Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

NU mai bine iei kitul intreg ?

 

Sau daca ai gasit modulul separat, ia kitul de montaj fara modul, doar cablajele.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu găsesc kitul întreg și nici kit de montaj. Pe carsystems nu găsea acest kit iar cel pentru BC roșu mi se pare foarte scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara tuturor. 

 

Citesc de cateva zile "la greu" acest topic si inca nu m-am edificat in ceea ce priveste unele probleme pe care le am vis-a-vis de ce as avea nevoie sa achizitionez. Pe scurt, masina din semnatura este dotata din fabrica cu modul bluetooth model 1K8 035 730 B, acel crandle in care am montat un adaptor pentru iPhone 3gs si pe care il folosesc la conectarea cu actualul telefon HTC One M8. De curand am facut un upgrade de la RNS 300 la RNS 510 si doresc sa fac acelasi lucru si la modulul de bluetooth, astfel incat sa ma pot conecta cu telefonul mai sus mentionat si sa beneficiez de toate facilitatile conexiunii cu RNS-ul (SMS, agenda, apelare, etc.) Comenzi pe volan nu am.

Acum intrebarea este, ce model imi recomandati sa achizitionez pentru cerintele pe care le am? Am uitat sa va spun ca antena pe care o am pe masina este cea care asigura semnal si pentru GPS cat si pentru GSM (OEM). Va multumesc anticipat!

Modificat de rulotistul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind din 2009 masina, e posibil sa ai afisajul dintre ceasuri cu lumina alba. daca e mfd+ sau mfa+ sau afisaj multifunctional respectiv maxidot ( astea toate inseamna acelasi lucru, dar nu toata lumea este familiara cu terminologia ), atunci poti sa mergi pe un modul premium 3c8 035 730 A/B/C/D sau pe unul plus 7p6 sau 5K0, daca nu ai maxidot, atunci mergi pe plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns. Da, afisajul este cu lumina alba, imi afiseaza si navigatia pe langa cele cunoscute ale masinii.... cred ca este maxidot (?!) Deci sa inteleg ca este suficient un 3c8 035 730 A/B/C/D??? Vor exista probleme de conectare (imperechere) cu HTC-ul meu One M8?? Merci mult inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns. Da, afisajul este cu lumina alba, imi afiseaza si navigatia pe langa cele cunoscute ale masinii.... cred ca este maxidot (?!) Deci sa inteleg ca este suficient un 3c8 035 730 A/B/C/D??? Vor exista probleme de conectare (imperechere) cu HTC-ul meu One M8?? Merci mult inca o data.

Modificat de rulotistul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista probleme de conectare, modulele astea merg cu orice telefon care are bluetooth. da, inseamna ca ai maxidot daca iti afiseaza si navigatia pe ecran.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult #nrobert13. O sa te contactez in privat pentru detalii.

Scuze pentru cele doua postari identice.... Mouse-ul a fost vinovatul! Rog un moderator sa stearga duplicatul. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

 

am modulul asta pe masina 

 

Address 77: Telephone (J412)       Labels: 7P6-035-730.clb
   Part No SW: 7P6 035 730 D    HW: 7P6 035 730 D
 
si incerc sa il conectez la un iphone 5s dar imi spune ca nu gaseste niciun device compatibil in schimb cu iphone 4 mergea sa il conectez.
are cineva idee daca se poate face update la modulul bluetooth ca sa se conecteze cu iphone 5s?
 
multumesc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa stergi conexiunile existente. daca merge cu iphone 4 trebuie sa meara si cu 5s.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms de raspuns nrobert13,

 

am impresia ca din BC nu pot sterge nimic acum.

ai idee din 77: Telephone -> Adaptation pe ce canal trebuie sa intru sa sterg conexiunile existente?

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Am incercat sa scap de ceva erori aparute legate de aux si microfon la RN 510, dar am intampinat o problema in sensul ca atunci cand dau pe "Do it" imi apare o eroare: "Coding rejected error 31: Request out of range" 

A mai intalnit cineva aceasta eroare??/ Cum pot rezolva problema??

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul nu suporta respectiva codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

    Salutare.

 

  Am o intrebare in legatura cu carkit-ul de pe masina din semnatura, fiind un holder pt. Nokia 6230i si cateva modele mai vechi.

Cum am citit de pe forum, ar trebui sa-l incarce telefonul cind e fixata in el, bineinteles cand cere incarcarea, dar la mine nu-l incarca deloc!

Care poate sa fie problema? Am scos din suport sa-l mai misc, am dat si cu spray de contact si nimic! Trebuie cumva activat ceva cu VCDS?

 

  Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie verificata codarea modulului cu vcds posibil sa fie codat fara adaptor si trebuie activat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar in rest lucreaza cu el ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

    Daca pe mine ai intrebat Florin, da merge super fain si cu Nokia 6230i si cu un Allview P6, Samsung GT-S5570, UTOK 450Q, telefoanele familiei prin bluetoot.

Numai atata e ca nu-mi incarca Nokia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Un controler/modul bluetooth produs de Nokia. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua tuturor,

 

Am și eu o problemă care se prezintă astfel:

Vw Passat fabricație 2009, RNS 310, fără comenzi pe volan, modul BT 1K8 035 730 C, RNS Software: version 0351.

Cum aș putea să mă conectez și eu cu un telefon samsung cu android 2.3.6?

Dacă e cineva care mă poate ajuta, în Timișoara?

Se pare ca situatia e mai dificila. Nu am gasit inca solutia pentru a ma conecta la BT. Cei de la reprezentanta Vw imi spun ca imi trebuie adaptorul bluetooth. Din cate am mai citit pe forum ar trebui sa ma conectez la BT si fara acel adaptor. 

Mai are cineva configuratia aceasta pe VW. Cum se conecteaza la BT?

P.S. In meniul din bord (maxidot)  nu gasesc nimic in legatura cu telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pot sa conectez telefonul la el?

Si noi ce sa iti raspundem?

Daca incerci cu telefonul posibil sa reusesti, cu mixerul nu ai sanse.

Posteaza daca nu reusesti, nu intreba daca vei reusii.

Modificat de Julwere
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe modulul tau de telefion nu te poti conecta fara adaptor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelas modul l-am avut si eu, te poti conecta si fara adaptor, codezi cu vcds modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Buna ziua tuturor,

 

Am și eu o problemă care se prezintă astfel:

Vw Passat fabricație 2009, RNS 310, fără comenzi pe volan, modul BT 1K8 035 730 C, RNS Software: version 0351.

Cum aș putea să mă conectez și eu cu un telefon samsung cu android 2.3.6?

Dacă e cineva care mă poate ajuta, în Timișoara?

Se pare ca situatia e mai dificila. Nu am gasit inca solutia pentru a ma conecta la BT. Cei de la reprezentanta Vw imi spun ca imi trebuie adaptorul bluetooth. Din cate am mai citit pe forum ar trebui sa ma conectez la BT si fara acel adaptor. 

Mai are cineva configuratia aceasta pe VW. Cum se conecteaza la BT?

P.S. In meniul din bord (maxidot)  nu gasesc nimic in legatura cu telefon.

 

 

Nu ai ce sa vezi in BC, deoarece tu nu ai un modul Premium, care sa afiseze pe BC/RNS/RCD.

 

asa cum am mai scris si in paginile anterioare, intra la 77-Telefon, la Long Coding si codeaza fara cradle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!