Jump to content

pompa de benzina sub rezervor golf 2


Ralph Mandl
 Share

Postare recomandată

salut, am o intrebare simpla.

 

acum schimb motorul de pe masina, pun 2.0 8v si am nevoie de o parere. intentionez sa pun pompa de benzina ce se pune sub rezervor de la o injectie mecanica, neavand pompa in rezervor, doar sonda litrometrica. este vreo problema daca pun doar pompa de sub rezervor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu o sa mearga. trebuie si cea din rezervor, dara daca ai masina din semnatura ma indoiesc ca nu ai pompa in rezervor, tinand cont ca ai injectie electronica.

oricum ar fi trebuie ambele pompe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine pui doar una in rezervor si scapi de mai multe complicatii. La injectia electronica ai nevoie doar de o pompa care poate sa faca min. 4 bari. Cea de sub masina nu va merge niciodata bine fara cea din rezervor care sa-i umple bazinul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de 3 bari trebuie pentru injectie electronica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presiunea de lucru este de 3.5 bari, dar pompa trebuie sa faca presiune mai mare. Surplusul se duce pe retur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai am masina din semnatura, am un golf mk2 1.6 era motorul cu pompa mecanica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai pui pompele de la un golf mk2 gti cu injectie electronica si gata. ai rezolvat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am rezolvat problema, multumesc mult. am cumparat o pompa electronica de golf 2, am pus-o in rezervor si sub masina am montant o pompa de benzina de pe un golf 2 cu injectie KE-Jetronik motorul merge perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!