Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Dun, am prins un cadru bun dupa ce am spalat masina si am zis sa-i fac o poza! :)

Cristi jantele sunt pe 17, de seat leon insa nu stiu daca de fr, cu o combinatie de capacele de vw touareg, singurele care s-au potrivit cu diametru interior de 70 mm.

Cauciucurile sunt foarte ok, mai ales la drum lung, silentioase, absorb foarte bine micile crapaturi sau gropi din asfalt, au grip bun pe uscat si cam atat am observat in 500 km. Din pacate cred ca s-a dus un rulment pe stanga spate fiindca se aude un huruit intre 60-80 km/h.

Ego nu cred ca sunt de fr, dar poate stii mai bine. Imi scapa numele lor.

post-21441-14305836290094_thumb.jpgpost-21441-14305836539217_thumb.jpgpost-21441-1430583671048_thumb.jpg

Link către comentariu

Jantele nu sunt de FR, ci au fost optionale pe echiparea Sport Up, dar este adevarat ca seamana destul de bine cu cele de pe FR. Am atasat doua poze cu ele sa vedeti diferentele.

P.S.: Arata foarte bine masina in stadiul actual, doar un set de arcuri Pro Kit ii mai trebuie si este perfecta. :)

post-50594-0-47054700-1430587954_thumb.j

post-50594-0-61646600-1430587964_thumb.j

Link către comentariu

Tnx Sorin, vezi ca cele din poza cu masina verde sunt diferite fata de ce am eu.

Link către comentariu

Stiu, dar cred ca la ele s-a referit George cand a spus ca jantele sunt de FR, de aceea le-am pus ca exemplu. 

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

Ramasesem dator cu un review al anvelopelor Nexen N'fera su4 xl dupa trip-ul de 1000 de km.

Ca prima impresie absorb foarte bine gropile si crapaturile din asfalt, nu mai am senzatia ca ma 'scutura' spatele masinii cand trec peste valuri precum cele din statiile ratb, senzatie pe care o aveam la anvelopele vechi, tinand cont ca imi face zgomot un rulment am observat ca sunt foarte silentioase chiar si la viteza mai mare, am intrat mai tare in niste curbe stranse si grip-ul pe uscat este foarte bun, faptul ca sunt xl nu fac burta si peretele lateral sta drept, protectia pentru janta mi se pare decenta pe 225 cu 7j. Pe ploie nu ma pot pronunta inca.

Acum si o mica nemultumire, la montaj o janta a cerut 60 grame de plumb, ceea ce mi se pare mult avand in vedere ca celelalte nu au sarit de 15-20. Jantele sunt drepte, deci tin sa dau vina pe cauciuc insa am sa merg sa reaseze cauciucul pe janta si sa mai faca o echilibrare, poate ajuta cu ceva.

In mare, pentru niste anvelope care au acest pret, sunt foarte bune si le recomand cu incredere, mai ales daca le prindeti reduse la pret, cum le-am luat eu!

post-21441-14309146591735_thumb.jpg

Link către comentariu

Am vazut si la Cristi aceeasi exprimare: pentru aceste pret sunt foarte bune. Asa ca merg si eu cu mintea mai departe si intreb: daca costau cu 60% mai mult, nu mai erau bune?

 

Adica ... au fost situatii, sau sunt aspecte, in care le gaseste deficitare ?

Link către comentariu

Chiar nu cred ca exista aspect in care sa le gasec deficitare, insa, daca erau cu 60% mai scumpe poate ma indreptam spre o anvelopa de renume care nici macar nu se apropia ca performante si indici fata de asta fiindca as fi luat o varinta de baza al unui brand cu renume, ce nici macar nu este xl, profil asimetric etc, fata de astea de la Nexen care sunt varianta premium parca, dar asa suntem noi romanii, de obicei ne uitam la brand-uri :).

Link către comentariu

Daca costau cu 60% mai mult nu mai erau bune ca deal, fiindca acestea nu vor rezista mai mult de 40.000 km, pe cand un set de Michelin PS3 de ex, pot duce linistit 70-80.000 km in conditii normale de rulaj.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Double post!

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Istoria se repeta! Dupa ce in trecut am vopsit o bara fata luata noua de la PBN, de 3 ori fiindca sarea vopseaua, azi am revenit sa-mi revopseasca aripa stanga, ce a fost reparata in octombrie anul trecut! E clar cum se vopseste in ziua de azi la reprezentate...!

