Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Codul pin este cel al cartelei telefonice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu informatii legate de cum pot folosi kar kit-ul masinii: Passat 2007, lumini bord rosii, modul bluethoot 5n0035730, RNS 300, comenzi volan, tastatura in stanga butonului de avarii.

Am facut rost si de adaptor bluetooth  3C0051435PA si tot nu reusesc sa ma conectez cu nici un telefon cu android. Trebuie sa schimb modulul bluetooth?

Multumesc

Modificat de crigab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa fac retrofitul pentru bluetooth,totul functioneaza perfect se poate raspunde din tasta de pe volan si respige apel.

pe ecranul unitatii apare Phone cand cineva apeleaza sau apelez eu.

ca sa pot trece la un modul bluetooth premum banuies ca voi avea nevoie de IC alb rosu pentru a beneficia de ceva informatii pe IC.

Toate moudele de bluetooth au aceeasi mufa adaca pentru upgrade nu voi avea nevoie decat de un modul nou si atat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari , am tot cautat pe acest post ( foarte foarte lung :) si nu am gasit , am un passat CC 200 si am un modul bluetooth cod 5N0 035 730 A care nu este compatibil cu Iphone , mo poate ajuta cineva cu un cod de modul care sa fie compatibil cu Iphone ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C8 035 730 A/B/C/D/E

7P6 035 730 J

1k8 035 730 X

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!Am acest modulbluetooth.

Address 77: Telephone Labels: 3C0-035-730.lbl

Part No SW: 5N0 035 730 C HW: 5N0 035 730 C

Component: J412 8506

Revision: 00019000 Serial number: 0000330876355

Coding: 0028228

Shop #: WSC 05314 000 12345

VCID: 285F1E229B53165EFC3-807D

No fault code found.

Pina ieri a functionat fara probleme in reteau TELEKOM......, ieri am facut portarea pe DIGI.Nu imi vede reteaua "NO NETWORK".Iam dat sa caute manual din meniul bluetoothului, imi apar retelele ORANGE, VODAFONE si RO COSSMOTE.Care ete cauza de nu vede si reteau DIGI.Cine ma poate lamuri cu aceasta problema?Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul nu stie 3g.

Digi functioneaza doar in reteaua 3g.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, modelul mai nou - din cele cu 3C8 xxx xxx... 7Px xxx xxx.... s.a.m.d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ptr. sfaturi

3C8 care are si wireless functioneaza cu maxidot rosu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar cu interfata adiacenta - Fis Link, care se pune pe linia de can, intre can gateway si mufa acestuia

 

cele de la E in sus, au si wi fi

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toate....la bordul rosu. Doar modelele vechi, sunt compatibile fara interfata fis - dar nu stiu de 3g.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovidio2_materassi

Sal domnilor. Un modul Bluetooth vw cu codul VW: 1K8 035730D e model premium sau e ala de baza? Ar putea fi compatibil cu un passat 2010 cu scrisul alb in bord ? Multumesc 


dar 3C0 035 729 G ? Unde se poate controla compatibilitatea si sa fie model premium nu doar hand free ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu este Premium. Nici 3C0.

 

3C8.... 5N0... 7P.... aceastea sunt Premium

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul de bt 3C0 035 729E merge si pe golf 6 ? Scuze de intrebare. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovidio2_materassi

Incercand sa ma informez putin despre conectivitatea modulelor premium 3C8.... si 5N0...  pe un Passat B6 observ k sunt ceva probleme la conectarea acestora cu telefoane Samsung (eu am un S4) si mai ales cu microsim-uri 4G ....

Intrebare: Pt un telefon Samsung S4 cu microsim ce modul premium recomandati  3C8 sau 5N0 ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercand sa ma informez putin despre conectivitatea modulelor premium 3C8.... si 5N0...  pe un Passat B6 observ k sunt ceva probleme la conectarea acestora cu telefoane Samsung (eu am un S4) si mai ales cu microsim-uri 4G ....

Intrebare: Pt un telefon Samsung S4 cu microsim ce modul premium recomandati  3C8 sau 5N0 ?

Multumesc

 

5N0 xxx xxx se conecteaza numai pe Rsap. Alege 3C8 xxx xxx pentru a te putea conecta cu orice telefon....

 

3C8 xxx xxx  de la E in sus, au si Wi fi - daca te intereseaza sa faci hot spot in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hot spot il face doar daca te conectezi RSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automat - doar pentru conexiunile Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut....am un passat b6 din 2010 si am credale pe bord fara adaptor bluetooth iar modulul de bluetooth de sub scaun este cel cu 1K8 standard....as vrea sa-mi afiseze pe RNS310 si in bord(am ceasurile albe) agenda,mesaje, apeluri pierdute etc., ce trebuie sa schimb si pt  a beneficia de functiile PHONE de pe navigatie si MICROFON de pe volan(aceste butoane cand le apas ,momentan, imi pune pe MUTE navigatia)........daca schimb modulul actual cu unul 5N0035730B, va merge?sau mai trebuie facut ceva? va rog ajutati-ma ca sunt satul de cat am incercat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Nu stiu daca, cu 5N0035730B merge sau nu, dar cu 3C8 035 730 merge 100%. FIx ce ai tu am avut si eu,  mi`am cumparat un modul 3C8 035 730C + am facut update la RNS310 la versiunea 0357 iar acum merge totul perfect ( mai putin mesajele sms, acestea nu sunt afisate pe RNS sau MFD+) dar call logs, agenda, etc totul apare pe MFD+ sau RNS  + functioneaza si comenzile de pe volan.

 

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut....am un passat b6 din 2010 si am credale pe bord fara adaptor bluetooth iar modulul de bluetooth de sub scaun este cel cu 1K8 standard....as vrea sa-mi afiseze pe RNS310 si in bord(am ceasurile albe) agenda,mesaje, apeluri pierdute etc., ce trebuie sa schimb si pt  a beneficia de functiile PHONE de pe navigatie si MICROFON de pe volan(aceste butoane cand le apas ,momentan, imi pune pe MUTE navigatia)........daca schimb modulul actual cu unul 5N0035730B, va merge?sau mai trebuie facut ceva? va rog ajutati-ma ca sunt satul de cat am incercat.

 

modulele cu 5N0 xxx xxx - merg numai pe Rsap - deci poti sa conectezi numai telefoane care folosesc acest protocol, exclus Iphone... plus altele

 

recomand modul cu 3c8 xxx xxx, cum si-a pus si Spider - se conecteaza cu toate telefoanele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!