Jump to content

My Brown Beast!


Jorjel

Postare recomandată

Cablul il prelungesc eu. Cam asa as vrea sa il trag pe sub presul din spate, apoi prin prag dar tot ar trebui desfacuta putin bancheta pentru a intra ok! Cel putin asa banuiesc din ce am vazut. Astazi e sarbatoare si nu ma bag ... o sa vad maine ce si cum!

 

@ Muale ... as vrea ca mufa aia sa imi ajunga intre sina scaunului de la sofer si consola. Sa il trag ascuns pe acolo si numai sa cuplez telecomanda cand plec la drum. Pretul a fost de 1200 RON ( statia + antena President ML145 Black + difuzor extern President) tot pachetul!

 

p.s. Pentru doritori am o statie President Harry III ASC + Antena President ML 145 ramase in urma upgrade'ului. :D Voi face in curand un topic in aria de vanzari!

Link către comentariu

Un exemplar, după părerea mea, complet. Felicitări pentru achiziție, să ai noroc de ea și să aibă o viață cât mai lungă! Baftă la îmbunătățiri și toate bune!

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Ai luat statia de la Mihai, de la tine din Pascani ? Bafta si km cat incape ca ai cu ce.

Link către comentariu

Multumesc inca o data de urari!

 

@JOHN ... Nu! Am luat-o de la un magazin din BV care avea promotia de mai sus. Mai bun de atat nu am gasit nicaieri!

Link către comentariu

Foarte frumos CC'ul mai ales culoarea si cu ceva dotari interesante.

 

Eu si lambda te asteptam in Bucuresti la o spontana ;)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

A venit vremea sa pun leduri la nr. inmatriculare si pozitii fata! Din pacate alea pe spate, chiar daca sunt can-bus, dau eroare.

 

Spuneti-mi si mie cum se scoate becul de pozitie din far? La spate, farul are doua capace de cauciuc. Am scos unu din ele si am ajuns la bec, dar nu stiu sa il extrag din oglinda farului. Becul are la spate un fel de aripioara de plastic de culoare gri ... de v-o 2 cm iar daca o rotesc se roteste si becul in far. Am tras de ea dar cu frica mare sa nu rup ceva si nu a iest... Care e procedeul??

Link către comentariu

salut!ma intereseaza jantele!dar trimite-mi un numar de tel!sau iti las eu 0769004117

Link către comentariu

Cred ca din greseala colegul a postat unde nu trebuia! O lamuresc cu el prin PM! Rog un moderator sa stearga postul de mai sus!

Link către comentariu
  • 1 month later...

De săptămâna asta avem footwell lights și warning lights realizate cu mare măiestrie de colegul Cristi (Al Bundy) căruia îi mulțumesc frumos!! Soon pics ... !! post-12500-13773451330433_thumb.jpg

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu

Legat de filmuletul de prezentare de la noua generatie Octavia postat de Rave in postul 18 nu ma pot abtine sa nu fac un comentariu: cum naiba sa dai cateva sute de iuro pe minunatia asta tehnologica si ea sa-ti frece masina de gard asa cum se intampla in filmuletul asta ?!!

Pai asa pot sa fac si eu intr-o zi mai proasta! Nu mai bine tin banii la pusculita ca sa am cu ce revopsi masina ?!  :D

Link către comentariu

E alegerea ta unde si cum parchezi! Daca vezi ca cel din fata si cel din spate au parcat in boscheti nu e musai sa folosesti park assistul! In alta ordine de idei, chiar si asa, senzorii te vor avertiza ca esti aproape de obstacolo si poti sa faci mai multe manevre astfel incat sa nu o urci chiar in boscheti!

 

Eu unul inca nu am reusit sa o scot din parcare folosindu-ma de Park Assist! Colegul Al Bundy e de parere ca nici nu am cum, deoarece Park Assistul v 2.0 face in plus fata de celelalte versiuni doar parcarea in spic!

