Jump to content

Prima mea masina noua - Skoda Octavia 3 1.2 TSI


krygod_ro

Postare recomandată

Salut, la fel si eu.

Peste 2 zile voi face un test drive cu 1.2.

As vrea elegance cu pachet drumuri grele si alte maruntisuri.

Vin de pe fabia luata tot de noua, 1.2 htp.

Am urmarit ce s-a povestit pe aici si sunt numai parerei pozitive. Vechiul 1.2tsi care e acum pe rapid (distrib lant) a avut multe probleme, acu cica rezolvate.

Revin cu observatii dupa test.

1.4 suna interesant, dar inca 2mii in plus duce mult bugetul peste plan.

Alex: masina tu o iei si platesti, nu colegii!

Modificat de warlock
Link către comentariu

 

 

Nu inteleg de ce in manual scrie clar de fisiere video pt Bolero si ele nu merg.

 

Am incercat toate combiantiile: 

vezi ca sunt restrictii si la bitrate si rezolutie!!!

 

CD-ul e in torpedou la Bolero ?

CD+card

Link către comentariu

warlock_sk: ai incercat tu si ai gasit o varianta prin care sa-ti mearga video pe Bolero? am incercat de la xvid, mpeg4, mp4, divx, mpeg2, etc... de la 100kb bitrate pana la 5000 inclusiv resolutii de la 480x360 pana la HD. nimic.

 

ontopic: am dat intr-o mega groapa pe splai ieri si in 10 minute a aparut o mega-galma. si uite asa s-a dus un Continental aproape nou. garantia nu acopera nimic. Am pus cauciucul de la rezerva care e identic si urmeaza sa-l refac pe cel busit pt rezerva sau sa cumpar unul nou :(

Modificat de krygod_ro
Link către comentariu

nasol...

Janta este ok?

 

unde pe Splai e groapa cu pricina? 

(daca mai trecem pe acolo, sa fim avertizati)

 

mersi

Link către comentariu

am demarat actiunile pt octavia 3 elegance 1.2tsi 105

Yuhuuuuu

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salut!

Astept si eu dupa o o3 1,2 tsi, am fost la un drive test inainte, si cu 1,4 si cu 1,2, si mi-a placut tare cum mergea acest motor.

As vrea si eu sa stiu daca Bolero citeste fisiere audio .flac, em am ceva muzica pe hdd in acest format, si mi s-ar parea extraordinar daca pe langa toate calitatile sistemului audio ar citi si acest tip de fisier.

As vrea, de asemenea, sa stiu unde ai pus folie fara demontare usi, nu as vrea sa desfaca cineva capitonajul lor.

Multumesc!

Link către comentariu
  • 6 years later...

dupa 8 ani in care masina asta minunata m-a deservit de minune a venit timpul pt un upgrade. Am comandat acum cateva zile noua Octavia RS benzina. Va veni probabil in luna mai si voi face un topic separat si pt aceas masina.

Modificat de loghy
Link către comentariu

Asteptam noua achizitie cu speranta ca nu o sa scrii despre ea din 7 in 7 ani , ca la cea veche !!

 

Link către comentariu

Interesanta alegere de la 1.2 la 2.0 vrs e un pas imens, cu cea veche ce s-a mai intamplat?

Link către comentariu

 

@B_U_T deocamdata in configuratorul din Romania este doar 2.0 tsi pentru Octavia RS, deci colegul @krygod_ro asta si-a comandat.

 

Modificat de DDoc
Link către comentariu

@DDoc Mare lucru ca a prins 2.0.. eu am citit asta : " Škoda has fitted the Octavia RS iV with a 1.4-litre TSI petrol engine (110 kW / 150 PS) and an 85-kW electric motor. Together, they have a combined power output of 180 kW (245 PS) and offer a maximum torque of 400 Nm, which is transferred to the front wheels via a 6-speed DSG. "

Link către comentariu

Haideti sa revenim la masina actuala. Avem alte topic-uri in care se poate discuta despre configurarea noii O4 RS, inclusiv alegerea motorului.

Multumesc!

Link către comentariu

@blordc Masina veche merge ca unsa in continuare, isi cauta un propietar nou 

@B_U_T Cea noua este 2.0 TSI 245 cai DSG, voi crea un topic nou astazi de prezentare, incepand cu Comanda masinii :)

Modificat de Rave
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!