx

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Nu merita asemenea retrofit. In primul rand costurile, pt ca asta implica si alta bara si in al doilea rand utilitatea lor e limitata. Daca apuca sa se depuna mazga si se face solida, nu iese oricat ar insista jetul de la spalatoare. Apoi apare problema consumul mare de lichid de parbriz la drum lung.

Link către comentariu

Nu merita asemenea retrofit. In primul rand costurile, pt ca asta implica si alta bara si in al doilea rand utilitatea lor e limitata. Daca apuca sa se depuna mazga si se face solida, nu iese oricat ar insista jetul de la spalatoare. Apoi apare problema consumul mare de lichid de parbriz la drum lung.

Bine ca m-ai lamurit, trecem peste acest retrofit, ne descurcam si cu clasica galeata din spalatorie.Nu credeam ca este chiar asa complicat, aveam inpresia ca se schimba bandourile si se mai adauga cate ceva.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Am profitat de vremea de ieri si am dat cu Sor!n o ceara pe masini plus o decontaminare cu argila 3M.

Am spalat-o bine

post-21441-13819938922402_thumb.jpg

Am pregatit argila

post-21441-13819939351033_thumb.jpgpost-21441-13819939494583_thumb.jpgpost-21441-13819939580048_thumb.jpg

Iar apoi am aplicat ceara de la turle wax pe toata suprafata masinii si solutie hidrofoba pentru geamuri.

post-21441-13819940200636_thumb.jpg

post-21441-138199410678_thumb.jpg

Rezultatul final

post-21441-13819941616477_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Un pic offtopic, am vazut ieri in parcare la cora un golf VII GTD.nu pot sa zic decat....foarte frumos...

post-21441-13819942832492_thumb.jpgpost-21441-13819942899947_thumb.jpgpost-21441-13819942965894_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cum tanjeam dupa jante pe 16, cel mai bun compromis referitor la pret-consum-marime-confort...sper ca maine sa le achizitionez si sa le pun pe masina 2-3 sapt pana vine zapada.post-21441-13835079821332_thumb.jpgpost-21441-13835079911265_thumb.jpgpost-21441-13835079996044_thumb.jpg

Sa vedem maine cum se aliniaza planetele :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Am sa le spun, dar trebuie sa fac un drum pana la Ploiesti pt asta :)

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Nu cred, am gasit un anunt pe internet, ma uitam azi informativ si mi-au sarit in ochi.ai pe pm link.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!