Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

sterge profilul si/sau conexiunea din telefon si refa iar. Cauta modulul eventual cu telefonul intai si sincronizeaza-l iar.

 

daca nu merge din telefon, sterge profilul de pe masina si fa altul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe tel nu pot sa l sterg , iar de pe masina nu stiu de unde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din meniul telefonului, de pe BC - totusi, e posibil sa nu-l poti accesa, daca nu ai tel conectat. Incearca atunci cu VCDS-ul, de pe modulul BT-ului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat prin scoaterea cheii din contact, inchiderea masinii si asteptat 2 min. Apoi am cautat din nou dispozitivul si l am gasit. Ms pt sfaturi.

Modificat de aaandrei81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florine, meniul telefonului din masina il vad doar pe BC...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. RNS 310, versiunile de firmware anterioare 0351 NU suporta afisarea agendei. In momentul in care un apel e initiat, unitatea trece in MUTE.

 

Procedura de update e diferita in functie de ce versiune exista (0227, 0235 etc). Cred ca s-a mai discutat si pe formul asta. Daca nu, da-i cu google, e imposibil sa nu gasesti (imi pare rau ca nu am salvat la bookmarks linkul cu update la 310, insa nu m-a interesat - si nici nu ma intereseaza nici acum pentru ca nu am unitatea respectiva)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat un modul bluetooth 3c8035730d pe un rn510 merge perfectdar astazi cand m-am uitat cu VCDS-ul pe la masina am intrat si la telefon si imi apare un cod de defect:-Modulul nu este codat.  Mentionez ca atunci cand  l-am schimbat a mers fara sa ii fac ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca nu ai avut deloc pe masina Inainte modul de bluetooth sau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut un modul dar se conecta numai cu nokia .nu stiu exact cum sa-l codez ,daca vreti sa ma ajutati 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar cum? sunt incepator si n-am pe nimeni care sa se priceapa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA long coding nu apare nimic ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la long codind apare:'' ne pare rau nu exista informati'' si dupa ce inchid fereastra apar 'biti' pana la 11 dar fara informati adica casutele unele bifate unele nu dar fara explicati ca si la restul modulelor ''lumina picioare ,alarma faruri ceata etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci , ori folosesti o interfata originala, ori cauti pe net codare pentru modulul tau si speri sa se potriveasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau o interfata cat de cat actuala....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform Regulamentului forumlui, postarea unei intrebari la care s-a mai dat (in mod repretat) raspunsul atrage dupa sine sanctiuni. Totusi, avand in vedere ca esti nou pe forum iar cautarea pe forum are ceva probleme tehnice temporare, trecem cu vederea. Pe viitor, te rog sa citesti Regulamentul!

 

Pentru codarea modulului BT 3C8 035 730 D, in absenta butoanelor din plafon sau a tastaturii din bord, pune urmatorul cod:

020000010100010000001101
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

'Neata baieti.

De curamd mi-am achizitionat un dispozitiv bluetooth 3C0 051 435 TA (astept sa imi vina din germania),

iar pe masina am o unitate 1K8 035 730 C (din cate am inteles in topic-ul asta ii versiunea cea mai slaba, daca am inteles bine), 

as dori sa schimb unitatea cu una mai performanta, adica sa am acces la agenda tel direct de pe RNS 510,

ce imi recomandati? iar pe langa unitate schimbata, ar mai trebui cabluri schimbate/trase sau functioneaza doar plug & play?

 

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

functioneaza direct, doar sa o codezi pe masina, cu VCDS-ul.

 

daca ai volan cu comenzi si vrei sa ii activezi comanda vocala, atunci trebuie sa rutezi microfonul prin RNS - acum il ai direct in modulul de BT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt. raspuns.

Nu am volan cu comenzi....ce unitate BT imi recomandati? nu as vrea sa fac o investitie prea mare...

Am vazut ca, colegul Nrobert13 are niste unitati de vanzare...

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, vezi in aria vanzari, avem colegi care au de vanzare astfel de unitati/kit-uri. 

 

depinde ce inseamna investitie mare.... un kit complet cu un modul bun - actual - si montajul... undeva in jurul la 200 euro... poate chiar mai mult.... in functie de model, nou/sh, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica nu este suficient daca schimb doar unitatea BT cod 1K8 035 730 C?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze, acum am vazut ca tu ai scris ca deja ai BT pe masina = da, doar schimbi modulul, codezi... si atat. Si nu vei mai avea nevoie de 3C0 051 435 TA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!