Jump to content

4motion Vs. Standard


big danny
 Share

Postare recomandată

1-este vreo deosebire de constructie de la passatul normal si 4 motion

2-este garda mai micqa la 4 motion?

3- cre e diferenta de consum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. nu

2. nu

3. la sfarsitul cartii (pe care ai primit-o de la dealer) ai toate consumurile in fct de motor/caroserie/tractiune

Later: si aici ai multe informatii despre masina ta: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=5980&hl=

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cartea din cate am vazut pe alt topic nu ai primit-o, asa ca-ti dau eu raspunsul: In medie, consumul va creste cam cu un litru la suta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In medie, consumul va creste cam cu un litru la suta.

Iar daca mergi in Bucuresti, mai adauga 1 litru/100 :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

salut, daca am postat unde nu trebuie imi cer scuze, am si eu un passat din 99' cu motor 2.3 vr5 4motion cu motorul calat. As vrea sa imi pun alt motor, stie cineva daca se potriveste un alt motor in afara de vr5, adica 1.8 turbo, pe cutia de 4x4? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, din cate stiu b5 Vr5 4x4 are cutia "01A" care a mai fost pus in 1.8 5v simplu fara turbo 4x4, 1.9TDI cel de 84kw 4x4, si 2.8 v6 4x4, deci cu motorizarile astea o sa fie compatibil cutia ta... daca gasesti 1.8T de la model b5.5 cu cutie 01A atunci va merge sa pui si 1.8T.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutia este posibil sa merga, ai insa grija si la carcasa ambreiajului, s-ar putea sa ai probleme cu prinderea acesteia pe motor. Nu stiu sigur daca merge sau nu, dar carcasa si priza la ambreiaj trebuie sa se potriveasca, altfel degeaba.

Modificat de valioglu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O intrebare daca poate sa ma lamureasca cineva. Exista vreo diferenta la etrierul de pe puntea spate dintre modelele 4motion si cel standard (modelele 1996-2000)?

Am intrebat la un magazin de piese auto si a spus ca da, iar altii nu. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!