Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

detalii please:D ... arata foarte bine in bord.

Modificat de davides
Link către comentariu

Multumesc, aveam rcd 310 in bord si l-am dat la schimb cu asta pt 600 lei.Cam asta e tot.Am ramas surprins cat de nou este.Este un baiat la pitesti care se ocupa cu asta, cine doreste PM.

Inca ceva,pretul lui initial a fost 850, daca vroiai sa stii si asta.

Poate sa-mi recomande cineva va rog ce tip de card sd sa-mi cumpar?ce viteza, cati gb max etc.Multumesc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de pr_cata
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Hai sa revin cu noutati, in ultima vreme am facut schimbul de ulei si filtre si distributia pentru prima data la 102xxx km iar ceva foarte ciudat a fost ca imi lipsea o rola in kit-ul cu care a venit din fabrica.Cam ciudat nu?post-21441-1378759347101_thumb.jpgpost-21441-13787593844554_thumb.jpgpost-21441-137875939544_thumb.jpg

Se poate observa in pozele 2 si 3 rola care lipsea.

Azi am inceput cu Sor!n sa vopsim etrierii cu kit foliatec, culoarea cupru.Pun poze cu lucrarea finalizata maine.

In rest am mai montat un cablu aux in pt rcd cu montare in locul unui buton fals.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Deci la cat de curata tii masina, zici ca-i noua! Ar vrea si a mea asa tratament. :D

 

Arata super bordul cu RCD510. Pentru SD card nu prea conteaza chiar asa mult marca, mai mult clasa de viteza. Pentru video, foto etc. iti trebuie ceva gen clasa 10. Pentru muzica merge si ceva mai lent.

 

S-o stapanesti sanatos!

 

PS: Ce ai in parbriz in poza cu RCD-ul?

Modificat de TudorM
Link către comentariu

Deci la cat de curata tii masina, zici ca-i noua! Ar vrea si a mea asa tratament. :D

Arata super bordul cu RCD510. Pentru SD card nu prea conteaza chiar asa mult marca, mai mult clasa de viteza. Pentru video, foto etc. iti trebuie ceva gen clasa 10. Pentru muzica merge si ceva mai lent.

S-o stapanesti sanatos!

PS: Ce ai in parbriz in poza cu RCD-ul?

Salut, multumesc frumos pentru aprecieri, incerc sa pastrez cat mai curat si se mentine si poate ca 70% merg doar eu in masina si ocazional cineva in dreapta. pana la urma am luat un class 10 de 8 gb dar cum ai zis si tu putea fi si mai slab iar in parbriz era un detector cobra care il mai folosesc la drumurile mai lungi.

O seara buna!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Acum este 100% complet interiorul, si arata extraordinar de bine.

Nu pot sa iti mai spun decat ca pe zi ce trece parca devine din ce in ce mai frumoasa masina asta! :)

Link către comentariu

Tnx baieti, la interior cred ca o sa ma cam opresc ca asta a fost si scopul meu, sa investesc mai mult confort decat in aspectul exterior, eu stand in masina nu afara :).mai am de vopsit in culoarea masinii la exterior bandourile, manerele la usi si capacele de oglinzi si am de gand sa ma cam opresc din upgrade-uri....cel putin asa sper :), dar nu se stie niciodata.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Mai ai scaunele de luat de la Bogdan... :p

:))) tare asta, apoi si fete de usi de cl si altele :p

Ar mai trebui si niste jante pe 16...iar se strang idei. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Lasa interiorul asa cum este si termina exteriorul, sa ajungi la un final cu masina "pentru moment". Iar pe viitor poate faci retrofit la mirror down, te va ajuta mult la parcari.

Link către comentariu

Lasa interiorul asa cum este si termina exteriorul, sa ajungi la un final cu masina "pentru moment". Iar pe viitor poate faci retrofit la mirror down, te va ajuta mult la parcari.

Pai asa am de gand, iar sa fac iar mirror down poate doar daca pun jante mai pretentioase in rest n-are sens.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Revin cu noutati :

Am rezolvat o problema la esapament ce o aveam de ceva timp, mai exact racordul flexibil din fata care iesise un pic la un capat si facea zgomot mai mare dar pierdea si gaze.

post-21441-13808168854492_thumb.jpg

post-21441-13808169080204_thumb.jpgpost-21441-13808169173649_thumb.jpg

Iar de doua zile m-am apucat sa vopsesc tablele cu care a venit masina, care au acum cauciucurile de iarna.Prea mult de munca, n-as mai face asta din nou.

post-21441-1380817109773_thumb.jpgpost-21441-13808171362464_thumb.jpgpost-21441-13808171650639_thumb.jpgpost-21441-13808172001065_thumb.jpg

Cam atat deocamdata, saptamana viitoare sper sa duc la vopsit ornamentele exterioare, manere si oglinzi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-21441-13808171781968_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Trebuie sa ma apuc si eu dar n-am nici o tragere de inima sa vopsesc la ele.

Ai pus doar vopsea sau si lac?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Trebuie sa ma apuc si eu dar n-am nici o tragere de inima sa vopsesc la ele.

Ai pus doar vopsea sau si lac?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Am folosit doua tuburi de vopsea auto dupli-color pe care scria ca se pot vopsii si jante.Lac n-am folosit.E mult de munca la pregatitul pentru vopsit, asta e cel mai stresant.Eu de ieri tot fac la ele si tot nu le-am curatat cum trebuie dar au iesit ok.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Am dat azi bandourile, manere si capacele de iloglinzi la vopsit, sper sa le am marti pe masina.Imi poate spune cineva care e codul de vopsea din poza a doua?ms post-21441-13809816683189_thumb.jpgpost-21441-13809816764175_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

LA7W

Tnx ;), nu mai schimb rcd-ul ca ieri l-am trecut si pe casco, daca vreau BT trebuie sa fac un upgrade.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Intrebare...am posibilitatea sa fac consola centrala asa ca la sciroccopost-21441-13814021250199_thumb.jpgpost-21441-13814022281365_thumb.jpg

totul profi, piano black, vopsea speciala, dar mi-e sa nu dea urat.ce ziceti?

Acum e asa

post-21441-13814023572471_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Eu cred ca o sa arate foarte bine, fata de cum este acum plasticul mat. Cu bandourile ce ai mai facut, le-ai montat pe masina?

Link către comentariu

Azi pun badourile, capacele oglinzi si manerele pe masina.

In legatura cu consola centrala cred ca ar trebui sa o fac toata pana in sus spre grile, altfel ar fi intrerupt.Nu o sa fie prea mult piano black?

Trebuie sa ma gandesc pana pe la 5 cand ma duc sa iau piesele de la vopsit daca o fac sau nu.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!