Jump to content

Informatii Xenon


Bogdan18
 Share

Postare recomandată

Buna ziua. Am un Seat Ibiza 2008 1.2 12v. M-am hotarat sa-mi montez pe mica bestie un kit xenon pe faza scurta(h7). Bineinteles nu vreau sa cumpar un kit original, ci ce exista pe piata, chinezarii. As avea cateva nelamuriri, in privinta alegerii kit-ului. Sunt doua modele, cele clasice si cele cu can-bus. Din cate stiu eu nu am nici un fel de avertizare de bec ars, dar am auzit diverse pareri, cum ca kit-urile fara can-bus ar afecta functionarea calculatorului de confort. Intreb detinatorii de Seat Ibiza 6l care au montat xenon fara can-bus, au avut probleme? Mai am o nelamurire in privinta alegerii culorii, as opta pentru 6000k dupa cele auzite. Imi cer scuze daca nu am postat in sectiunea corecta. Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei pt aspect, iti iei de 6000K, daca vrei pt vizibilitate, iei de 4300K. Eu pe Octavia 2 (vechile faruri erau cu oglinda) mi-am pus si lupe Morimoto mini, si sunt superbe ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut ibiza 2008 cu xenon AM pe ea,nici un fel de problema,nu afecteaza decat receptia radio un pic!

ca si culoare recomand 5000k!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei pt aspect, iti iei de 6000K, daca vrei pt vizibilitate, iei de 4300K. Eu pe Octavia 2 (vechile faruri erau cu oglinda) mi-am pus si lupe Morimoto mini, si sunt superbe ...

da.am fost de fata cand s-au modificat farurile.

cat priveste culoarea,daca vrei sa te dai mare,6000k si nu vezi nimic pe asfalt ud,5000k si esti orb pe ceata si 4300(din care am si eu de 5 ani) si nu vei mai avea nevoie de faza lunga si vezi si pe ceata si pe ploaie.

dar,de preferat sa ai lupe!

Modificat de MRP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut ibiza 2008 cu xenon AM pe ea,nici un fel de problema,nu afecteaza decat receptia radio un pic!

ca si culoare recomand 5000k!

Ai avut xenon AM cu acel can-bus sau fara? Mersi

Cred ca am sa raman la 4300k. Din cate inteleg 6000k sunt doar pentru imagine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut fara can-bus,si au fost de 6000k de care am fost multumit pe toate conditiile!

acum am de 5000k la fel de multumit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce pret a ajuns un kit xenon,ar fi recomandat ceva cu canbus si h7r(daca ai faruri cu oglinda).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!