Jump to content

Polo-ul Meu


Razvanme007

Postare recomandată

Razvanme007

Si eu ieri tot in Decathlon am fost, probabil ne-am petrecut pe scarile rulante :))

Pai asta ar indemna sa stau cu hayonul si cu bara indoite inca juma de an, ca am casco pana in noiembrie...

Pana la urma de asta am casco sa o repar, dar sa vad cum mi-o fac, ca daca nu o scot ca noua, cred ca merita reclamatii serioase...

Link către comentariu
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Razvanme007

    21

  • rusen

    10

  • qwk

    9

  • Dun

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mergi la fostul PBA, actual PBN. Au fost masini taiate de la jumatate in spate si au iesit perfect...

Link către comentariu

imi pare rau sincer pentru intamplarea ta , incearca sa ii eviti tu pe dobitocii astia , eu prefer sa merg 4-500 de m pe jos da o parchez unde e mai ferita de alti destepti/e care-si deschid usile la maxim si lasa fel si fel de urme , daca ai casco mergi sa o faci , lasa fransiza ca oricum pentru vopsit bara si hayon oricum costa destul , daca ai la allianz vezi ca astia dau si masina la schimb din cate stiu eu.

Link către comentariu
Razvanme007
Publicat (modificat)

Sper sa nu fie nevoie de masina de schimb, dar daca o tin mai mult de doua zile in service o sa solicit una :)

Eu vroiam sa incerc la Midocar. De acolo am luat masina si e si aproape de mine. A avut careva experiente neplacute cu service-ul de acolo?

Pun si cateva poze post-111956-1368166681356_thumb.jpgpost-111956-13681666940945_thumb.jpgpost-111956-13681667051548_thumb.jpg

Modificat de Razvanme007
Link către comentariu

Ia in calcul si o crestere a primei de asigurare. Cred ca pentru un dosar o sa vina undeva in jur de 15%. Ma rog, daca ai noroc si zambesti frumos, poate scapi doar cu 10%.

Link către comentariu
Razvanme007

Dun, daca mi-o maresc mai mult, o sa fac casco in alta parte la anu' si gata. Totusi, pentru o dauna asa de minora, nu cred ca o sa creasca prea mult.

Pana la urma de aia am casco, sa fac masina cand am nevoie. Asa ce fac, le dau banii degeaba?

Link către comentariu

Trebuie schimbat si stopul :(. Mai bine ca deschizi dosar acum, la viitoarea polita oricum iti facea inspectie de risc si observa.

Vorbeste cu robi_zet legat de partea de vopsitorie de la midocar vitan. El si-a vopsit acolo de mai multe ori cateva elemente.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nasoala treaba. Si eu era sa il iau pe un mester d-asta cu microbuzu in plin chiar la mine in fata casei in Aparatori. Nu prea au stres cand intorc, fac manevre de parcare sau opresc sa ia calatori. Si am stat de vorba de multe ori cu ei ca majoritatea imi sunt clienti dar na. Asta e. Sper sa rezolvi cat mai repede si cu cat mai putine batai de cap.

Link către comentariu

La Allianz, daca face reinnoire, din cate stiu eu, nu este nevoie de reconstatare.

 

Lucrarea la tine va face undeva spre 3.500 RON (vopsit doua elemente, schimbat stop, montat-demontat doar bara). Daca mai intervin si alte aspecte - inlocuit haion, inlocuit bara - deja pretul creste simtitor, numai bara fiind undeva la 1.200 de RON.

La reinnoirea politei, pentru un dosar si suma asta valoarea politei va creste cu cel putin 10%.

 

Exista insa si varianta sa scapi de cresterea primei de asigurare, dar nu stiu ce astre ar trebui sa se alinieze ca sa se intample asta.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!