Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Nu stiu daca a fost schimbat. Maine o sa verific si o sa scriu ce can am. Pe cartea service imi aoare ca s a facut Software Update in octombrie 2006 si masina e din decembrie 2005

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scanat acum si...

A'lilress

19: CAN Gateway Labels: 3CO-907-530-V1.clb

Part NO sw: 3CO 907" 530 C HW: 3CO 907 951 A

component: Gateway 007 0040

Revision: 00007000 Senat number: 0700C05A210175

Coding: 7FFDBC04C22002

Shop ^: WSC 05311 000 00000

VCID: 2149030FFS3C3116BBD-8074

Faults Found:

i>il044 - Control Module incorrectly coded

000 -r-

:e Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 162

Mileage: 153390 km

Time indication: 0

Date: 2015.12.22

T-ime: 11:57:00

i01305 - Dâtabus for infotalnment

004 - No s-ignal/commumcafion - inrerm-ittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100100

Fault pr-ionry: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 203

M-i Ieage: 153413 km

Time indication: 0

Date: 2015.12.22

Time: 14:39:20

Radio

004 - NO slgnal/commumcatlon - intermittent

crop^e Frame:

Fault Status: 00100100

Fa'Hr Pr "1 on ry: 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codeaza adresa 37 pe CAN. Ptr a prelua pe navi functiile de care vb iti trebuie un can mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai te duci pe 19can gateway, inatalation list si bifezi adresa 37 navigation.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu la ce crezi? CAN-ul tau stie ca ai numai adresa 56 radio, fara navi. Se vede ca pe CAN ai eroare ca respectivul modul nu e codat corect, plus ca daca vrei sa iti afiseze si parametrii respectivi de unde sa stie unde sa integreze informatia? CAN-ul integreaza toate comunicatiile intre module. Ai primit un sfat, daca vrei sa-l urmezi bine, daca nu iar bine. Oricum, suntem offtopic in acest topic. Next time posteaza in topicul aferent intrebarile. Postand in mai multe topic-uri aceasi intrebare nu primesti un raspuns mai repede, ci poate un warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am spus ca nu o sa fac. Doar ca nu stiu ptr ce. Nu am mai avut de-aface cu asa ceva si nu stiu mai nimic despre astea. Merci ptr info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumpara de la dezmembrari un CAN GW cu minim L la sfarsit totusi. O sa poti sa faci mai multe retrofituri dup'aia. Al tau cred ca o sa'ti si pape bateria peste noapte ca nu se mai opreste RNS-ul de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au trecut mai multe nopti de cand l am montat si inca am baterie

Am bifay 37si acum am urmatoarele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate asculta muzica direct din telefon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi.Am o problema cu un modul 1K8 035 730 D.Se conecteaza telefonul la el,pot apela,aud interlocutorul in difuzoarele masinii dar el nu ma aude deloc.Nu am erori pe modul,microfonul e OEM,cand il scot am mesaj open circuit.Singura problema pe care o banuiesc ar fi polaritatea microfonului...am avut un microfon cu conectorul taiat...doar firele si nu stiu daca am nimerit polaritatea la conectarea in modul.Sugestii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inverseaza firele de la microfon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu prima ocazie...asta fac.Am vrut sa scot pinii din conectorul modulului si unul s-a blocat...l-am fortat si s-a rupt si momentan nu am un pin ptr a-l schimba.Microfonul are polaritate Florin? credeam ca nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, are polaritate, fiind unul activ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua mi.am schimbat unitatea bluetooth. Mi.am cumparat 3C8035730E. Numai ca pe B C nu imi apare decat patratele albastre. Si pe wag imi da eroare. El functioneaza ok. Numai ca poate teebuie imperecheat... ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti apare patrate din cauza ca IC este model inainte de 2009. Masinile din 2010 nu arata patratele !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce pot face sa kmi arate ce trebbe? Sunt incepator... si ce e ic? Se poate face up.date sau trebr up.grade

Si ce pot face sa imi arate ce trebuie? Sunt incepator... si ce e ic? Se poate face up.date sau trebuie up.grade

Si ce pot face sa imi arate ce trebuie? Sunt incepator... si ce e ic? Se poate face up.date sau trebuie up.grade

Si ce pot face sa imi arate ce trebuie? Sunt incepator... si ce e ic? Se poate face up.date sau trebuie up.grade

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce ce face! Iti pui ceasuri 2010, si o sa-ti arate 3G, semnul antenei si conexiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am passat b6 din 2009 in certificat trecut 2010... probabil o fi el sau ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa certificatul. Doar masinile fabricate in 2010, cu ceasuri xxx872 iti arata toate pictogramele la BT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai passat e foarte simplu sa schimbi ceasurile. Ia o pereche color premium tot de passat si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la ce preturi se ridica? Am passat din 2009... bord alb negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!