Jump to content

Prima mea masina noua - Skoda Octavia 3 1.2 TSI


krygod_ro

Postare recomandată

Salutare,

 

Imi poti spune de unde ai luat rotile la pretul asta? Noi asteptam prima noastra masina noua (Octavia 3, 1.2 TSI) undeva intre 9-15 Decembrie.

 

Dealer-ul ne-a oferit jante de tabla + anvelope de care n-am auzit, la un pret de 2100. Parca am mai multa incredere in brand-ul Goodyear...

 

Multzam fain!

 

 

P.S: apropo.. cat a mai durat din momentul in care masina a ajuns la Curtici? Nu mai avem rabdare :)

 

Victor

Modificat de victormihail
Link către comentariu
petrisor.dumitru

In cazul meu, luni dimineata a ajuns in Curtici si miercuri seara a ajuns in Bucuresti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link către comentariu

cel mai mic pret il obtii la http://www.anvelopejantepromotii.ro/ dar aici toata marfa iti vine prin curier si tot tu trebuie sa te duci dupa aia sa ti le montezi. eu mi le-am luat de la http://www.vadrexim.ro/ si mi le-au motat tot ei. Atentie, jantele sunt de octavia 2, o sa-ti zica ca nu merg, ca nu stiu ce.. sa nu te uiti in gura lor. jantele de tabla de octavia 3 sunt mai scumpe cu cel putin 50% decat cele de octavia 2.

 

din mom ce ajunge in curtici max 1 saptamana :) acum depinde cate masini mai sunt de adus. daca e numai a ta, nu o sa vina cu un trailer gol, asteapta pana se mai aduna cel putin 6 masini si abia atunci vine trailerul :)

Modificat de krygod_ro
Link către comentariu

La mai multi! Ce culoare frumoasa are fulgul de nea :) la mine la G7 desi am color este tot alb nu bleu

 

PS: o sa incerc si eu o poza la 8888

Modificat de codz
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Krygod_ro, poti sa-mi spui dac valoarea pentru CASCO este pentru varianta cu fransiza, sau fara ?

multumesc anticipat

Link către comentariu

Krygod_ro, poti sa-mi spui dac valoarea pentru CASCO este pentru varianta cu fransiza, sau fara ?

multumesc anticipat

 

 cu fransiza

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

jantele mele de vara Velorum au trecut pe la cei de la topwheels. un mic preview aici :)

post-121550-13939673586957_thumb.jpg

Link către comentariu

asteptam si niste poze dupa ce le montezi pe masina ...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata, am trecut la rotile de vara cu tot cu jantele vopsite pe culoare gun metal :)

Intre timp masina a primit si folie pe geamuri. 

post-121550-0-17333000-1394700692_thumb.

Link către comentariu

multam de poze. Arata fain, arata mai bine pe masina asa decat avand culoarea lor default.
Si eu am pus follie pe geamuri, chiar vine dragutz. 

Link către comentariu

Salut! Arata superb! Unde ai pus folia?! Esti multumit de manopera? Pls da-mi un pm cu datele atelierului, sunt interesat si caut ceva cat de cat convenabil dar si de calitate. Mersi!

Link către comentariu

Salut, cand ti-au montat folia au dat fetele de portiere jos? Si daca da, au rupt vreo clema, ai sunete ciudate dupa?

 

PS: Arata fain cu jantele in culoarea asta. Eu cand am luat masina am putut sa imi pun doar Ilias ca daca imi alegeam altceva crestea termenul de livrare, si ma gandesc si eu sa le dau o culoare mai inchisa.

Modificat de andreirc
Link către comentariu

Gata, am trecut la rotile de vara cu tot cu jantele vopsite pe culoare gun metal :)

Intre timp masina a primit si folie pe geamuri. 

Fain de tot, si jantele si folia, arata bine masina pe alb, din unghiul asta chiar seamana cu A6 :)

Link către comentariu

Salut, cand ti-au montat folia au dat fetele de portiere jos? Si daca da, au rupt vreo clema, ai sunete ciudate dupa?

 

PS: Arata fain cu jantele in culoarea asta. Eu cand am luat masina am putut sa imi pun doar Ilias ca daca imi alegeam altceva crestea termenul de livrare, si ma gandesc si eu sa le dau o culoare mai inchisa.

 

nu s-a demontat absolut nimic.

Link către comentariu

Arata superb

Gata, am trecut la rotile de vara cu tot cu jantele vopsite pe culoare gun metal :)

Intre timp masina a primit si folie pe geamuri.

Cum se numeste atelierul unde ai montat folia?

Cat a costat si daca ai un contact ar fi extraordinar!

Merci

Link către comentariu

Salutare,

 

Sunt si eu destul de aproape de achizitionarea unei octavia 3 1.2 tsi 105 cp. Ce parere aveti despre motor? e suficient pentru o astfel de masina? evident ca am si colegi care nu concep ceva mai jos de 1.4 140 cp insa nu sunt dispus sa dau 2000 euro in plus pentru aceasta diferenta.

 

merci de pareri,

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!