Jump to content

Releu electroventilator


Bogdan18
 Share

Postare recomandată

Am si eu o problema legata de electroventilator la un Seat Ibiza 1.2 12v. Am observat ca nu imi intra treapta a 2-a, iar pe tester mi-a dat urmatoarea eroare: 00706 - relay for coolant fan stage 2(j513) 31-10 open or short to ground. Sigurantele mari de pe baterie le-am verificat. M-ar interesa daca a desfacut cineva acea cutie cu relee j513, se poate desface? 1j0919506m e codul cutiei cu relee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi si siguranta de 10A ai desfa releul de sub lonjeron sa nu fie ceva oxidat pe acolo.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat si toate sigurantele din tablou. Am desfacut mufele de la releu, nu e nimic oxidat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua. Sper sa nu postez aiurea dar nu am mai gasit alte topic-uri. Am o skoda octavia 1,6 benzina 102 cp, 2003 si trebuie sa schimb releu ce comanda electroventilatoarele, pt ca s a oxidat ceva piesa inauntru si merg ventilatoarele incontinuu, dar nu gasesc alt releu cu aceeasi litera la sfarsitul codului piesei. Eu am " L", iar in dezmembrari am gasit doar cu lit.: K, M G. Piesa noua e cam scumpa, deci nu ma bag. Intrebarea mea  este daca se potriveste la masina mea si un releu cu alta litera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod motor ?

Nu merge altceva decat cu L.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!