Jump to content

Intrebare golf MK1 GTI 1.6 8v


SGM
 Share

Postare recomandată

Unde se afla pozitionat termo time switch? cea care comanda injectorul 5?

Este cumva sonda cu mufa maro, de pe teava aia care iese din chiulasa, si le leaga la furtunul de apa,si se vede in poza? sau e alta, . Mersi pt ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata termo switch la mine.

Mai sigur e sa-l masori cu un voltmetru. Un fir trebuie sa duca la al 5-lea injector(alb/verde la mine) si altul la contactul de la cheie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu boaba de germana, dar daca zici tu ca ala este termo time switch, te cred. Nu am golf, dar am o injectie de golf 1 gti, si vreau sa o adaptez pe Dacia mea turbo. Sunt nou in domeniu injectiei K-jetronic, o sa va mai stresez cu intrebari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiam care este, sa stiu ce demontez de pe motor.Doar am citit desprea ea, dar nu stiam de unde sa o iau. Acum am vazut ce trebuie sa scrie pe sonda. O gasesc eu.

E mai eficienta injectia mecanica, e foarte performanta daca e bine reglata. A existat R5 turbo 2, cel cu motor pe spate, 1.4 turbo, 160 CP stock.

Este exact motorul meu (de 108 cp), numai ca ala are in plus k jetronic, intercooler,raport de comprimare mai mic (cum il am eu acum 7.1:1) si presiune mai mare in turbo.

Vreau o replica a acelui motor, sper sa imi iasa. http://www.renault5turbo.it/Renault5/Tecnica.htm

O pompa de benzina si acumulator si tot ce are ea acolo, are cineva? Si aia imi lipseste :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te intereseaza codul Vag : 043 906 163 A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca vreau sa stiu cat e o pompa noua :) e 5 milioane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu Nadir stiu ca el avea o pompa.

Ps Vezi ca pompa aia are un releu inportant

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul ala e de la termo switch.

Pompa nu stiu cat e, s-ar putea sa fie mai ieftina daca iei una universala, dar sunt scumpe si acareturile de pe langa ea. Eu am rupt odata o conducta si costa 2 mil noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu nevoie de o pompa de benzina pt un 1.6 GTI 8V...cam cat costa noua?este vreuna speciala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E una mai puternica decat la injectiile electronice, capabila sa bage 7 bari parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
am si eu nevoie de o pompa de benzina pt un 1.6 GTI 8V...cam cat costa noua?este vreuna speciala?

Salutare!

Daca nu gasesti pompa noua sau daca pretul e prea mare (desi asta o sa fie problema) am eu una de la un 1.8 GTI 8V, cu exact acelasi tip de injectie. Defapt am motorul cu toate anexele complet-complet!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!