Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Sa mai scriem ceva pe aici....urmeaza sa trec la rotile de vara si ma uitam la o poza din toamna, de unde am dedus ca vreau sa mai reduc din wheel gap, cel mai probabil o sa pun niste arcuri eibach pro kit!

Mi-am dat seama ca nu o sa pierd foarte mult din garda fiindca jantele pe 17 oricum ii inalta garda la sol.

Daca vinde cineva arcuri pentru configuratia mea, il rog sa dea un semn.

post-21441-14262463091876_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

4 aprilie 2015, azi aveam de gand sa montez rotile de vara, dar...

post-21441-14281713212971_thumb.jpg

post-21441-14281713386509_thumb.jpg

post-21441-14281713853204_thumb.jpg

post-21441-14281714020328_thumb.jpg

post-21441-14281714173786_thumb.jpg

Link către comentariu

Salut, faine poze si  masina ingrijita.

 

Am o sugestie daca nu te deranjeaza, ca sa arate foarte bine, ai putea sa dai jos sigla Golf si sa vopesti fusta spate in culoarea masinii, sau sa schimbi evacuarea si bara spate.

Modificat de deenman
Link către comentariu

Salut, multumesc.

Nu ma deranjeaza sugestiile, din contra, m-am tot uitat de prelungire fata-spate de young dar sunt scumpe si rare. Pe spate am gasit ceva identic de young AM dar nu am fost convins. Fusta spate actuala nu o vopsesc fiindca nu arata cum trebuie, din ce am vazut la alte masini, plus ca are si textura!

Momentan caut arcuri eibach fiindca este prea mare wheel gap-ul!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am mai amanat achizitia arcurilor si acum doua zile am dat comanda de 4 anvelope Nexen N fera su4 xl 225/45 R17 94W fiindca anvelopele actuale erau prea imbatranite/zgomotoase. Saptamana viitoare primesc comanda si le pun pe masina, apoi o sa urmeaze un drum de 1000 km, deci o sa pot da un feedback. Oricum am niste review-uri bune deja!

post-21441-14296866731006_thumb.jpg

De cateva zile, de cand am lasat masina de la birou in service, ma plimb cu un Polo MY 2015, cred ca este un fel de facelift, motorizare 1.2 tsi, 90 cp, bluemotion.

Sunt placut surprins pe zi ce trece de polonic, mi se pare o masina foarte buna pentru oras, chiar daca nu imi place pozitia prea inalta pe scaun sau lipsa cotierei.

Tinand cont ca este nou, in rodaj, scot consum la ore de varf de 7,5, ceea ce mi se pare foarte ok. Bluetooth-ul se intelege foarte bine cu iphone-ul iar interfata 'eco' din meniu este interesanta. Las cateva poze post-21441-14296863605064_thumb.jpgpost-21441-14296863718547_thumb.jpgpost-21441-14296863804114_thumb.jpgpost-21441-14296863963168_thumb.jpgpost-21441-14296864494359_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Usor, usor cu Polo, nu se stie niciodata cand ramai dependent de el si renunti la golf :)

Si eu sunt curios cum se comporta anvelopele, asteptam feedback ...

Link către comentariu

Sa stii ca maine trebuie sa ma sune sa iau masina de munca din service, care este tot un golf v, dar parca m-am obisnuit cu polo, care este mai de moment, tehnologie mai noua, motor nou, cu mici gadget-uri de care nu ma bucuram la golf! Le spun ca le las golful si ramane asa! [emoji12]

In legatura cu feedback-ul la anvelope, urmeaza un drum la vecinii bulgari si o sa-mi fac o idee destul de buna in 800-1000 km. O sa revin cu impresii dupa!

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Hmm, anul trecut mi-am pus lampi numat OEM pe spate iar la momentul respectiv am vazut rar erori, care se resetau in moementul in care aprindeam si stingeam luminile, din comutator.

In ultima vreme tot primesc erori si vreau sa rezolv cumva problema. Stiu ca se bifa cu vcds ceva cu "cold diagnosis", lucru pr care l-am facut la mom respectiv din ce retin.

