Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

cauta module premium, pentru ce vrei tu - sunt cele care incep cu 3C8 xxx xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deoarece modelul tau de BT, merge numai pe Rsap - cauta o aplicatie pe Android, care sa faciliteze aceasta conexiune, daca altfel nu iti merge.

 

n-am reusit nimic :(

am luat acest programel din Google play , l-am instalat dar ... tot nu s-a facut pairing-ul intre telefon si masina, cu toate ca ele se vad una pe cealalta si isi trimit parole ...

 

cred ca este o problema intre Samsung S3 si modulul BT de la Passat, probabil imi trebuie alt telefon mai vechi ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stefan, tu ce modul ai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi postul #2038 de pe pagina anterioara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit conexiunea cu un Nokia model vechi si cu Samsung S2 ... dar nu reusesc cu Samsung Galaxy S3 :(

stie cineva de ce ?

 

Multumesc ....  :censur:

 

da, incerca si cu alt telefon - unele merg cu aplicatia instalata, altele nu - vezi si ce au experimentat si alti colegi cu Samsung, BT similar ... si android - pe paginile anterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am incercat cu un Samsung S5 si a mers din prima

problema aa fost ca nu mai mergea si internetul, date mobile ...

asa se intampla in general ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit urmatoarele module bt:5K0035730 A,D,F.7P6035730 D,E,L ROSS TECH-ul da cu???? aceste module nu au antena GSM.

care se leaga un iphone 4s,suporta si 4G,descarca agenda pe rns,scrie-citeste sms si A2DP???

am IC alb si rns

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiu ca 5k0 este echivalentul la 7p6 si cam asa arata si pe pagina de la ross tech http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

ca idee 7p6 cu J in coada la mine pe masina(rcd 510 si ceasuri albastre), pe rcd iti descarca agenda telefonului, iti descarca lista cu apeluri pierdute preluate facute, poti cauta un numar tastand numele pe rcd.,Si de asemenea merge streaming audio afisand numele melodiilor si chiar putand de rcd sa schimbi melodia. 

sms-urile la mine nu merg citite, afisate cel putin nu pe rcd 510, iar pe ic nu apare nimic(fiind generatie veche)

eu il folosesc cu htc one m7(telefonul personal), dar am incercat si cu iphone 4/5, precum si samsung s4, si onem m8(daca te ajuta cu ceva lista telefoanelor probate de mine din simpla curiozitate)

probabil la tine cu ic alb afiseaza si mai multe informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ștefan, încearcă să citești mai mult înainte de a experimenta, deoarece poți ajunge să regreți...

Cu Samsung Galaxy NU se folosește aplicația rSAP din GooglePlay, după cum s-a mai spus și aici și cum scrie și pe site-ul autorului. Galaxy au din fabrica fișierele necesare stivei BT și vor duce la un conflict cu cele ale aplicației. Asta dacă ai soft original Samsung pe telefon, nu custom ROM.

Ovidiu, nu o sa poți face împerechere intre modul BT și telefon fără comenzi pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit urmatoarele module bt:5K0035730 A,D,F.7P6035730 D,E,L ROSS TECH-ul da cu???? aceste module nu au antena GSM.

care se leaga un iphone 4s,suporta si 4G,descarca agenda pe rns,scrie-citeste sms si A2DP???

am IC alb si rns

 

 

eu stiu ca 5k0 este echivalentul la 7p6 si cam asa arata si pe pagina de la ross tech http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

ca idee 7p6 cu J in coada la mine pe masina(rcd 510 si ceasuri albastre), pe rcd iti descarca agenda telefonului, iti descarca lista cu apeluri pierdute preluate facute, poti cauta un numar tastand numele pe rcd.,Si de asemenea merge streaming audio afisand numele melodiilor si chiar putand de rcd sa schimbi melodia. 

sms-urile la mine nu merg citite, afisate cel putin nu pe rcd 510, iar pe ic nu apare nimic(fiind generatie veche)

eu il folosesc cu htc one m7(telefonul personal), dar am incercat si cu iphone 4/5, precum si samsung s4, si onem m8(daca te ajuta cu ceva lista telefoanelor probate de mine din simpla curiozitate)

probabil la tine cu ic alb afiseaza si mai multe informatii.

