Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Un modul simplu, standard .. nu afiseaza nimic pe maxidot,foloseste profil handsfree...deci trebuie sa se conecteze cu telefonul tau si s-a discutat mult despre..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Sunt detinatorul unui passat b6 2006 cu rns 510 cu bord rosu cu albastru . Vreau si eu sa-mi cumpar un adaptor 3C0 051 435 TA . Problema e ca nu stiu daca functioneaza cu iphone 5s. Am modul bluetooth dar e din ala care nu merge cu iphone. In bord am adaptorul ala pentru 6230i. 

Deci dupa cum am mai spus:

1. O sa-mi functioneze adaptorul 3C0 051 435 TA cu iphone 5s ?

2. O sa-mi afiseze cumva agenda pe rns sau doar pe adaptor ?

Multumesc anticipat

Modificat de adrianhuma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti merita sa iei acel adaptor? din cate am observat cam la acelasi pret poti sa iei un modul care merge cu iphone si afiseaza si agenda pe rns, si nu ai inca un adaptor pe bord..., doar o parere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de banii pe care il dai pe adaptor :) eu sper sa-l prind cu maxim 20 de euro.

Spune-mi te rog daca o sa mearga iphone 5s si daca o sa afiseze agenda pe rns ( valabil in cazul adaptorului ) 

Si spune-mi te rog si un cod de modul care e compatibil cu iphone 5s si sa afiseze agenda pe rns. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm, un touch adapter cu 20 euro?? ar fi o afacere mai mult decat buna :).

nu stiu sa-ti confirm daca afiseaza ceva pe rns

poti sa folosesti module 7p6

Modificat de nrobert13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in concluzie merge adaptorul ala cu iphone 5s sau nu ? Apar contactele in rns sau nu ? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca scrie pe el ca e pentru iphone 5 merge, daca scrie ca e pentru 4 si 4S posibil sa nu mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi mi se pare dubioasa treaba. daca merge cu un iOS, de ce sa nu mearga si pe altu? eu am avut adaptor in crandle cu pregatire telefon si adaptorul era de iphone 4 si am conectat si 4s si 5 ba chiar si samsung via bluetotoh. ce e drept nu afiseaza nimic dar asta nu e data de adaptorul meu ci de modulul telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am spus, e posibil sa nu mearga, la fel de bine e posibil sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca 9w2 este compatibil cu iPhone 4S?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este compatibil, asa cum a fost si anterioarele 636489567 situatii despre care s-a discutat deja...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:vwrullz:multumesc,asa sunt eu intreb de 2 ori pentru a fii sigur :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un adaptor bluetooth 1k8035730b care merge impreuna cu un touch adapter 3c0051435ta

Stie cineva cum se poate face update de software la touch adapter? am ceva probleme cu el, in sensul ca din cand in cand raspund la telefon dar nu se aude nimic, nici in masina nici pe telefon, muzica trece pe mut dar atat.

Modificat de air_catalin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate fi si de la tel, incearca un factory reset sau update la tel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un telefon dual sim trebuie modul special? Are careva tel dual sim (ce model) si cu ce model de bluetooth il foloseste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic, ca sa poti sa folosesti ambele sim-uri, trebuie sa te conectezi in mod HFP, ca modulele rsap nu stiu dual sim. in mod hfp, nu e nicio diferenta fata de telefonele cu un singur sim, fiindca totul este facut de telefon, si doar canalele audio sunt transportate prin BT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Am si eu o intrebare legata de sistemul BLUETOOTH .

Vreau sa iau acest modul care se vede in poza :

post-20331-0-67054600-1402310842_thumb.j

si as vrea sa stiu daca mai este nevoie de acel modul care vine montat sub scaunul din dreapta ?

Stiu ca mai am nevoie de acel adaptor care vine montat in bord .

Mai e nevoie de altceva inafara de acel adaptor de bord ?

Multumesc .

O zi buna . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adaptorul asta e in locul celui de care zici tu in bord. Modul sub scaun iti trebuie. Daca nu ai pregatire, iti mai trebuie si cablaj si microfon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Am si eu o intrebare legata de sistemul BLUETOOTH .

Vreau sa iau acest modul care se vede in poza :

attachicon.gifBluetooth VW.JPG

si as vrea sa stiu daca mai este nevoie de acel modul care vine montat sub scaunul din dreapta ?

Stiu ca mai am nevoie de acel adaptor care vine montat in bord .

Mai e nevoie de altceva inafara de acel adaptor de bord ?

Multumesc .

O zi buna . 

 

pune un modul bun, de generatia noua - si o sa ai tot ce vrei - afisare pe RNS, pe maxidot, etc.... si nu ai nevoie de Burry.,...

 

in ambele cazuri, ai nevoie de instalarea kit-ului complet - modul, cablaj, microfon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune un modul bun, de generatia noua - si o sa ai tot ce vrei - afisare pe RNS, pe maxidot, etc.... si nu ai nevoie de Burry.,...

in ambele cazuri, ai nevoie de instalarea kit-ului complet - modul, cablaj, microfon.

Sal .,

Adica asta ?

http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-3c8035730d-with-wi-fi-hot-spot-newest-version,id701.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar daca ai maxidot. Poti sa pui si modul 7p6 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am IC-ul ca al lui Florin (COLOR) doar ca al meu este cu acele albastre ca la R36 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maxidot cu iluminare alb/rosu sau Premium - daca ai albastru/rosu, nu.

 

L.E. - da, merge.... si e altceva.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe color merge modul premium

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si nu numai pe color - si pe maxidot BC plus cu iluminare alb/rosu sau pe maxidot rosu.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!