Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Da.Merge.Poti lua si 5N0...ABCD daca mergi tot pe Android dar ramai fara A2DP la ABC.D-ul stie si A2DP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am o problema de conectare la un RNS315 de la un tiguan 2013. Pot sa conectez telefonul la masina, vede agenda si pot efectua sau primi apeluri. In difuzoare se aude ce zice cealalta persoana, dar pe mine nu ma aude. Am verificat in meniu si microfonul nu e dezactivat. 

Am incercat cu mai multe telefoane, Htc one m7, Htc one SV, Sony Z2, si ceva Nokia. Cu toate face la fel.

Cum as putea rezolva problema? Multumesc!

Edit: Imi cer scuze, acum am observat ca e aria Passat  B6.

Modificat de Adi_vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Monteaza-i microfon.Verifica sus in plafoniera daca exista .:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci vezi daca e cuplat in RNS...sa nu cumva sa ai modul BT sub scaun pasager...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, florin r. said:

Va salut. Am si eu un Passat B7 cu RNS 315 fara bluetooth incorporat,dar cu modul sub scaun- 3C8 035 730 B plus un suport pentru telefon in cotiera.

Am reusit sa-l imperechez cu un Iphone 5s, dar nu-mi arata SMS -urile.

Nu stie el sau n-am facut eu ceva bine? Multumesc

Pe iphone te conectezi UHV, ca sa-ti arate mesajele te conectezi rsap , dar nu cu iphone.

5 minutes ago, Adi_vw said:

Am verificat microfonul si exista.

Vezi sa nu fie dezactivat din rns cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 minutes ago, Al Bundy said:

Pe iphone te conectezi UHV, ca sa-ti arate mesajele te conectezi rsap , dar nu cu iphone.

Vezi sa nu fie dezactivat din rns cu VCDS.

E vorba de functia mute microphone din RNS care apare pe BC sau e ceva flag pentru dezactivare totala microfon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, neutrin said:

Pe masina din semnatura am un RNS310 si modul bluetooth standard (1K8...), functioneaza perfect hands-free si muzica prin A2DP de pe Samsung Galaxy S5 Duos. Masina nu are MFA+ ci doar MFA cu caractere albe.

Imi puteti confirma ca voi putea initia apeluri/accesa agenda/etc direct de pe RNS310 daca inlocuiesc modulul Bluetooth cu oricare din seria 3C8 xxx xxx sau 7P6 xxx xxx ?

Va multumesc.

 

1 hour ago, spido said:

Da.Merge.Poti lua si 5N0...ABCD daca mergi tot pe Android dar ramai fara A2DP la ABC.D-ul stie si A2DP.

Din ce am citit inteleg ca modulele bluetooth sunt compatibile cu display MFA+, adica maxidot. Al meu nu e maxidot (highline?), ci e alb lowline, in principiu doar cu cifre. Nu am nici comenzi pe volan. Este clar ca nu este posibil cu display lowline sa imi afiseze nimic legat de telefonie.

Intrebarea este: va functiona totul ok prin RNS310 sau este conditie necesara sa am maxidot?

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va trebui sa faci pairing pe o masina cu maxidot ,apoi sa muti modulul BT pe masina ta.Da,va afisa pe RNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate initia de pe telefon imperecherea cu 3C8...? Asa am facut cu modulul 1K8... si merge perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu.1k e standard...la3c parca-ti scrie codul de pairing pe ceasuri...si codul ala trebuie bagat pe tel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7P6 nu cere cod de pairing, doar 3C8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Cristi...n-am ,,paruit'' un 7P6 inca....dar e timp.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/13/2016 at 11:26 AM, F l o r i n said:

cumpara si monteaza kit-ul cu microfon - microfon, cablu si mufa aferenta - abia dupa acesta, o sa te auda ....

Am cumparat microfonul si firul. Am cautat pe net dar nu am gasit un video sau pasi de montare a microfonului pe Passat CC. Are cineva vreun link? Ma intereseaza la CC cum se face pt. ca nu vreau sa rup vreun clips la trimuri. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am pe Passat-ul B6 modulul bluetooth 5N0 035 730 B si am incercat sa ma conectez la el cu doua telefoane Lenovo, dar la amblele imi apare ca sunt incompatibile cand dau conectare.

Am cum sa rezolv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Android ? amindoua?

Ai maxidot?.....vezi ca-ti zice pe maxidot pinul de conectare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, android amandoua.

Am maxidot, dar nu imi apare nici un pin pe el cand dau conectare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca telefoanele suporta protocolul Rsap.Daca nu-sunt incompatibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/16/2016 at 9:49 PM, Nick Adi said:

Da, android amandoua.

Am maxidot, dar nu imi apare nici un pin pe el cand dau conectare

Modulul tau nu stie decat de Rsap - deci, merge doar cu telefoanele care suporta acest tip de conexiune

Legat de modulele cu 7P6 xxx xxx - atentie ca nu toate merg cu bordul alb/negru - cel de facelift...  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa il conectez, dar nu imi incarca agenda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai BC mare trebuie sa-ti apara meniul phone sau pe RCD/RNS. E codat can-ul corect?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti,

Am gasit la un pret acceptabil 5N0035730A,5N0035730B sau 5N0035730C.

Daca cumpar un FisLink Adapter, pot sa folosesc agenda de pe maxidot (rosu/albastru) si de pe RNS510? Nu ma intereseaza A2DP ci doar rSAP (LG-ul meu stie asta).

Cele 3 module sunt premium, dupa cum zice Ress-Tech, dar vreau sa fiu sigur daca merita si este posibil sa am agenda si pe maxidot/RNS

Vlad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai nevoie de Fis...afiseaza si pe bord rosu si pe alb fara probleme,inclusiv pe RCD/nu me varianta china...cele cu sageti pe butoanele de jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele de mai sus - 5N0035730A,5N0035730B sau 5N0035730C, afiseaza pe bordul rosu/albastru ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!