Colegul Dun, stai linistit ca nu esti singurul patit! :)

post-21441-14313361442729_thumb.jpg

post-21441-1431336159751_thumb.jpg

Link către comentariu

Am aripa stanga fata vopsita la ei. Si jumatate de usa fata de pe aceeasi parte, lovita de si in service.

Pana in momentul de fata cele doua repere sunt OK.

 

Daca te tin nervii ... insista. Dupa cum stii, eu saptamana trecuta, dupa o luna in care masina a stat la PBV1 si trei incercari de vopsire a doua repere, am cedat si am luat masina acasa.

Imi pare rau pentru patania ta :(.

Link către comentariu

Pai eu sunt ok cu nervii, poate si din cauza ca am experienta cu bara, azi am lasat-o la revopsit, miercuri o iau.

Sa stii ca avem acelasi cod de culore si pana acum la ei nu am avut problema de nuanta, doar cu integritatea vopeselei, care mai sarea pe alocuri :)))

Link către comentariu

Da ... stiu. Acum chiar imi pare rau ca nu am facut-o la ei. Foarte rau imi pare.

Link către comentariu

Stai linistit, pana la urma a iesit ok la tine, cel putin asa pare din poze, nu se vad diferente! Tot raul spre bine!

Link către comentariu

Am preluat masina, pare ok, la nuanta, nu imi dau bine seama ca nu au spalat-o si pe celelalte elemente am praf dar pare la nuanta!

Am facut niste poze dar batea soarele si nu stiu daca se intelege ceva!:)

post-21441-14316175583861_thumb.jpg

post-21441-14316175667271_thumb.jpg

post-21441-14316175750189_thumb.jpg

Bogdan, ai de dat verdictul final ca ai ochiul antrenat!

In prima poza nu pare ok dar live nu pare diferenta, ii trag o spalare sa dau praful jos si trag apoi concluzia!

Link către comentariu

Cel mai bine se vede in ultima poza unde nu exista diferenta intre bara si aripa si nici intre aripa si capota :icon_thumleft:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

A iesit perfect nuanta, fara nici o diferenta. Acum sper sa reziste vopseaua.

P.S.: Hai cu arcurile Pro kit!

Link către comentariu

Mda...dupa prima mie' de km, a aparut si prima pana. O fac maine ca tariful de la 10 seara pentru o pana este 50 lei...

Este vorba de o bucata neagra de plastic din cauza careia a scazut presiunea la 1.5. Senzorul de pana a actionat destul de prompt, surprinzator chiar!

post-21441-14316390582964_thumb.jpg

post-21441-14316390698465_thumb.jpg

Si bineinteles, am spalat-o ca aia la PBN s-au zgarcit!

post-21441-14316391157038_thumb.jpg

Link către comentariu

O furasi...aia e. Daca e taietura nasoasa eu n-as merge pe petic pe interior ci as lua alta anvelopa. In alta ordine de idei am avut si cate 2 dopuri pe anvelopa si n-am avut stres. Acum depinde de tine si de nervii tai pentru ca sunt persoane care nu accepta asa ceva. :icon_thumleft:  

Link către comentariu

O sa vad azi cat de nasoala e treaba, daca e ok pun pe interior si ii dam inainte :). Mai ciudat este faptul ca eu cred ca am luat-o de la PBN asa fiindca mi s-a aprins senzorul de pana la 1 km de cand am plecat de la ei si asta nu reactioneaza instant, deci aveam deja in roata bucata aia de plastic...pare plastic auto...

Link către comentariu

Sunteti incredibili cu "servisurile" astea de marca ale voastre...si tu si Dun numai lucruri bune ati primit de acolo :D

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Ma crezi ca nu stiu unde sa ma duc? As merge oricand la un service normal care sa stiu ca sunt ok baietii si totul decurge cum trebuie dar pur si simplu nu stiu unul, iar sa fac experimente nu prea as vrea fiindca poate fi mai rau. Macar astia de la PBN isi asuma greselile(si nu au fost putine) si au revopsit mereu fara comentarii :). Am fost acum 3 sapt cu golful de la munca si l-au facut foarte bine, desi un far, o bara, un proiector, o grila si cateva plastice plus un parbriz au fost peste 8000 lei(casco). Si la astia este cum ti-o fi norocul! :))

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

O avea 8 ani de cand a iesit de pe poarta fabricii si de cand este la mine, dar asta nu inseamna ca nu merita cate o atentie din cand in cand. :)

post-21441-14335253740143_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!