Jump to content

Recomandare MP3 Player Auto


andrein
 Share

Postare recomandată

preturile de referinta sunt cele de pe site www.pyleaudio.com la care se adauga tva-ul de 19 %

ce imi poti spune despre calitatea acestor produse...eu personal as cupara asa produse insa..vreau sa aflu mai multe in legatura cu ele cu o posibila garantie a lor.Sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

produsele sunt aduse prin "import" de catre societatea mea deci for fi insotite de factura si chitanta , de asemenea si de certificat de garantie

despre calitate deocamdata pot sa iti spun ca le-am vazut/auzit , si cind vine primul transport tot ce am eu pe masina ( cd-player/mp3, 3 amplificatoare , 4 boxe pe componente , 2 subwoofere , magazie , condensator etc) vor fi inlocuite cu produse pyle .

acum am pe masina 3 amplificatoare pyramid , care sunt produse de aceiasi companie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Incearca un Alpine............ Eu am unul cu mp3 si are butoane rosii si afisaj alb........... Gasesti prin media Galaxy sau magazine de profil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce model e Alpineu tau ?

Il gasesc ma irepede asa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CDE-9845RR asta e modelul............ daca in loc de RR ar fi RB inseamna ca displayul ar fi albastru nu alb :)

Daca as fi avut bani poate luam unul mai scump............ insa daca nu-s bani............

are volum rotativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cele 4 butoane albastre in partea stanga ... hmm

Ce am gasit eu este SONY GT-300 care corespunde din toate punctele de vedere. Acum va intreb si pe voi ..ce parere aveti ? Cum vi se pare ?

Il are cineva motat sa-mi zica ce il deranjeaza sau ce ii place la acest model ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul cu RB la urma are butoanele alea 4 albastre iar modelul cu RR la urma(ca al meu) are cele 4 butoane ROSII si la amandoua afisajul este cu alb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa-i faci niste poze ?

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa stiu daca e argintiu sau negru ca nu reusesc din pozele de pe net sa-mi dau seama ce culoarea are exact carcasa. Eu as vrea sa fie negru ..caci daca e argintiu a iesit din calculele mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza am gasit-o pe net. Culoarea e un fel de gri inchis si la negru se potriveste (eu asa ceva am pus pe AUDI)

Pacat ca nimeni nu ma ajuta la topicul deschis despre ceva boxe in plus pe Audi 80 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca am ajuns la urmatoarele 2:

http://www.alpine-europe.com/content/engli...MA-Receiver.htm

voi alege 9852RR --> pe rosu ca sa se potirveasca cu bordul care e tot rosu !

SAU :

http://www.pioneer-eur.com/eur/product_det...onomy_id=25-121

Daca ar ma fi si alte variante pe care eu posibil sa le fi scapat ..va rog sa ma anuntati.

Legat de cele 2 concurente ..care ma sfatuiti sa il cumpar si de ce?

Poate daca pot obtine informatii de la cineva care le-a si auzit ar fi perfect.

Multumesc si astept pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum se aude Alpine, dar de curand mi-am cumparat un Pioneer model 2005, DEH 4700 MPB, pentru ca mie mi s-a parut ca da cel mai bine cu bordul de Golf. Din punctul meu de vedere se aude foarte bine, in conditiile in care nu am schimbat boxele stoc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Mi-am luat pana la urma PIONEER DEH-5800 MP. Suuper tare. Are afisajul exact rosu ca si consola centrala Audi .si cat despre sunet poti zice ca mi-am schimbat si boxele.

Este diferenta sesizabila.

Sunt ff multumit. Urmeaza si poze !

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu pe mine m-ar interesa un PLDVD128, dar cum il montez pe Seat Noul Leon? Nu ca cele care le am nu ar fi indeajuns, da deh... mai dau de cate unu care sa de mare cu maneaua in bord... ;)

Pe vechea masinuta (SuperNova), aveam un Sony MX70 si 4 boxe Alpine de 200W, si un mic amplificator, se dezmambra masin cand dadeam mai tare.

Deci, cum pot sa montez pe Seat o chestie din aceasta, plus ca mai iau si un amplif si vreo 4 boxe... nah vanzare :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pls help! Am by default un cass gamma cu iesire pt cd changer. As vrea sa migrez catre o solutie mp3.

