Jump to content

Scaune ventilate de B7 pe un B5.5, vis sau realitate?


Benoit
 Share

Postare recomandată

C o s m i n

Se vede clar ca prinderile alea sunt de Passat B5/B5.5. Cele 2 culisante in spate si prinderea fixa in mijloc-fata.

Deci clar merg montate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ninu

 

A existat interior RECARO pe Passat 3BG. Cu reglaj complet electric. O minunatie, dar greu de gasit si scump - http://www.ebay.de/itm/RECARO-Lederausstattung-VW-Passat-3BG-W8-Variant-Sportsitze-Ausstattung-schwarz-/181743028463?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2a50ba88ef

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai dreptat, credeam ca au si memorie si functie lombara electric...

 

Bizar, eu iar am re inceput cautatrile ptr 2 interioare cu memorie (unu negru ptr mine si unu bej ptr mine daca nu imi place cel negru sau ptr un prieten).

 

Oricum astea se potrivesc pe 3bg... cauta si de pe A4 (B5 parca) sunt mai multe echipate cu asemenea scune (fara memorie) si la prêt poate mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Ba ejnebun???  :blink:  1700E pentru un interior de B5.5? Cu putin noroc cumperi toata masina la banii aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Alea par fi de pe audi, la passat (3bg) nu stiu sa aibă functie lombara electrica.

 

Nota 4, treci la loc. Sa aduci carnetul sa iti trec nota in el.....  :D  :D  :soothe[1]:

 

Se vede clar ca prinderile alea sunt de Passat B5/B5.5. Cele 2 culisante in spate si prinderea fixa in mijloc-fata.

Deci clar merg montate.

 

normal... si se puteau comanda la Passat Exclusive - nu stiu daca la alte echipari se puteau comanda

 

@ninu

 

A existat interior RECARO pe Passat 3BG. Cu reglaj complet electric. O minunatie, dar greu de gasit si scump - http://www.ebay.de/itm/RECARO-Lederausstattung-VW-Passat-3BG-W8-Variant-Sportsitze-Ausstattung-schwarz-/181743028463?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2a50ba88ef

 

 

Ba ejnebun???  :blink:  1700E pentru un interior de B5.5? Cu putin noroc cumperi toata masina la banii aia.

 

chiar cunosc pe cineva care a adus una la 2000 euro, an 2004, cutie defecta... cu interior recaro full piele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din prima poza postata de colegu nostru (scaun passager) credeam ca ii scaun electric cu memorie si functie lombara tot electrica. Ceea ce nu exstita pe b5.5... dupa aceea credeam ca are gomflare lombara electrica ca si pe audi (am prieten care are asa). Si aseara tarziu am dedus ca defapt al 3 lea buton ii ptr activa adevarata functie Recaro, adica sa avanseze "sezut". Eu sunt fan de scaune bune... oricum pretu ii exagerat.

P.s daca imi poti da nr pe privat sunt interesat de interior. Merci

Modificat de ninu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reglajul lombar e electric sigur. Cred ca partea de sub genunchi e mobila manual, cu vreo clapetica sub ea. Sunt cateva interioare de genul si la noi in tara la vanzare, la jumatate din pretul celui de pe ebay. Vezi aici http://olx.ro/oferte/q-recaro-passat/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Vă salut colegi de forum. Urmeza sa montez pe mașina din semnătura niște scaune sport recaro electrice+memorie și cu încălzire. Îmi poate spune cineva ce fire +mufe îmi trebuie pt a funcționa reglajul la scaune? Pe mașină am scaune încălzite funcionale. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa iti tragi un plus si masa - pentru a functiona reglajul electric.

 

daca vrei sa mearga si memoriile, e mai complicat... ai mai multe conexiuni de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Florin pentru răspuns. Tu ce părere ai sa trag un + continuu sau sa trag + pe contact? Pt memorii ce trebuie sa mai iau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Al Bundy am înțeles că este mai bine +continuu dar pt memorii ce mai trebuie făcut?

Modificat de relugeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facuta o alta instalatie electrica, mai complexa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Florin pentru răspuns. Tu ce părere ai sa trag un + continuu sau sa trag + pe contact? Pt memorii ce trebuie sa mai iau?

 

daca tragi plus contact, o sa le poti regla numai cu contactul pus - instalatia originala are 12v permanent.

 

ai de tras can-uri plus altele - poti face si instalatia originala cu memorii, daca te pricepi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutari. Urmeaza sa-mi retapitez scaunele si ma gandeam sa pun optiunea de ventilatie. Interiorul este de b7 break, montat pe un b6. Scaun memorii sofer, full electrice si incalzite.

Daca tot le schimb pielea, voiam sa o fac perforata pentru acest retrofit - bun la vara.

De ce anume ar fi nevoie, pe langa butonul de activare? :)) Instalatia are legatura cu clima sau e total separata? 

M-ar ajuta o schema sau macar o lista de piese, chiar si ofeta de piese daca are careva. 

LE: pe spate a fost facut asa ceva?

Modificat de z3dulik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

exista si o varianta de scaune care trag din clina, chiar si pe passat (pe audi sigur sint)

PassatB6ClimateSeats.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!