Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Acest FIS LINK influenteaza fuctionarea modulului 3C8 sau este doar pentru a comunica , cu IC?Alta facilitate nu cred ca are!


In schimb poate funciona si fara acest  FIS LINK cu afisarea agendei pe rns si efectuarea apelurilor de pe acesta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, functioneaza - dar nu ai cum sa le faci pereche - telefonul si modulul BT - pe masina ta

 

FIS-ul este doar pt telefon - modul BT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti pune modulul tau pe un passat 2010.... care are BT - il faci pereche - dupa care o sa mearga si pe masina ta. Doar cand schimbi telefonul.... iar trebuie sa faci permutarea pe o masina compatibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua la toata lumea ! Sunt nou venit si v-as ruga daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi ! Nu  pot conecta  telefonul sub nicio forma la consola masinii ! Masina este vw passat model 2010 motor 2.0 combi cu 143 cp , are rns 510, comenzi pe volan si novero ht 3 1K8 035 730 C
bluetooth qd id b012315 N 136 Z 571
NGD SW 6600
33/09 HW 008
CMI ID 2008DJ2465
FCC ID WJLHT-3
IC 7847A-HT3

Cand apas butonul de pe volan se opreste sonorul, am incercat cu mai multe telefoane prin bluetooth dar nimic..... Va multumesc frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca VCDS si te pricepi, trebuie schimbata codarea modulului de BT - am postat de mai multe ori cum se face - si il dai pe vizibil - dupa care o sa te poti conecta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc frumos o sa incerc !


Sper sa mearga.....

post-158126-0-45877000-1443005258_thumb.

post-158126-0-86719300-1443005258_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am un passat din 2010 cu pregatire bluetooth premium cu care m-am chinuit vreo 2 ani de zile pana acuma sa conectez tot felul de telefoane. Singurul telefon cu care m-am putut conecta a fost un Samsung Galaxy S+. In momentul de fata detin un HTC Desire 610.

treaba acuma dupa ce am dat cu capul de toti peretii este foarte simpla. daca aveti un telefon cu sistem de operare android teoretic merge conectat orice telefon.

problema este la telefon nici decum la masina.

toata chestia este ca telefonul sa aiva RSAP(REMOTE SIM ACCESS PROFILE). daca nu are nu-I bai pt ca cei de la android au dezvoltat o aplicatie in acest scop. tot ce trebuie sa faceti la telefon este:

1. musai trebuie sa fie rootat

2. dupa ce s-a rootat trebuie pus un SuperUI

3. apoi instalat RSAP INSTALLATION APP + RSAP (costa vreo 40 lei, dar este si varianta trial pt a testa)

si cam atata functioneaza perfect.

pt detalii mai amanuntite va stau la dispozitie !

o seara placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - vezi ca s-a mai dezbatul problema asta, precum si solutia cu aplicatia android - in general isi face treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Eu dupa ce mi`am schimbat modulul cu unul Premium 3C8 .... a mers instant si am conectat la el Sony Z1, Samsung S3, S4, S5 , HTC One , HTC ButterfyS si au mers perfect cu softul original fara root si fara nici o aplicatie extra. Pe masina nu am codat nimic, inainte aveam 1K8, pur si simplu l`am scos, am pus 3C8 si a mers instant . iPhone nu am testat pt.ca le urasc, la mine in casa asa ceva... never ! :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C8 xxx xxx - este cel mai versatil - este ok. Ca sa nu ai erori, sa functioneze in concordanta cu ce ai pe masina - trebuie codat.

 

Claudiu se refera la conexiunea cu modulele cu 5N0 xxx xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua la toata lumea ! Sunt nou venit si v-as ruga daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi ! Nu  pot conecta  telefonul sub nicio forma la consola masinii ! Masina este vw passat model 2010 motor 2.0 combi cu 143 cp , are rns 510, comenzi pe volan si novero ht 3 1K8 035 730 C

bluetooth qd id b012315 N 136 Z 571

NGD SW 6600

33/09 HW 008

CMI ID 2008DJ2465

FCC ID WJLHT-3

IC 7847A-HT3

Cand apas butonul de pe volan se opreste sonorul, am incercat cu mai multe telefoane prin bluetooth dar nimic..... Va multumesc frumos !

Am reusit sa se vada pe navigatie BT phone in dreapta sus, dar nu este activ....nu are meniu, nimic....ma puteti ajuta va rog frumos ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca VCDS si te pricepi, trebuie schimbata codarea modulului de BT - am postat de mai multe ori cum se face - si il dai pe vizibil - dupa care o sa te poti conecta

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumpara 3C8 xxx xxx

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

de unde cumpar un modul, sau sa-l dau pe al meu la schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine-l sa-l vrea..? Intra pe carsystem.pl si gasesti acolo modul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua la toata lumea ! Sunt nou venit si v-as ruga daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi ! Nu pot conecta telefonul sub nicio forma la consola masinii ! Masina este vw passat model 2010 motor 2.0 combi cu 143 cp , are rns 510, comenzi pe volan si novero ht 3 1K8 035 730 C

bluetooth qd id b012315 N 136 Z 571

NGD SW 6600

33/09 HW 008

CMI ID 2008DJ2465

FCC ID WJLHT-3

IC 7847A-HT3

Cand apas butonul de pe volan se opreste sonorul, am incercat cu mai multe telefoane prin bluetooth dar nimic..... Va multumesc frumos !

Am reusit sa se vada pe navigatie BT phone in dreapta sus, dar nu este activ....nu are meniu, nimic....ma puteti ajuta va rog frumos ?

Am fost la cineva si nu a reusit sa vada bt.....mi-a zis ca nu sunt compatibile aparatura....ele sunt din fabrica puse ! Va rog puteti sa ma ajutati ? sau chiar trebuie sa achizitionez ceva ? Multumesc frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca este codat cum trebuie.

Incearca codul asta: 412120

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc frumos o sa incerc !

Sper sa mearga.....

Dar navigatia si cu modulul de telefonie sunt in regula ? sunt compatibile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt compatibile 100%.

Cu modulul asta nu o sa-ti arate nimic pe RNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!