Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Salut. AM si eu modul(nush inca de care ca abia am citit aici si nu am ajuns la masina) si as vrea sa stiu cat costa adaptorul pentru BT? Posed un iphone 5s si un S3. Mai mult folosesc 5s-ul si vreau sa stiu daca merita. Am si casca BT dar ar fi mai comod sa folosesc kit-ul masinii. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi vezi intai ce modul ai si daca nu e mai oeftin sa-l schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

K. o sa ma uit. vroiam sa stiu informativ anticipat cat ma uitam la un film :D (the Mentalist)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Va salut.Am un prieten cu golf 6 modulul bluetooth din poza si nu stie nici cu ce telefoane este compatibil nici procedura de conectare.Ma puteti ajuta .Multumesc.In bord are un 510.

post-13310-0-68488900-1415446100_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu telefoanele care suporta Rsap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Adica din ce am citit gama nokia si blackberry?Iar despre modalitatea de conectare imi puteti spune?Trebuie descarcata vreo aplicatie pe telefon?Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt multe modele care stiu de Rsap.... Android, etc.

 

citeste aici, ai si procedura de pairing http://www.myturbodiesel.com/wiki/bluetooth-faq-for-vw-golf-jetta-jsw-9w2-9w3-9w7-modules/

 

in principal, sa ai BT-ul descoperit si vizibil la telefon, dupa care il cauti din telefonul masinii. Le imperechezi, bagi codul dat de masina, in telefon... si daca sunt compatibile, o sa se conecteze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La android trebuie sa fii atent sa dai si dreptul sa iti acceseze sim-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florine, din fericire ptr mine s4 mini s-a conectat....o problema insa:nu poate incarca cartea de telefon( unable to load phone book)Vede ca sunt 134 de numere dar nu le incarca.Ai vreo idee ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Copii, am o mare problema. Astazi am cumparat Un s5 mini dual sim. Maina mea il vedette, insane spun can este incompatibil. Nu am access la root. St it vreo metoda de a activa rSAP la tel samsung, ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm, ciudat, s4 mini are rsap, doar nu au inceput sa scoata iara? numa ce au reintrodus in s3 parca, odata cu android 4. incearca cu http://www.medieval.it/bluescan-pc/menu-id-72.html, sa vezi daca are SAP, si relateaza te rog rezultatul :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa verific cu acel link?

WWw.phonearena.com spune can au SAP amble s4 si s5. Esti sigur ca s4 mini dual sim are rSAP nativ ?

Cum sa verific cu acel link?

WWw.phonearena.com spune can au SAP amble s4 si s5. Esti sigur ca s4 mini dual sim are rSAP nativ ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

instalezi acel programel, bluetooth network scanner, imperechezi tel cu compul si deschizi aplicatia, care iti arata ce profiluri de bt stie telefonul. eu am s4 mini si are sap. dar nu am unde sa testez daca merge cu modulele de vw. e mai complicat la dual sim, fiindca trebuie sa alegi un sim la care sa se conecteze, nu poti sa folosesti ambele simuri prin sap, si e cam sucks...., mai bine schimbi modulul cu un hfp, daca vrei dual sim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fhp? Detaliaza. Ce email ala? Da Un cod, Un producator. Ala cu wifi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

HFP - hands free profile ... nu cum ai acum, limitat de conexiunea remote sim.

 

poti opta pentru unul din gama 3C8 035 730 A, B....  sau  7P6 035 730J, K, L, M......

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai asa ceva?

cat costa?

sa inteleg ca prin acest protocol orice telefon se poate conecta?

nu pot face un upgrade la tine?

iti trimit asta (nokia 1C8xxxxxxx premium) si imi dai alalat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, as vrea si eu asa..... :winter:

 

vezi ca avem colegi care au asa ceva la vanzare - vezi daca Valentin are....  daca nu aer, iti poti comanda pe carsystem.pl, cars-equipment.com....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai asa ceva?

cat costa?

sa inteleg ca prin acest protocol orice telefon se poate conecta?

nu pot face un upgrade la tine?

iti trimit asta (nokia 1C8xxxxxxx premium) si imi dai alalat ?

 

da, am asa ceva. vezi semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si il accepti pe al lui si il dai pe celalalt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prefer sa nu fac schimburi. omul iese mai bine daca-si vinde singur marfa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu.

este o varianta premium

tocmai am cumparat-*o de la cineva care afacut upgrade la cel cu WIFI

Deci PREMIUM.

doar ca e varianta facuta de nokia. Se conecteaza si ia si agenda de la samsung S$ de exemplu

functioneaza perfect cu el.

Insa al meu S5 mini duals im , il vede, insa nu se imperecheaza, imi spune masina, ca telefonul este incompatibil


masina este cu RNS 510. Am si unitatea UHV nokia care a venit cu masina. Standard.

Le pot oferi pe amndoua + o suma de bani pentru una

UHV-Premium
Novero HT-4 sau5


unitatea premium este 

3C0-035-730-A UHV-Premium
Nokia HT-2

9ZW

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste mai atent ..eu ma refeream la ce vinde el nu ce vrei sa dai tu la schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste mai atent ..eu ma refeream la ce vinde el nu ce vrei sa dai tu la schimb.

daca te uitai atent la ultimul post cu lista de stoc, vedeai ca sunt si premium si plus. am mai adaugat un post la sfarsit acum.

 

@vvasilovschi, ti-am dat PM, fiindca asta nu este locul potrivit pentru discutiile astea.

Modificat de nrobert13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!