Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

daca as schimba modulul BT cu unul premium as putea rezolva problema? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa iti afiseze pe unitate si pe BC ? da, poti sa schimbi modulul tau si sa montezi un Premium. Cele cu 3C8 035 730A,B... D - stiu sa se conecteze cu toate telefoanele, ultimul are si  wifi, etc.

 

sau cu 7P6 035 730 j,k,l,m....

 

altfel, pt conexiune doar - faci cum ti-am scris mai sus.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modulele premium 3c8 ... A/B/C/D necesita maxidot alb/color, si afiseaza agenda in maxidot respectiv unitate radio cu touch.

modulele premium 7P6 ... respectiv 5K0 ...  NU necesita maxidot, si afiseaza agenda in maxidot ( doar daca ai alb/color ) respectiv unitate radio cu touch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este Passat 2009, cu RNS310 - deci are bordul alb/rosu, de aceea i-am dat codurile respective.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz imi recomandati un modul bluetooth care sa potriveasca la aceasta tastatura ? Precizez ca am Passat din 2006 cu terminatia la canbus C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr tu ce modul telefon ai acum pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tastatura ? Asa ai cumparat masina ? Daca da, verifica sub scaunul pasagerului - acolo trebuie sa fie modulul.... sau fa o scanare cu vcds ul sa ne uitam pe ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat tastatura separat, dar nu e montata inca. Si de aceea va cer ajutorul unui modul bluetooth care sa potriveasca. Precizez ca masina nu a venit cu bluetooth din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de ce vrei sa faci, cu ce vrei sa conectezi, etc.

 

daca vrei sa conectezi cu telefoane mai noi, Iphone, etc - trebuie un kit care sa contina un modul mai nou - pentru masina ta, asa ceva costa in jurul la 300 euro - kit-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut un modul nou BT, 3C8035730E. Stiti careva ce are in plus fata de modelul anterior D?

In cazul meu am urmatoarea problema si as fi curios daca s-a rezolvat: in ecranul Phone de pe BC nu sunt afisate corect iconitele de bluetooth, imi apar 3 patratele in loc de iconite (am ceasuri de CC alb-rosii).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai ce rezolva, modulul e muult mai nou decat ceasurile masinii, la fel e si la mine, nu este rezolvare pentru asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut si eu upgrade ieri de la 5N0035730B la 3C8035730E si pot confirma aceiasi problema legata de afisarea iconitelor. Inteleg ca nu are leac...

 

In schim am probleme cu cu sunetul peste Bluetooth. se audo mono doar in difuzorul din dreapta... Parca citisem pe undeva ca ar mai trebui tras un cablu.

Ma poate ajuta cineva co schema/tutorial ceva ?

 

post-4041-0-10165300-1424354198_thumb.pn

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toti , sunt nou pe forum am vazut topicul acesta "conectivitate bluetooth oem" si mam gandit sa postez aici ca poate ma ajuta si pe mine cineva.Recent miam cumparata un pasat 2009 2.0tdi dsg adus din germania inainte la masina totul era in limba germana si imi ziceau prieteni ca trebuie sa ma duc la service cu masina ca sa imi seteze prin vcds limba la mfi din germana in engleza.... desigur nu am vrut sa dau bani asa degeaba si asa am ajuns aici pe forum unde am citit mai multe topic-uri si am reusit sa schimb eu in meniul MFI limba am gasit multe informati utile pe acest forum dar ma mai confrunt cu o problema de bluetooth la care nui dau de capat.

Cand am cumparat masina primele zile am vrut sa incerc daca pot reda muzica prin bluetooth cand dadeam search imi aparea vw phone si imi cerea o parola eu cum nu stiam ce parola trebuie sa introduc am tastat 1234 si degeaba nu o mers pe urma am aflat ca trebuia sa tastez 0000 da intre timp am dat factory reset atat la sistemult de navigatie RNS310 cat si in meniul MFI de atunci cand activez la telefon bluetooth-ul si dau search nu imi mai apare nimic nu mai gaseste bluetoothu masini ,am incercat cu mai multe telefoane am scos cablu de la modulul bluetooth am lasat asa vreo 30 de minute cu masina oprita sa se reseteze da tot degeaba.

 

Atasez cateva poze cu MFI,RNS310 si modulul de bluetooth poate ma ajuta si pe mine cineva sa rezolv problema ca nu stiu ce as mai putea face cu el ca nu merge poate sa stricat intre timp ? va multumesc cu respect Robert

 

bZqdaH.jpg

5PsBay.jpg 
LcNOxT.jpg 
P0xnTq.jpg
3xs7N9.jpg 
u9Qn3f.jpg 
pg7D7J.jpg 
lyPknd.jpg
nJyO4z.jpg

Modificat de fastas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un modul standard. in principiu, trebuie sa pui modulul pe visibil ( cu vcds sau daca ai in plafoniera butoane pentru telefon, ca pe volan nu ai comenzi din cate vad ). dupa ce l-ai pus pe vizibil, cauti cu telefonul si dai sa se imperecheze. modulul suporta si streaming audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am butoane asta inseamna ca doar cu vcds poti pune pe vizibil modulul? ca atunci trebuie sa imi iau un cablu ceva recomandari un site de intredere de unde as putea cumpara ? si ce setari trebuie sa fac in vcds ? ms pentru raspunsu rapid ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intai cumpara intrefata si dupa aia te ajutam.

 

site pentru VCDS - pe forum este interzisa discutia legata de clone - asa ca iti putem recomanda sa accesezi site-ul producatorului - Ross Tech

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua baieti,

am dat nas cu o problema si nu-i gasesc rezolvarea:

am folosit un timp telefonul vechi (cu windows 6) si toate functionau normal.Intram in masina si aveam control asupra agendei din telefon,sunam si primeam apeluri care se auzeau in sistemul audio din masina,in mare totul normal.

Am luat un telefon nou cu windows 8.1 si nu pot nicicum sa-l conectez .Am gasit ceva informatii cum ca WP8 ar avea ceva probleme de firmware in  ce priveste bluetooth-ul.OK....dar am reusit sa imperechez noul tel cu o tableta,dar nu cu masina.

Tel. vede "passat" -ul dar Passat-ul nu-mi vede telefonul .Am incercat din nou imperecherea masinii cu telefonul vechi si se poate face.E posibil sa trebuiasca sterse din imperecherile existente in memoria passatului?Nici asta nu am gasit cum as putea s-o fac,sa-i elimin din imperecherile anterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa te putem ajuta, posteaza ce cod are modulul tau de BT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

i-am facut o poza.dar nu inteleg ce importanta ar avea ca se "pupa" cu win6 si cu win8.1  nu.

sau sa fie nevoie de "curatenie" la dispozitivele pe care el le-a memorat...

post-22830-0-26430800-1424937699_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!