Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Nu am cum sa vin ca dupa-masa plec din Buc! Poate pe luni sa ne vedem la Plaza, mai aproape.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

09.10...zi cu ghinion! Un prost mi-a lovit masina in parcare! Partea "buna" daca pot spune asa, este ca are asigurare la Alianz si nu vreo bomba, partea rea e ca este si farul lovit, care este handmade si nu stiu cum o sa procedez fiindca vreau sa-l schimb, dar am sa primesc unul cu halogen, cum a venit masina.

Acum, intrebarea este daca o sa-mi schimbe componentele lovite sau o sa-mi propuna repararea lor. Cel putin bara o vreau schimbata si farul!

Stie cinvea daca PBN lucreaza cu Alianz?

:(

post-21441-14128684285084_thumb.jpg

post-21441-14128684485747_thumb.jpg

post-21441-14128684693913_thumb.jpg

post-21441-14128684816991_thumb.jpg

post-21441-14128684902657_thumb.jpg

post-21441-14128685033895_thumb.jpg

post-21441-14128685113774_thumb.jpg

:(

Link către comentariu

Astea in niciun caz nu sunt elemente de schimbat...ca idee, si daca era putin sparta ti-o refacea...mai bine alegi reparatia in revizie proprie...dar mai mult de 1000-1500 lei nu cred sa-ti dea.

Link către comentariu

Nu, clar nu o fac in regim propriu, vreau sa o fac tot la PBN, unde pusesem bara noua anult trecut... Sper sa aiba asta vreo clema rupta sa o schimb, iar la far ce ii poti face daca e zgariat si poate are vreo clema rupta?

Link către comentariu

Poti sa profiti de ocazia nefericita si sa treci la Hella xenon-look, iar putin din investitie o recuperezi din farul cu halogen de la pbn si cel de pe partea dreapta. Ori il refaci pe acesta reciclind lupa.

Link către comentariu

Daca nu sunt prinderi sau bucati lipsa, se repara.

Incearca sa ceri sa-ti dea farul avariat dupa inlocuirea lui si muti lupa.

Link către comentariu

Pai ma cam complic cu alte faruri si sunt si foarte multumit de cum bat astea! Cred ca o sa mut sticla de pe farul nou! Maine la constatare se va cere schimb la toate piesele!

Link către comentariu

Imi recomanda cineva alta reprezentanta in afra de PBN? Am avut si experiente neplacute cu ei. Ego, parca tu mergeai la Brady militari? Cum lucreaza?

Link către comentariu

Pe partea de tinichigerie, adica vopsit un capac de la rezervor, rezolvat praguri (unul dreptat, ambele vopsit) s-au descurcat. Adica au iesit la culoare si au refacut textura pragului ca cea de fabrica.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca farul nu este spart/rupt poti sa incerci in prima faza un polish. 

Eu am reusit sa salvez un far in felul acesta. Nu a disparut complet... se vede doar de foarte aproape doar daca stii unde sa te uiti (adica il vad doar eu  :lol: )

Link către comentariu

Am analizat bine farul si este doar vopseaua masinii celui ce m-a lovit plus cateva mici zgarieturi. Vineri fac constatarea si vedem atunci ce imi schimba sau nu. Cert este ca bara e rupta sub far si are mai multe prinderi rupte, plus carenajul de plastic de la roata rupt. Astea sigur le vor schimba, sa vedem cum o sa fie cu farul si aripa!

Link către comentariu

Am analizat bine farul si este doar vopseaua masinii celui ce m-a lovit plus cateva mici zgarieturi. Vineri fac constatarea si vedem atunci ce imi schimba sau nu. Cert este ca bara e rupta sub far si are mai multe prinderi rupte, plus carenajul de plastic de la roata rupt. Astea sigur le vor schimba, sa vedem cum o sa fie cu farul si aripa!

Link către comentariu

Cum a mai spus mai sus un coleg , nu cred ca iti vor schimba ceva , dar sa nu fie cum spunem noi si sa iasa bine treaba !

Link către comentariu

In cazul asta ar trebui sa iasa cu polish. Ai scapa de multa bataie de cap. Bafta la asigurari!

Link către comentariu

Salut. In legatura cu incidentul..., asa ai gasit masina in parcare, lovita? Ca e jale pe la noi prin militari cu parcarea....

Link către comentariu

Dun, iti dau un telefon sapt viitoare, ca acum sunt plecat din Buc si poate ne intalnim sa facem proba.

George, masina a fost gasita asa in parcare, insa inculpatul a anuntat proprietarul :). Nu s-a intamplat in Bucuresti.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Revin cu update, am fost azi la PBN sa las masina pentru reparatie. Se va cere catre asigurator schimbare de bara, contra-aripa, spoiler daca este cazul, aripa se repara iar farul il puteau schimba insa era nevoie sa distruga farul vechi, cum farul nu are decat grund/vopsea de la logan, fara urechi rupte, le-am cerut doar sa-l polisheze. Pe luni cred ca e gata! Revin cu info si poze atunci.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!