Jump to content

Jetta 2.0 TDI


eDk

Postare recomandată

am ascultat criticile parerile si sfaturile si am multumit tuturor pentru ele....pana la urma pentru asta este si acest forum sa ne ajutam intre noi

 

multam` inca o data

Link către comentariu

cu cea mai mare placere o sa o prezint cu poze cu tot, doar ca mai am "putin" de asteptat :grrrrrr:

Link către comentariu

Cand am vazut prima oara prezentarea masinii,mi-am zis ca trebuie sa apara bi-xenon acolo in lista. Am fost uimit sa vad ca nu e.

Multi dintre cei care te-au sfatuit au trecut deja prin ce treci acum,unii chiar de mai multe ori. De unde si parerea oarecum generala ca arunci banii pe rns, in timp ce xenoanele sunt o optiune mult mai buna.

Toate pt ca:

- rns e aici, in aria de vanzari, 500 de euro, in conditie foarte buna

-montajul il faci tot pe forum; la garantie nu sta nimeni sa observe detalii de genul e navigatie/nu e navigatie. Asta pe langa faptul ca probleme pe partea electrica nu cred ca a avut cineva, nici macar la 5 ani dupa garantie.

-bi xenon au montat si altii ulterior. E cea mai mare durere de cap, foarte costisitoare si implica centrala electrica, senzori autoleving,faruri, etc. Mai pe scurt, daca nu iei acum, foarte probabil nu vei mai monta.

Cat despre piesele la reprezentanta, de tipul unei navigatii sau unor faruri, poti sa uiti. Nimeni nu le cumpara de acolo, la pret de 10 ori mai mare.

Tu stii cat de des mergi noaptea si iti configurezi masina dupa nevoi, eu am vrut doar sa ma alatur grupului pro-xenon, pt ca se poate mai bine in banii pe care ii dai. In final iesi mai ieftin si cu mai multe dotari, daca asculti sfaturile..

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Sincer ma tot gandesc si eu sa sa schimb rns ul si sa il montez ulterior, stie cineva cum se procedeaza in schimbarea optiunilor din moment ce ai dat comanda?ma gandesc sa cumpar rns ul 510 inainte sa vina masina si sa il montez imediat dupa ce ajunge...de unde il pot cumpara/monta curat? (nu prea ma incanta faptul sa isi bage cineva mainile in masina noua) comanda sa facut in data de 18.07.2013 astept ceva detalii la cei care au procedat astfel. sa discut cu dealerul in legatura  cu ce am de gand?ce ma sfatuiti?

Link către comentariu

Salut, montarea rnsului o poti face singur. Nu e mare inginerie sa dai rama jos si sa desfaci 4 suruburi. Mufa este plug and play si nu prea are ce sa se strice.

Link către comentariu

sincer nu imi place sa imi bag nasu` unde nu ma pricep bine ...mai ales ca este o masina noua.oricum sincer nu stiu ce sa fac in momentul de fata, sunt nehotarat . mai astept ceva pareri

Link către comentariu

E floare la ureche montarea rns510 ulterior...vezi in aria de vanzari, sunt vreo 3 colegi de forum care vand RNS510. Poti schimba/adauga optionale cateva saptamani dupa ce ai dat comanda si ai platit avansul.

Link către comentariu

Din cate stiu,mai poti face schimbari pana primesti vin-ul...dupa nu se mai poate.

Brgds

Link către comentariu

Eu stiam ca ai 1-2 saptamani si in functie de ce schimbari faci (mai multe detalii nu cunosc) se poate considera comanda noua si se reseteaza timpul de livrare. Intreaba cat mai detaliat la dealer!

 

Referitor la optionale, si eu am o bibilica cu navigatia de fabrica si nu cred ca as renunta prea usor. In plus, depinde f mult de profilul traseelor pe care le parcurge. Daca el stie ca va merge 99% din timp ziua, navigatia o va folosi infinit mai mult. Nu disput aici discutiile si punctele legate de preturi pre si post vanzare legate de xenon/navigatie. Aici e clar care da ca plus si care da cu minus. :)

 

Legat de masina, ce te-a facut sa alegi Jetta din ce exista pe piata in categoria asta?

