Jump to content

Probleme cu rugina la MK1


miltisus
 Share

Postare recomandată

:( am scos de curand scaunele si mocheta din golf si am remarcat ca podeaua era plina de rugina.

Acum urmeaza sa scot rugina si sa fac cateva mici reparatii.

Cu ce ar trebui sa dau pe podea dupa ce o curat : grund, antifon, vopsea? De care?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fi atent.....ca sa fie ca la carte tre sa faci asha......curatata rugina pana la luciu metalic,strat gros de grund....si apoi antifon...etc.....EU ZIC ASA...caut niste CLOR CAUCIUC...exact asha se numeste...curata podeaua pana la luciu metalic si apoi da cu clor cauciuc....asculta-ma,nu o sa se mai lipeasac rugine vreodata :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dreptate sharky, dar inainte de a te apuca de curatat rugina, da o fuga pana la un magazin de vopsele si ia-ti un bidonas de FERUGINOL.este ideal pentru indepartarea suprafetelor de rugina si fosfatarea suprafetelor metalice.se lasa cca 20-30 min in contact cu metalul dupa care se sterge cu o laveta...se spala suprafata cu apa curata si se usuca cu o carpa (laveta) uscata.bafta

eu asa am facut la mine... :(

Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru sfaturi.

De saptamana viitoare ma apuc de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics
:( am scos de curand scaunele si mocheta din golf si am remarcat ca podeaua era plina de rugina.

Acum urmeaza sa scot rugina si sa fac cateva mici reparatii.

Cu ce ar trebui sa dau pe podea dupa ce o curat : grund, antifon, vopsea? De care?

Mersi.

:( Mai trebuie sa faci urmatorul lucru ca sa nu iti mai intre apa pe sub mocheta(mai ales sub scaunul soferului...).

Sa te uiti cu atentie in zona motorasului de stergator parbriz sub stergatorul de pe partea soferului pt ca acolo tabla este perforata de apa iar apa cade peste tabloul de relee si sigurante iar de acolo se infiltreaza pe sub mocheta distrugand podeaua si lasand un miros ranced in masina.Eu asa am gasit la mine cand am chelit toata masina ca sa o restaurez :)) De 5 luni tot schimb piese la ea ,dupa ce e gata 100% o sa pun niste poze sa vedeti ce Jetta a iesit ;) De ex poza de la avatar este de la ceasurile de bord :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!