Jump to content

Întrebări despre închiderea centralizată


VCT
 Share

Postare recomandată

Am închidere pe cheie cu două butoane. Ideea e că sunt 3 poziții:

 

- deschis

 

- închis (cu ledul rosu activat)

 

- închis (fără ledul roșu activat, cu dublu click pe cheie)

 

Îmi puteți da mai multe dealii. Este un sistem de alarmă din fabrică și nu mă prind eu?

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, e alarma OEM. Daca apesi de doua ori pe butonul incuiat, incuie dar cu alarma dezactivata.

 

alarma se desclanseaza doar la deschiderea neautorizata a usii - fortare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e musai sa ai si alarma. La o apasare se face incuierea "safe" - chiar daca esti in interior nu poti deschide usa. La doua apasari usa e incuiata dar o eventuala persoana ramasa in masina poate descuia/deschide usa prin doua trageri succesive de parghia din interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Corect. Eu am la passat alarma OEM la Polo nu si la ambele la a doua apasare ledul nu mai clipeste, fiind asa cum a spus colegul @dic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am încercat cu pumnii și picioarele în portieră, cât și cu un ciocan în parbriz, dar nu s-a declanșat nimic.

Acum, vorbind serios, aștept răspuns de la colegii de pe forum în legătură cu opționalele și mă lămuresc atunci!

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saraca masina, n-a zis: "Nu mai da in mine ca oricum nu am alarma" ?  Acum vorbind serios daca citestice am scris, si a confirmat si colegul Mihai.Nechifor cred ca te lamuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

După ce o să am lista de opționale pregătită, atunci voi și cu siguranță. Din ce am înțeles, alarma OEM se declanșează la forțări etc nu la simple pocneli... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar daca iti deschide usa, capota, portbagaj - prin fortare.

 

Nu e musai sa aibe alarma.... dar la asta foloseste a doua apasare pe inchiderea telecomenzii - dezactiveaza alarma - corect cum s-a specificat - respectiv safe-ul, la cine nu are alarma.

 

Lasa geamul jos, inchide masina si dupa ceva timp deschide capota - daca are alarma si switch-ul de la capota functional - trebuie sa faca galagie.

 

altfel, se poate testa cu VCDS-ul.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am făcut proba, dar nimic.

Mulțumesc de răspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci.... e pe silent..... :D  adica, nu are - asta daca iti merge switch-ul de la capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi am fost la tester cu ea și, surpriză, nu a dat decât o eroare la motor care s-a șters. La intrebarea mea despre ce eroare era vorba, mecanicul a zis că a fost o eroare temporară ce putea apărea din diverse cauze minore. În rest fără erori. Deci, switch-ul e bun. Din păcate  :001: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!