Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Conform anuntului, da :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In anunt scrie ca e pentru modelul 1k8 035 730D, dar e posibil sa mearga si pe alte modele de bt. De aceea vroiam sa stiu eventual de la altii mai priceputi daca partea de cablaj e la fel la mai multe modele de bt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petro.ionut

attachicon.gifuploadfromtaptalk1399630820147.jpg

Gata am reusit sa-l desfac, ideea e ca are bluetooth dar cu telefonul nu-l gasesc, iar microfonul nu-l vad pe nicaieri!

L-am activat cu VCDS dar tot nu-l vad cu telefonul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

air_catalin

Am si eu o intrebare, am un bluetooth touch adapter la care ma conectez cu un iPhone, merge ok, dar nu-mi merg comenzile pe volan si atunci cand apas pe RNS - 510 butonul de phone nu face altceva inafara de a pune muzica pe mute. aveti idee de ce ?

Salut,

Acel bluetooth touch adapter se potriveste pt genul acesta de suport sau trebuie altceva?

Multumesc

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1399648193.072155.jpg

Da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petro.ionut

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, nu reusesc sa "vad" cu niciun telefon bluetooth-ul activat din(1K8 035 730 B) VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa il vezi permanent trebuie sa ai obiectul de activitate, care sa il activeze.

ca sa il vezi de test, poti face cu un vag-com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, nu reusesc sa "vad" cu niciun telefon bluetooth-ul activat din(1K8 035 730 B) VCDS.

Ionut, uite un manual de utilizare care sper sa te ajute sa faci paring-ul.

 

http://www.myturbodiesel.com/images/pdf/VOLK-LUserManual.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, nu reusesc sa "vad" cu niciun telefon bluetooth-ul activat din(1K8 035 730 B) VCDS.

Ca sa te poti conecta cu telefonul, trebuie sa ai un adaptor pus in suportul de pe bord.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Soferasu: eu nu am avut adaptor si nici suport pe bord si mi-a functionat procedura din manualul postat de Florin.

Modificat de EWS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

 

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, nu reusesc sa "vad" cu niciun telefon bluetooth-ul activat din(1K8 035 730 B) VCDS.

Ca sa te poti conecta cu telefonul, trebuie sa ai un adaptor pus in suportul de pe bord.

 

 

merge si fara adaptor......se incearca procedura. Altfel trebuie umblat pe acolo, cu VCDS-ul... sa vedem ce are si ce nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema, la mine se blocheaza telefonul in timp ce incearca sa se conecteze prin rSAP. Apare un mesaj pe telefon cum ca exista o problema cu cartela SIM si se blocheaza, iar conexiunea nu se realizeaza. Este vorba de un telefon Samsung S7580,la care in specificatii este trecut ca suporta SAP prin Bluetooth. In schimb pe un Galaxy S1 se conecteaza fara probleme. A mai intampinat cineva o asemenea situatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petro.ionut

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, nu reusesc sa "vad" cu niciun telefon bluetooth-ul activat din(1K8 035 730 B) VCDS.

Ca sa te poti conecta cu telefonul, trebuie sa ai un adaptor pus in suportul de pe bord.

merge si fara adaptor......se incearca procedura. Altfel trebuie umblat pe acolo, cu VCDS-ul... sa vedem ce are si ce nu...

Mulțumesc tuturor pentru postari, Florin ideea este ca am doar acea unitate de sub scaunul soferului si acel cradle, in rest nu am comenzi pe volan, microfon (sau am dar nu-l vad eu), nici butoane pe plafoniera! Am schimbat coding-ul (412120) cu VCDS, l-am pus pe visible dar tot nu-l vede!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

microfonul este in plafoniera - nu e obligatoriu sa ai comenzi pe volan sau head-ul cu butoane din plafoniera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petro.ionut

microfonul este in plafoniera - nu e obligatoriu sa ai comenzi pe volan sau head-ul cu butoane din plafoniera.

Bun, atunci ce pot sa-i mai fac sa ma pot conecta, poate ma ajuta cineva telefonic?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petro.ionut

Gata, l-am codat cu 412100 si merge perfect, streaming-ul si in convorbiri, deci am si microfonul pe undeva! Mulțumesc tuturor pentru postari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

microfonul - sus in plafoniera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Recent am devenit proprietarul unui Passat B6 2010 cu RNS 310 si modul bluetooth 5N0 035 730 B.

 

Din ce am citit pe forum rezulta ca modulul meu bluetooth suporta doar rSAP, fapt ce nu ii convinge iPhone-ului meu. Pentru a putea conecta direct (fara suport telefon) este suficienta inlocuirea 5N0 035 730 B cu mai noul 5N0 035 730 f? 

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca exista 5n0 035 730 f. da, poti sa inlocuiesti direct cu un modul care suporta si HFP, de ex 3c8 .. A/B/C/D sau 7p6 .. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu F nu exista. Cel cu D suporta HFP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte de a pune o intrebare pe forum, va rog sa folositi functia search pentru a va convinge ca subiectul nu a mai fost discutat.

Multumesc!

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

m-am decis sa cumpar rcd 510 oem made in china acesta are si modul bluetooth 1K8 035 730 D 9w2,

 

este compattibil cu iphone 4s? ce stie sa faca acest modul?pe maxidor rosu imi arata ceva?

 

:RO flag: :RO flag: :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!