 

functiile legate de SMS merg numai cand se foloseste o conexiune Rsap. Iphone - exclus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca am softul original pe telefonul asta cu care am tot incercat

o sa incerc cu un alt telefon S3 mai nou, poate tine de versiunea de Android cu care vine telefonul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ca modulul bt 5k0...A nu descarca agenda cu 4G,asa este? si 2 ma pot conecta cu iphone ? descarca agenda pe rns-IC ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Samsung-urile cu soft original merg doar daca au: 3.0.4, 4.4. Daca are 5.0 nu mai merge cu BT cu rSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Android 5.01 pe HTC si merge fara probleme RSAP-ul .

Deci daca nu merge cu softul original bagi custom rom si aia e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am specificat, Samsung 5.0 OEM nu merge pe rSAP. Lg, htc si altele, merg fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pe Note 3 lollipopo 5.0 oem si merge rSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care este diferenta intre UHV-Premium si UHV-High ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 galaxy s5 cu 5.01  merge cu rsap

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti. Acesta este primul meu post aici si sunt proaspat posesor de Passat Cc (2011). Am fost personal si mi-am cumparat masina din Germania acum cateva zile si de cand m-am intors stau pe forumul acesta si incerc sa-mi cunosc masina mai bine. Sunt extrem de incantat de masina si as avea nevoie si eu de sfaturile voastre, pentru ca, recunosc, desi am citit sute de pagini aici, inca nu m-am prins cum sa-mi rezolv niste neclaritati.
Cred ca am RNS310 pe masina si este pregatit pentru conectarea la telefon, insa butonul de phone atat de pe volan cat si cel din RNS310 au functia de MUTE la muzica. Am atasat cateva poze cu ceea ce am pe masina si as dori sa ma indrumati voi mai departe, ce-mi mai trebuie pentru a-mi putea folosi telefonul. M-am uitat sub ambele scaune si nu am nimic acolo, vreun adaptor, doar adaptorul din cotiera.

Va multumesc si astept un raspuns!
O zi frumoasa!
 

post-154976-0-78460400-1435916074_thumb.

post-154976-0-55146500-1435916075_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pe Note 3 lollipopo 5.0 oem si merge rSAP.

am confirmat si cu @tlc - teoretic rSAP merge, practic se deconecteaza si nu prea e utilizabil pe lollipop

 

 galaxy s5 cu 5.01  merge cu rsap

e stabila conexiunea ?

 

La mine se tot deconecteaza am modul 3C8035730E si note 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca cercetez piata dupa un 3C8 accesibil. Banuiesc ca trebuie sa aibe si o terminatie in coada, cele fara fiind facute de (si probabil pentru ) Nokia, din ce vad pe net.

@Valentin...Asa am crezut si eu, ca nu se prea poate, dar dupa ce am rascitit postari, am reusit cu vcds.

Recodat cu 41212 sa nu mai caute confirmare de la cradle, din adaptare am sters telefoanele deja memorate si l-am facut vizibil. Dupa care mi-a aparut VW pe telefon, mi-a cerut "pin", 1234 nu a mers, 0000 a fost OK. Ideea e ca atat timp cat esti conectat cu vagcom la BT (adresa 77) nu poti sa faci pairing. Dupa ce am codat-adaptat, am deconectat vcds, am luat contactul 10 sec (un timp ales arbitrar de mine), am pus contactul si pe telefon mi-a aparu dorinta lui VW de a se conecta cu al meu HTC Legend. Totul merge OK, se aude si sunt auzit OK, dar e peste mana sa cauti in agenda telefonului cand conduci, sau sa butonezi telefonul pentru a raspunde si a incheia apeluri. Desi la parte cu raspunsul nu sunt 100% convins ca scap de telefon, neavand comenzi pe volan.

 

Am vazut ca si 5N0035730C ar sti PBAP, dar nu stiu 100% daca e compatibil cu RNS 310. Are cineva aceasta combinatie pe masina, sa poata sa ma lumineze un pic?

 

Multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate modulele din gama 5n0 stiu pbap fiindca sunt premium.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari...din nou

 

Tot citind pe ici pe colo, am observat ca unele modele au un modul cu 3 butoane in plafoniera, folosite, se pare,  pentru telefon. Poate cineva sa detalieze un pic ce e cu ele, daca se pot monta ulterior, trebuie sau nu codate ele sau alte module...

 

Multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU prea ai ce face cu acele butoane la noi in tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da. De la un buton poti sa suni la 112 si de la al 2-lea poti suna la VW in germania. Ledul nu am reusit sa-l fac sa lumineze. Deci este ffffff "utile" acele butoane. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!