Link către comentariu

Instalăm Europa de Est deci avem puțin timp și pentru câteva poze :Dpost-12500-13777048687099_thumb.jpgpost-12500-13777048826852_thumb.jpgpost-12500-13777048906629_thumb.jpg

... by Al Bundy :D

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu

Foarte frumos CC-ul, visul meu...:)

 

Daca nu te superi, la ce pret ai luato?

Link către comentariu

O fi facand el manevrele de iesire dar poate pe CC'ul nou. Eu nu am reusit sub nici o forma!

Link către comentariu
  • 3 months later...

Acu poate ma lamureste cineva cu doua chestii din meniu la care nu le dau de cap:

1. Acea optiune din BC - Bend light (se vede in poze)

 

https://www.youtube.com/watch?v=MDqXqr8KLG0

 

 

2. Si tot din BC ... Ln.chg.flash (si asta se vede in poze)

 

https://www.youtube.com/watch?v=-bIohMf4hqM   -   

Lane change flash
Link către comentariu

O fi facand el manevrele de iesire dar poate pe CC'ul nou. Eu nu am reusit sub nici o forma!

 

Prima manevra pentru iesirea din parcare trebuie facuta cu spatele, asa stie PLA 2.0 sa o scoata din parcare.

Asa ca lasa-i putin loc in spate astfel incat sa nu se inroseasca senzorii pe spate.

Link către comentariu

Asa este! Intr-un final am reusit si am si scos-o doar ca nu am mai postat aici. Nu conteaza cat spatiu are in spate, prima manevra musai e sa dea inapoi!

Link către comentariu
  • 2 months later...

care e diferenta intre Bi-Xenon with AFS si  Bi-Xenon with AFS II

si pana la urma Lane change flash   iti semnalizeaza singur cand vrei sa schimbi directia de mers ?

 

astea le am si eu pe masina , intradevar parcarea merge si lateral si cu spatele si o si scoate

am in plus pe masina line assist care iti tine banda de mers singura (ia curbele singura) .

Link către comentariu

Lane change flash semnalizeaza de 3 ori la atingerea manetei. Doar apesi putin, ea revine in pozitia normala dar semnalizeaza de 3 ori.

 

AFS nici macar nu stiu ce inseamna :D.

 

Line assist si side assist mi se par inutile in Romania. Nu stiu daca este v-un drum (exceptand cele 3-4 autostrazi) marcat si semnalizat corect. La mine oricum nu se pupau cu parbrizul cu incalzire.

 

Imi pare rau ca nu are ACC ... dar asta e!

 

Maine o asteapta prima revizie de Romania: ulei, filtre, lichid frana si stergatoare. :D

Modificat de Jorjel
Link către comentariu

Multzam colegu! Interesanta descrierea sistemelor.

 

Una peste alta, azi am facut revizia de 45.000. Toate filtrele, ulei Mobil 1 ESP 5W-30 (Made in Finland), lichid frana + test pe stand, stergatoare si tampoanele de cauciuc de la capacul motor.

 

Fiind in service l-am rugat pe baiat sa desfaca regulatorul de la pompa de inalta sa vedem ce e pe acolo. Cu exceptia a 3 impuritati de dimensiunea unui fir de nisip, era curatenie. La fel si in suportul filtrului de motorina. Tot 3 firisoare din alea. Mecanicul a zis ca e mizerie din motorina (nu parea aliaj fieros) si ca totul arata bine.

 

L-am intrebat de vestita problema cu spanul si a zis ca a intalnit cateva cazuri dar cu preponderenta la motoarele 1.6 TDI.

post-12500-0-46655700-1395509456_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 months later...

Aseară am schimbat prefixul :D! Momentam sunt în concediu și urmează un traseu pe Transfăgărășan! S-a mai achiziționat și o camera RVC dar mai e nevoie de modul și cablaj, care sunt destul de costisitoare! Stau la pândă poate prind ceva acceptabil! :D

post-12500-14082536874133_thumb.jpgpost-12500-14082537007193_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 years later...

Dupa 3 luni de iarna in care a stat linistita in garaj am zis ca e timpul sa ne pregatim de sezon! 

Cand colo SURPRIZA: s-a intors ... iarna! :D

E2E550C6-2EDA-47DC-AB27-7B6761F6CA51.jpeg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!