Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Ia-ti modulul nou 3c8...D cu WiFi, mai ales ca ai ceasuri color care sunt compatibile 100% cu el. Se gaseste cu un pic peste 100 euro pe ebay

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia-ti modulul nou 3c8...D cu WiFi, mai ales ca ai ceasuri color care sunt compatibile 100% cu el. Se gaseste cu un pic peste 100 euro pe ebay

Wait, spui ca modulul asta http://www.carsystems.pl/gsm-antenna-for-premium-bluetooth-5n0-and-3c8,id113.html sau http://www.ebay.com/itm/VW-Bluetooth-Premium-FSE-rSAP-SMS-A2DP-WLAN-3C8035730D-Steuergerat-3C8-035-730D-/281126206379?pt=Freisprechanlagen&hash=item41746d7bab este compatibil cu sistemul premium si merge si pe telefoane care nu au rSAP ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

link-ul pus de tine, e de la cablaj....numai.

 

da, sunt modele mai noi care suporta toate telefoane plus afisare pe HU si BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cel de pe eBay de 160EUR ?

Daca ai un link ok te rog mult spune-mi ca sa-l comand.

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok ala din linkul de ebay.

Eu am versiunea fara wlan si imi merge cu htc one m7/m8 singura problema este ca nu pot scrie/citi sms sau sa folosesc exclusiv antena masinii ...

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SMS e doar in modul rSAP.

Cel cu 3C8 merge cu toate telefoanele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la conexiunea rsap ma refeream ca nu merge, dar am formulat mai pe intelesul tuturor.

Problema de conexiune SAP se pare ca va fi rezolvata in android versiunea L.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Atunci cand am telefonul (iPhone 5S) conectat prin Bluetooth si ascult muzica de pe el, pe display butoanele de Play/Pause si Next/Prev sunt inactive.

Am RNS510.

 

Am incercat si cu alte telefoane gandindu-ma ca poate versiunea de Bluetooth de la telefon nu este perfect compatibila. Am incercat Samsung S2, S3, Note, iPhone 4, 5S.

 

Aveti idee ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce face decat sa schimbi modulul de bluetooth, daca iti doresti sa poti controla muzica de pe RNS. La mine face la fel. NU ma deranjeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult!

Cred ca si eu pot sa supravietuiesc si fara :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tine de versiunea de AVRCP din telefon și RNS. La mine merge perfect. De fapt, pe versiunile mai noi de RNS/modul BT ar trebui să meargă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut. as vrea sa imi schimb si eu modulul bluetooth. Ma intereseaza sa il pot folosi cu iphone. Momentan il pot folosi doar cu Nokia.

in primul rand care e diferenta dintre cele standard si cele premium? inafara de faptul ca pot asculta muzica de pe tel.

Pe mine ma intereseaza sa ramana aceleasi functii si anume apelare vocala agenda telefonica in bord cat si in navigatie.

Acestea le am acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ia-l pe vel cu 3C8 daca ai afisaj alb la ceasuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrat si eu in secolul... 20 deocamdata... Am schimbat modulul 3C0 035 729 F cu 1K8 035 730 D.

Stiu ca cineva cateva pagini mai in urma avea probleme sa se conecteze la el. Nici eu nu am volan multifunctional (inca), nici butoane in plafon, nici adaptor in craddle, dar am reusit sa il fac vizibil din VCDS - 77 - Adaptation.

Merge sa primesc apeluri, sa initiez (folosind telefonul, bineinteles), streaming audio (aici ar mai trebui sa trag cablurile pentru canalul stang, dar mai intai cantaresc beneficii vs efort/bani).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa pozez seria bluetooth-ului. Poate reusiti sa ma lamuriti in legatura cu conectivitatea.Va multumesc!

https://imageshack.com/i/p9wZfa4Bj

 

ala e doar pairing adapter. modulul normal este sub scaunul pasagerului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,ce modul trebuie sa cumpar in locul celui actual este un modul premium 5NO 035 730A doar rsap am bordul rosu,comenzi volan,rns 510,butoane plafon,SW4020 vreau sa nu mai fiu conditionat de modelul de tel.modulul (  3C8035730D) este bun pt mine s au ce trebuie luat? merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge cu bord rosu. Nu o sa afiseze nimic pe CB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles si cu ce pot inlocui sau ce trbuie inlocuit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu bord rosu poti sa pui un modul plus, si o sa-ti afiseze doar pe rns, dar macar poti sa folosesti modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti folosi 1Z0-035-729-B sau 5P0-862-335-A (sau reviziile urmatoare).

Cel de SEAT (cu 5P) NU suporta afisare pe RNS, doar maxidot, insa cel de Skoda (1Z) da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presupun ca "reviziile urmatoare" se refera doar la 5p0, sau si la 1z0?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am testat doar 5P, parca reviziile ulterioare de la 1Z folosesc BAP ca si protocol de comunicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, 1k8 035 730 /A/B/C/D e standard si suporta numai HFP si A2DP, fara PBAP, deci nu ai agenda.

 

Poate sa imi confirme/ infirme un coleg, ca la aceste module nu se poate nici apela din RCD510 (functia dial pe touchscreen)?

 

Multumesc!

Modificat de StefanTom
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu lucreaza cu RNS/RCD... nu apare nimic pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!