Link către comentariu

Eu am mai pus ceva dupa ce am comandat si platit avansul si nu s-a modificat timpul de livrare

Link către comentariu

Una e navigatia care vine acum pe O3/Golf 7 si altceva este RNS510 (generatia precedenta). In ideea ca rns-ul este plug-codat and play si nu ofera chiar atat de multe in plus fata de RCD ca sa isi justifice pretul din fabrica de 1000+ euro.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sincer ma tot gandesc si eu sa sa schimb rns ul si sa il montez ulterior, stie cineva cum se procedeaza in schimbarea optiunilor din moment ce ai dat comanda?ma gandesc sa cumpar rns ul 510 inainte sa vina masina si sa il montez imediat dupa ce ajunge...de unde il pot cumpara/monta curat? (nu prea ma incanta faptul sa isi bage cineva mainile in masina noua) comanda sa facut in data de 18.07.2013 astept ceva detalii la cei care au procedat astfel. sa discut cu dealerul in legatura  cu ce am de gand?ce ma sfatuiti?

 

Uite-te in aria de vanzari si vezi ce gasesti, sunt anunturi, iar multi au si feedback dupa vanzare, asa ca ai o siguranta.

Daca esti din Bucuresti, cu montatul rezolvi imediat, in maxim o zi. Sunt colegi care se ocupa cu asta, in aria de prestari servicii. (Cristi - Al Bundy pe forum, sau Florin)

Fizic il poti monta si tu, dar mai trebuie codat, d-asta trebuie sa apelezi la cineva.

 

Iar cu schimbatul comenzii, vorbeste la dealer, sa vezi in ce conditii se poate face asta.

Link către comentariu

Legat de masina, ce te-a facut sa alegi Jetta din ce exista pe piata in categoria asta?

 

 

pai,... pot sa zic ca sunt un fan vw, de aici au cam inceput prima data cautarile cand m am hotarat sa imi cumpar.am studiat destul piata si "mi`a cazut cu tronc" aceasta jetta.ce sa zic arata ff bine din cate am mai citit majoritatea sunt multumiti de ele.

si uite asa am facut comanda :icon_thumleft:

sa speram ca nu o sa fie probleme sau surprize neplacute

Link către comentariu

Daca ai dat comanda pe 17 iulie, poti sa te mai gandesti doaua saptamani daca schimbi ceva sau nu.

Eu am schimbat culoarea dupa o luna de la comanda.

Link către comentariu
micuzzu_marius

Stai linistit e ok jetta 6, mai ales cu motorul 2.0 tdi care e acelasi si pe Passat, audi A4(masini cu pretentii), asteptare usoara

Link către comentariu

@micuzuu_marius multumesc mult...

tocmai iti citeam prezentarea masini si ce upgrade uri ai facut la ea..super tare tine`o tot asa(inca nu am terminat ) :lol:

felicitari pentru masinuta :beer:

Modificat de eDk
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

De azi a aparut pe configuratorul VW o Oferta speciala Jetta care in cazul tau ar fi insemnat o reducere de 2.000 euro direct pe configurator. Daca mai asteptai un pic pana sa dai comanda... :(

Practic ai fi luat Xenon-ul gratis

post-104992-0-17132500-1375424560_thumb.

Modificat de Hayate
Link către comentariu

Nu-i nici o problema.Daca vrea poate sa renunte la comanda si primeste toti banii de avans  inapoi.

Testat de mine, ca sa prind o reducere de 800 euro(2008).

Link către comentariu

@Hayate am verificat si eu dupa ce ai postat si m am cam ofticat  :))   dar asta este...

Modificat de eDk
Link către comentariu

As vrea sa va pot spune noutati despre comanda mea dar sincer nu am nici una....Doamna cu care am facut comanda este in concediu, deci de cand am facut comanda nu mai stiu nimic.

interesant nu? in mod normal ar trebui sa fie noutati ? cum a decurs comenzile voastre?de cand ati platit avansul cat de des ati vorbit cu agentu de vanzari?ce ziceti ar trebui sa incerc sa dau de ea?

Link către comentariu

Las-o sa-si vada de concediu. N-o sa aiba nimic special sa-ti spuna. La mine a durat doua luni si in timpul asta agentul de vanzari nu mi-a zis mai nimic si a fost foarte evaziv. O sa vezi ca deja isi pierd interesul pt tine care ai dat deja comanda si se uita la urmatoarea "victima". Trebuie doar sa ai rabdare. Stiu ca e greu. :)

Link către comentariu

Pai si daca ea este in concediu nu ii tine nimeni locul? In mod normal cineva ii preia sarcinile pe perioada aceasta.

Link către comentariu

Salut,

 

eu am dat comanda in 26 octombrie 2012 (platit avans) si masina a ajuns la dealer in 5 februarie 2013. Pana la inceputul lunii ianuarie am intrebat cam o data pe luna care este status-ul comenzii. Dupa, am intrebat saptamanal. La mine statusul a variat. Daca prin noiembrie mi-au spus ca o sa vina la mijlocul lunii martie, la inceputul lunii ianuarie mi-au spus ca o sa ajunga la jumatatea lunii februarie. Asteptare usoara.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!