Am 2 solutii (nu ma intereseaza solutii gen caseta adaptoare sau fm transmitter):

1. pastrez gamma, achizitionez un emulator de cd changer (am gasit unele pe net) si folosesc intrarea aux de la gamma pentru a lega orice;

2. renuntz la gamma, gasesc un player cu mp3 care sa se potriveasca atat la mufe cat mai ales la aspect cu originalul.

O singura problema: am comenzi pe volan. cum pot face legatura intre acestea si noul unit? A mai facut cineva asa ceva?

Tks. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru comezile pe volan si afisaj extern Alpine ofera un adaptor care vreo 2,5 mil pe site-ul oficial.

Pentru Pioneer nu cunosc situatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ramai la Blaupunkt! Chiar daca sunt mai urate la design, calitatea sunetului este mult superioara fata de modelele concurente. Iti pot spune din experinta bogata pe care o am - am avut Sony, Kenwood, Alpine, Pioneer, Blaupunkt si am preferat sa raman la Blaupunkt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu ma gandesc sa pastrez totusi gamma. Cred ca o sa achizitionez un emulator de cd changer si un mp3 player pe care sa-l pun in cotiera eventual. Nu as vrea sa schimb aspectul masinii. Si eu sunt fan Blaupunkt, iar Gamma se aude suuuper. Mai stiti vreo solutie de emulator de cd changer, in afara de http://www.conofrei.com/shop/pd-1576296221.htm?categoryId=2, eventual una mai la indemana :vaidecapulmeu: ?

Si astfel raman si cu comenzile pe volan atat de dragi mie. Sunt curios daca pot da comezi de stop, play, forward etc de pe volan sau gamma catre mp3 player. Dupa ce-l montez, povestesc. Eventual costuri si poze.

Modificat de Rumplestilskin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca depinde de model. Adica trebuie comparat modele din categorii asemanatoare. Poate ai un Blaupunkt semi-profi si il compari cu un Pioneer Entry-Level.

Ceea nu e corect !!

Trebuie sa gasesti cate un model cam pe la acelasi pret din fiecare producator si incepi sa le asculti ... si astfel vei avea o imagine pertinenta la diferentele dintre fiecare model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

salutare...vad ca nu s-a mai raspuns de vreo 4 ani...dar vin eu ca o intrebare...

Ce parere aveti de acest mp3 player auto Pioneer Deh 2200UB(montat pe un golf 4 cu 2 usi cu boxe pe fata)

http://www.car-sound.ro/mp3-player-auto/cd...deh-2200ub.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Il am eu montat pe sharan cu 10 difuzoare.Sunt foarte multumit de el chiar daca pe la 60% din volum distorsioneaza,cred ca e si normal la numarul de difuzoare care il am.Tu daca ii legi doar 4 difuzoare cred ca se va auzi la putere maxima :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...vad ca nu s-a mai raspuns de vreo 4 ani...dar vin eu ca o intrebare...

Ce parere aveti de acest mp3 player auto Pioneer Deh 2200UB(montat pe un golf 4 cu 2 usi cu boxe pe fata)

E un model entry nu prea stralucit doar bass muzica nu prea. Ai putea sa incerci ceva entry de la Alpine sau chiar Clarion. La modelele Mid si high poti sa mergi cu incredere pe Pioneer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...mie mi-ar trebui un MP3 player cu iluminare pe rosu /albastru dar care sa aiba neaparat usb si sa coste maxim 400 RON...la varianta asta doar pioneer am gasit ...si un model de la sony dar din cate am citit sony nu e prea recomandat...

Modificat de bujulache
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine mai ai rabdare, mai strangi bani si iei iei ceva calumea.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
http://www.jvc.ro/product.php?id=KD-R35E modelul asta il am eu.Iluminatul cu setarea din casetofon al dimmerului pe pozitia low(parca) e exact ca cea a bordului.Curand o sa schimb si ledurile albe de la afisaj cu unele albastre sa pastrez conformatia luminoasa a masinii.In legatura cu functionalitatea si calitatea redarii,eu sunt foarte multumit.A costat ~320 ron la domo prin mai.Numai bine!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!