Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Da, ii trebuie si antena GSM - este model special, usor de instalat, pt acest modul

Pune-l pe masina si codeaza in functie de ce ai tu.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O cumperi doar daca vrei sa folosesti o conexiune RSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt putin confuz acum.

 

 masina are MFD alb mare + RNS510 - codarea pe masina la 77 Telephone - este : 012120

 nu inteleg cum adica sa-mi cumpar antena doar daca folosesc conexiune RSAP ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modulului tau ii trebuie antena, pentru a avea semnalul bun - vb de semnalul GSM - receptia facandu-se prin modulul de BT

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul tau suporta 2 moduri de conectare, UHV, in care semnalul GSm este receptionat tot de telefon si vovea trece prin BT, si RSAP remote sim acces protocol in care telefonul nu mai face nimic, acesta fiind mod de conexiune la distanta.

 

CA informatie, iphone nu se conecteaza in rsap.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmatorul modul 5N0 035 730 c,se poate conecta cu android? Am un passat din 2009 cu maxidot alb si rns 510. Cu modulul acesta o sa pot conecta telefonul prin rns 510? Din fabrica masina a venit cu 9w8 .mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de telefonul care incerci sa-l faci pereche si varianta de android. Cu unele merge, cu altele nu. Acest modul se conecteaza numai prin Rsap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmatorul modul 5N0 035 730 c,se poate conecta cu android? Am un passat din 2009 cu maxidot alb si rns 510. Cu modulul acesta o sa pot conecta telefonul prin rns 510? Din fabrica masina a venit cu 9w8 .mersi!

Salut,

 

stie cineva ce inseamna aceste '9w8/9w7/9w2'?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la acest modul trebuie instalat antena gsm separat? Si se poate trece telefonul prin rns 510?

Si trebuie codat din nou acest modul ,nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu se refera la.nivelul de echipare cu care a venit madina din fabrica.stiu ca 9w8 este standard adica suportul acela in bord si fara modul bluetooth.

Si modulul respectiv suporta si audio bluetooth streaming?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0 035 730 C nu suporta streaming.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa antena gsm care trebuie instalata ,pentru modulul 5N0 035 730 C ,mai este nevoie de altceva pentru functionare daca masina din fabrica a avut 9w8?Microfonul este deja instalat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, microfonul exista.

 

doar antena GSM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna am o intrebare am achizitionat un passat b6 2006 cu bluethooth modul 3c0 035 729 c si adaptor cred 1T0 035 530 problema ca nu se conecteaza la el telefonul imi da error communicate with VW UHV LOW si cand il pun pe visible dupa ce ies de pe vcds se pune din nou pe invisible stiti care este problema ?

 

 

post-155264-0-71483300-1438858108_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu care e problema, dar banuiesc ca folosesti un telefon incompatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un passat din 2010 cu RNS310 si nu ma pot conecta la bluetooth-tul masinii, cica am nevoie de acea cutiuta din imagine(precizez ca am suportul fixat pe bord)si din pacate nici macar nu stiu cum sa o caut.......ma poate ajuta cineva ?

post-156616-0-80841100-1438874571_thumb.

Modificat de olimpium
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se cheama adaptor bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde as putea gasii ? nu mai stiu pe unde sa caut...........s-au spune-mi cum as putea sa ma conectez fara acel adaptor bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara el ? codezi fara cradle, BT activ - am scris de multe ori, cititi un pic in paginile anterioare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-nul Florin , da-mi te rog un reply la ce ai scris in paginile anterioare ca sa citesc si eu in detaliu ca nu am gasit exact unde ai postat tu.mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codeaza cu 412120 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa ma conectez exact cum a zis florin, merge perfect din toate punctele de vedere doar ca,no..as vrea sa pot sa transfer agenta ,mesaje,apeluri si sa mearga si comanda de voice command, precizez ca am un RNS 310 si modulul standar 1k8 035 730 D.Pot inlocui modulul 1k8 cu 5N0035730B?sau doar cu 3C8 035 730 si in coada cu c,d sau e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.mi-a ajuns modulul 5N0 035 730 C.am rns 510. Ma poate ajuta cineva cu o codare pentru modulul acesta ca sa ma pot bucura de functionalitatea lui? Adica sa imi afiseze pe maxidot si pe rns? Am afisarea alb -rosu daca difera cu ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-ai montat pe masina si nu-ti afiseaza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!