Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Si pe mine m-a batut gandul dar m-am luat cu altele si am uitat. Sa-mi zici si mie pe pm cat ia pentru treaba asta si unde ai facut.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Mi-am facut curaj si am dat grilele din consola

centrala

post-21441-13814271256552_thumb.jpg

Am luat si restul pieselor insa nu am apucat sa le pun pe toate, am nevoie de banda dublu adeziv subtire, am luat bison car tape dar e prea groasa.Revin cu poze in 10 mib

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Au iesit ok bandourile, am vazut cateva imperfectiuni mici dar pot trai cu ele, mai ales cand stau sa ma gandesc cum erau inainte este foarte ok asa, in rest manere si oglinzile sunt perfecte.

post-21441-13814302269259_thumb.jpgpost-21441-13814302388997_thumb.jpgpost-21441-13814302495113_thumb.jpgpost-21441-13814302559916_thumb.jpgpost-21441-13814302794163_thumb.jpg

Sper ca maine sa fie gata grilele din consola centrala ca rcd-ul sta prada hotilor, o piatra in geam, un torx si e al cui doreste.

Am emotii cu grilele sa iasa bine ca sigur o sa-mi stea pe cap cand ma uit la ele toata ziua.

Rave daca nu imi dadeai pozele alea nu cred ca le dadeam azi la vopsit :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Foarte mare schimbarea, imi place mult acum cum arata cu bandourile vopsite, abia astept sa o vad live. Incet, incet up-grade-urile se apropie de final, iar masina se apropie de stadiul pe care ti l-ai dorit! :)

Link către comentariu

Foarte mare schimbarea, imi place mult acum cum arata cu bandourile vopsite, abia astept sa o vad live. Incet, incet up-grade-urile se apropie de final, iar masina se apropie de stadiul pe care ti l-ai dorit! :)

Ms mult, maine pun si bandourile.Am emotii cu consola centrala sa iasa perfect :).Poate ne vedem zilele astea.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

un mic DIY cu desfacerea bandourilor ai putea face!?

E destul de simplu, incepi de la un capat si incepi sa tragi usor si se vor dezlipii.Eu am folosit o unealta de plastic speciala ca sa nu se zgarie usa.Incearca sa sa folosesti cv cat mai moale, nu de fier, eventual un plastic ascutit.Ele sunt lipite cu o banda dublu adeziv ingusta de jur imprejur.Mare atentie ca ulterior cea mai buna solutie de lipire este siliconul deoarece banda veche e foarte greu de dat jos iar daca pui alta este prea iesit bandoul apoi.Azi le-am lipit si eu.

post-21441-13815008785225_thumb.jpgpost-21441-13815008850791_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

F...k !!! Imi trebuie jante pe 16 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Frumos! Fusta de gti acum?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Repede tu...iar imi dai idei :) Sti preturi ceva?E asemanatoare cu cea de individual?AM sau OEM?tnx

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Pfff... De-aia sunt aici! :)

Ziceam de aia spate bre, parca era vreo 300 de lei la reprezentanta. Si poti sa o lasi nevopsita si sa pui si pragurile de GTI tot nevopsite, ca si alea erau tot cam asa la pret...

Sau poti sa le vopsesti daca vrei, arata bine si asa si asa. Si pe fata vindea cineva o buza de R-Line, dar nu stiu daca se potriveste pe bara ta...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Pfff... De-aia sunt aici! :)

Ziceam de aia spate bre, parca era vreo 300 de lei la reprezentanta. Si poti sa o lasi nevopsita si sa pui si pragurile de GTI tot nevopsite, ca si alea erau tot cam asa la pret...

Sau poti sa le vopsesti daca vrei, arata bine si asa si asa. Si pe fata vindea cineva o buza de R-Line, dar nu stiu daca se potriveste pe bara ta...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Pau tot la aia de spate ma refeream si eu, daca e in genul cum e cea de young/individual fara gauri de tipsuri.Sau o sa am nevoie si de tipsuri?As vrea una care sa o vopsesc.

Din ce am inteles buza de r-line nu se potriveste la bara mea fata.

Maine cred ca pun ornamentele piano black pe masina, daca apuc azi sa le iau, sa vezi ce te bat daca nu dau bine :p

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Buza de R-line s-a dat :D

Eu zic sa cauti niste tipsuri cu buza intoarsa care sa mearga cu fusta spate de Gti.

In fata ar merge bara de Gt/ Jetta.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Nuuuu, lasa bara fata asa cum e si cu o buza de Individual...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Asa o las...asta mai trebuia, sa mai dau bani pe alta bara :), totusi este un golf cu motor 1.4 80 cp nu gti wannabe.Problema e ca buza de individual este cam expensive.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Buza de R-line s-a dat :D

Eu zic sa cauti niste tipsuri cu buza intoarsa care sa mearga cu fusta spate de Gti.

In fata ar merge bara de Gt/ Jetta.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Poti sa-mi arati un model de tipsuri la care te referi?Unde as putea sa gasesc?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Problema lui e ca tre sa faca si traseu, 1.4 nu are deloc tips-uri. Ai putea incerca sa vezi daca mai are Ego evacuarea lui...

Link către comentariu

Eu as monta un set de jante oem pe 16, in opinia mea cele mai aratoase sunt Monza, Atlanta sau Adelaide, si la exterior nu i-as mai adauga nimic momentan. La interior mai ai de montat lampi la picioare si in usi, si daca gasesti la un pret bun pe Ebay un modul BT si o camera de marsarier.

In rest ce pot sa mai spun, imi place mult cum arata acum cu bandourile si capacele oglinzilor in culoarea caroseriei, si poate saptamana viitoare ne facem timp si aplicam si o ceara de protectie masinutelor.

Link către comentariu

Cat de simplu si elegant poate sa arate cu pragurile si fusta nevopsite, bine si poza e intr-un mare fel ...

 

6750373.jpg

Link către comentariu

Eu as monta un set de jante oem pe 16, in opinia mea cele mai aratoase sunt Monza, Atlanta sau Adelaide, si la exterior nu i-as mai adauga nimic momentan. La interior mai ai de montat lampi la picioare si in usi, si daca gasesti la un pret bun pe Ebay un modul BT si o camera de marsarier.

In rest ce pot sa mai spun, imi place mult cum arata acum cu bandourile si capacele oglinzilor in culoarea caroseriei, si poate saptamana viitoare ne facem timp si aplicam si o ceara de protectie masinutelor.

Cam asa am plan...dar vad ca ma ajuta alti colegi cu idei :).Sapt viitoare sigur le dam o ceara.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Cat de simplu si elegant poate sa arate cu pragurile si fusta nevopsite, bine si poza e intr-un mare fel ...

Posted Image

Niceee

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Problema lui e ca tre sa faca si traseu, 1.4 nu are deloc tips-uri. Ai putea incerca sa vezi daca mai are Ego evacuarea lui...

Traseul care trebuie facut e cel de la finala spre fusta spate nu?Ego ce evacuare avea?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Evacuare cu traseu 50mm doar cu intermediara, fara finala. Nu o mai am (o sa rectific si anuntul).

Oricum era zgomotoasa si ti-as recomanda sa gasesti in dezmembrari o finala de G6 cu 2 tipsuri.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!