Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

cum se sterg profilele/conexiunile vechi .. folosind doar butoanele din masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te conectezi cu telefonul la Bt, si din meniul din ceasuri, la Bt ai User's, si poti sa le stergi.

Daca vb de module cu rSAP sau 7p6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari...din nou

 

Tot citind pe ici pe colo, am observat ca unele modele au un modul cu 3 butoane in plafoniera, folosite, se pare,  pentru telefon. Poate cineva sa detalieze un pic ce e cu ele, daca se pot monta ulterior, trebuie sau nu codate ele sau alte module...

 

Multumiri

 

daca ai modul premium, se pot monta acele butoane, trebuie codat modul ca sa stie de ele....

 

Ba da. De la un buton poti sa suni la 112 si de la al 2-lea poti suna la VW in germania. Ledul nu am reusit sa-l fac sa lumineze. Deci este ffffff "utile" acele butoane. ;)

 

... cum am avut eu pe B6, nu am reusit sa-i schimb nr unde suna... la modele mai noi, se pot schimba din adaptari.

 

ce led sa lumineze ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandrubs10

Salut!

Dețin un b6 an 2007, acest model de mașină dispune de sistem bluetoth? Dacă da, ce ar trebui sa fac sa mi meargă? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta si tu sub zcaunul pasagerului. Ai ceva pe acolo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandrubs10

Salut! M.am uitat sub scaun, nu am văzut nimic mai ' special '. Însă am acel suport pt tlf, care e din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OAre? sau o fi un kit instalat dupa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Dețin un b6 an 2007, acest model de mașină dispune de sistem bluetoth? Dacă da, ce ar trebui sa fac sa mi meargă? Mulțumesc!

 

fa o scanare a masinii, sa vedem exact ce ai pe ea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandrubs10

CaHdDER.jpg

 

poza bord + poza sub scaun pasager

 

 

muMHjNU.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am specificat, Samsung 5.0 OEM nu merge pe rSAP. Lg, htc si altele, merg fara probleme.

 

Samsung Galaxy S4, lolipop 5.0 si merge rSAP. Initial facea figuri la imperechere dar am schimbat cartela la vodafone cu una noua (avea vreo 2-3 ani cartela, nu stia nici de 4G) si este ok acum.

Modificat de G-P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Revin cu rugamintea daca ma poate indruma cineva cum sa ma conectez cu Nokia 1020 windows mobile 8.1 la modulul bluetooth 5N0035730A. Pe symbian mi-a mers foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Windows Mobile nu suporta rSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci singura varianta este inlcuirea modulului? Vreo aplicatie sau ceva de genul asta nu exista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sa fi aparut vreo aplicatie pentru asa ceva, in plus nu mai am telefon cu Windows Mobile. Personal folosesc un modul 7P6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexandrubs10

Mă poate ajuta cineva cu ce am postat mai sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa capacul ala si pozeaza modulul ca sa se vada o serie, ceva. Alternativ, posteaza o scanare facuta cu VCDS-ul. Nu putem ghici tipul de modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva pe masina modul bluetooth 3C8....D sau E ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am, E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum se comporta,aude,wifi functioneaza bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perfect. Merge perfect, imi arata pe ceasuri ca e pe reteaua 3G. Am wi-fi in masina, partea naspa este ca imi consuma nevasta-mea netul de pe cartela, sta pe wi-fi-ul meu cand e in masina. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Am specificat, Samsung 5.0 OEM nu merge pe rSAP. Lg, htc si altele, merg fara probleme.

 

Samsung Galaxy S4, lolipop 5.0 si merge rSAP. Initial facea figuri la imperechere dar am schimbat cartela la vodafone cu una noua (avea vreo 2-3 ani cartela, nu stia nici de 4G) si este ok acum.

 

salut , am eu note 3 cu lolipop 5.0 si merge pe rSAP dar este instabil adica se deconecteaza la un minut si jumatate si se reconecteaza tot asa face , problema vine de la bluetooth --> cum nu se foloseste, so lolipop opreste modului si se deconecteaza , daca asculti muzica prin profilul A2DP este stabil , asta am observat doar la galaxy s5 si note3 la S4 nu stiu 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@humerg ce telefon folosesti?(sau probat)

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Samsung s4 cu 4.4, lg g2 4.4, lg g3 5.0 - astea functioneaza brici. Cu samsung s5, note 3 cu 5.0 se deconecteaza din 2 in 2 min.

Testate la mine pe masina.

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bug cu vers 5.0 sau modulul face figuri? ai facut retrofit sau asa ai cumparat b7-le?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bug la android. Pe lg merge perfect 5.0 pe samsung face figuri. B7-le a venit cu A sau B , retrofit la E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!