Jump to content

MK4 TDI


IonutNFS

Postare recomandată

la ak jhony iti dau parca si niste bielete mai scurte ;)

Mi se pare ca doar la a ta, nu si la a mea.

Link către comentariu

Nu stiu ce pret au, lui nu i-a dat bielete reglabile.

El a avut masina coborata mai jos si ii atingea de planetara dar a mai ridicato f putin.

 

ps: vezi ca am dat Edit la postu cu pozele si ti-am pus poza si cu suspensia.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Am vorbit cu cei de la FK Romania si mi-au spus ca nu o au pe stock pe cea cu bielete incluse dar mi-o aduc pe comanda si ma costa 1230 ron. La Ta-Technix nu am vazut nici una sa aiba si bieletele reglabile plus ca nu am nici ce mai mica idee de unde le pot cumpara.

Link către comentariu

El a dat 200 e fara bielete.

 

Vezi PM ca ti-am gasit eu dar nu am pus aici sa nu se considere reclama...

Link către comentariu

Multumesc, dar pana la urma o sa iau setul care are si astea incluse.

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

Pai de ce nu am de ce? Daca este nevoie si de ele? Diferenta este de 1 milion intre cea cu si cea fara.

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

Nu ai inteles..biletele trebuie !

Eu iti raspunsesem la "multumesc" :)

Link către comentariu

Scuze.... :))))))) Ma doare capul de cat am intrebat de suspensii, cat am cautat, etc, etc... Scuze :))

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

Sa speram....

Pana una alta, astazi am primit un cadou de la ai mei: (Ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru habitat si filtrul de la motorina trebuie sa maduc zilele astea sa il iau)

post-117849-0-14724100-1396888187_thumb.

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

vezi ca s-ar putea sa nu te ajute deloc bieletele reglabile, mai intreaba pe cei care au  suspensie reglabila si lasata tare jos, din cate stiu doar cu bara stabilizatoare de 4motion sau de tt rezolvi problema, fiindca aceea vine pe sub planetare.

Link către comentariu

Am vorbit cu cineva, care are golful foarte lasata si a vazut cateva golfuri lasate la viata lui si mi-a spus ca bieletele sunt bune pentru inceput dar daca vreau sa o las mult jos imi trebuie neaparat bara stabilizatoare de 4 motion. Dar eu nu cred ca o sa o las chiar asa de tare, sa aung sa am nevoie de ea, dar cine stie. Prima oara sa cumpar suspensia si dupa mai vedem :)).

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

Asta si ziceam, sa vorbesti cu cineva care o are "lasata tare jos". :P Spor.

Link către comentariu

S iau suspensia duap sarbatori si ce o fi o fi, vad eu ce mai am defacut dupa, momentan sunt prea obosit psihic la cat am cautat informatii despre ele si am intrebat multe persoane ce si cum sa fac si ce ar fi ce lmai bine pentru mine. Sper ca dupa ce o iau sa nu mai am chiar asa de multe batai de cap.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

De cand am luat masina stiam ca pe undeva scapa presiunea din turbo, iar dupa ce am verificat si schimbat cam toata tubulatura am ajuns si la intercooler, am vrut sa il dau jos initial sa vad daca se mai poate repara ceva, dar cel ce a avut masina inainte il lipise cu poxipol intr-un singur loc, iar restul crapaturilor erau libere post-117849-0-19991400-1397718838_thumb. in fine ideea este ca el scapa peste tot aer si uite asa am hotarat sa il schimb cu unul nou.post-117849-0-82564600-1397718841_thumb.

Daca tot am umblat stiam ca spre finalul verii ramasesem fara freon si eram costient ca trebuia sa fi iesit pe undeva, dupa ce am cautat putin am gasit buba post-117849-0-70255500-1397718839_thumb. dar din pacte asta o pot repara abia de marti.

Sper sa reusesc saptamana viitore sa o asamblez la loc si sa nu mai am probleme.

post-117849-0-77844400-1397718836_thumb.

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

Salut...ai pus intercoolerul nou? Se potriveste? Ca nu prea seamana cu cel original....imi pare ca este de passat...si e mai ingust... implicit cu un volum mai mic...

Link către comentariu

A fost cumparat pe cod, intradevar e mai subtire cu 1 cm fata de cel care il am acum. As putea avea probleme cu el din cauza asta?

Link către comentariu

Pe ce cod a fost cumparat?

Pe valeo codul este 817653...dai pe google si o sa vezi ca acest cod este exact ce intercooler ai tu pe masina...

Link către comentariu

Nu ar trebui sa fie probleme daca se potriveste la prinderi si la pozitie.

Link către comentariu

Codul pe care i l-am dat eu celui care mi l-a adus a fost 1j0145803M. Ele sunt identice, e treaba de 1 cm intre ele.

Deci pana la urma, daca este mai mic, ce probleme o sa am?

Modificat de IonutNFS
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!