Mai este soultia cu anulatoare de erori. Exista ceva dedicat? M-ar ajuta un link. Multumesc!

Link către comentariu

Am vorbit cu cei de pe site-ul respectiv si mi-au spus ca nu se potrivesc anulatoarele sugerate de tine :|.

Link către comentariu

Ziceau ceva de niste anualtoare care vin cu lampile oem de golf vi. Poate a acut cineva problema asta si imi sugereaza cum sa rezolv!

Link către comentariu

Au venit cauciucurile, daca nu ploua diseara, le montez! Au dot saptamana 52 din 2014.

post-21441-14302114580234_thumb.jpg

Link către comentariu

De curiozitate poti sa masori ce grosime are profilul? Eu nu am apucat sa fac asta iar un prieten care si-a luat su1 le-a masurat si aveau 7.1 mm.

 

Ps: eu zic ca o sa fi tare multumit de ele. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Sigur, cand ma duc la vulcanizare le masor. Sa stii ca mi s-a parut ok protectia la janta, o sa vad cum vine cu ele montate. Ai avut acelasi dot?

Link către comentariu

Ceva de genul..tot 2014. Ideea e ca jantele mele au 8j si de asta stau destul de intinse.

Link către comentariu

Am pus azi cauciucurile si prima impresie este foarte buna, desi nu am apucat sa merg decat 2-3 km iar aia i-am parcurs pe ploaie. Tinand cont ca aveam niste cauciucuri imbatranite si intarite diferenta observata este foarte mare, mai ales la zgomot, unde am ramas placut surprins de cat sunt de silentioase, dar si de modul cum ruleaza, fiind moi, am impresia ca merg pe cauciucuri pe 16! Imi place faptul ca fiind XL nu face "burta" peretele lateral. Ma repet, cauciucurile vechi erau in stare proasta insa o sa-mi dau seama de cum se comporta cele noi weekendul acesta!

Cristi, baietii de la vulcanizare nu au gasit sublerul de cauciucuri, insa o sa caut la alta vulcanizare si-ti spun.

Pun maine 2-3 poze pe lumina si cu protectia jantei, in caz ca este cineva interesat!

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Bravo !

Te felicit pentru cauciucuri. Tot citind despre ele m-a apucat si pe mine frenezia de a cumpara unele. Doar ce eu nu am pentru ce sa cumpar altele, ca am deja cauciucuri noi.

 

Insa daca as fi fost in postura de a cumpara unele, as fi luat modelul asta.

Link către comentariu

Tnx Dun! Sa stii ca si eu m-am decis asupra lor vazand pareri bune de la alti colegi de forum, in special de la Cristi, insa si pretul a fost un factor decisiv, care doar luna asta este redus!

Bafta cu polacul si stai linistit ca se va rezolva cumva in favoarea ta si dupa cum iti doresti, apoi nu ai ce bsa-i faci decat sa-l plimbi si sa-l admiri! [emoji12]

bbbogdannn, multumesc pentru aprecieri, asemenea si tie!

Link către comentariu

In legatura cu eroarea la lampile de numar, am cumparat azi o rezistenta de 10W pe care o sa o leg la circuit. Sper sa fie de folos!post-21441-14304004895012_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Gata, am pus rezistenta, se cam incinge dar cred ca e normal, rog cine se pricepe sa-mi confirme. Nu mai primesc eroare in bord.

post-21441-14304289905765_thumb.jpgpost-21441-14304290018083_thumb.jpg

I-am tras o spalare si maine plecam la drum!

post-21441-14304290356946_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Uuu ... misto. Ai facut o poza buna (ma refer la ultima).

 

Drum bun si distractie placuta.

Link către comentariu

Ce jante ai? Sunt 17 sau 18? Parca am vazut modelul asta pe undeva dar...nu mai stiu exact specificatiile.

Ps: cum ti se par anvelopele?

Pps: am masurat si eu..au 7mm "carne" pe ele.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!