Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Vestea proasta este ca nu vei reusi doarece modulul tau stie doar rSAP, iar HTC one stie doar HFP.

Veste buna este ca HTC foloseste o stiva qualcomm pentru bluetooth. Asta inseamna ca sunt sanse mari sa mearga daca instalezi aplicatia rsap din market

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea este ca BT il vede, il recunoastre la cutare, dar cand dau "Connection" imi spune " Device is not compatible"

Incerc sa cuat/descarc rsap si revin cu feedback.

tks  a lot !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca mai intai cu aplicatia trial Rsap, am reusit sa connectez un S3 mini cu succes.

Nu am gasit totusi crack la o versiune mai recenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde si de versiunea de android care o are telefonul. Pe langa aplicatia rsap, ai nevoie de rsap instalation app si rsap phonebook. S-ar putea sa ai nevoie de root si recovery pe telefon ca sa instalezi corect applicatia. Eu am Galaxy s1 si Oppo Find 5 rootate si cu Android 4.4 (neoficial) si functioneaza f bine. Poze in threadul meu de la publicitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu, ai nevoie neaparat de root ca sa instalezi aplicatia ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marinesq_iulian

Salut,

Scuze ca nu am apucat sa citesc posturile de pana acum.

Am si eu o intrebare....trebuie sa am adaptor bluetooth pt a mi se sincroniza telefonul cu masina avand in vedere ca are pe volan butonul cu telefon si sub scaunul pasagerului o cutie bluetooth Nokia. Mentionez ca detin un iphone 5. Atasez si o poza. post-130074-13956625308421_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are "cutia bluetooth"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marinesq_iulian

3C0 035 729

(Bulina galbena din colt pentru garantie eu am rupt-o din greseala)

Epost-130074-13956691312399_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai nevoie de un asa numit pairing adapter in acel suport de pe bord. sau schimbi modulul de bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marinesq_iulian

De acel adaptor pt suportul din bord sau de alt modul bluetooth am nevoie indiferent daca as vrea sa schimb navigatia?....as vrea sa o schimb cu un rns 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau de acel adaptor sau de alt modul. daca schimb cu un rns 510 , si-ti iei un modul care se integreaza cu rns510 atunci vei avea acces si la agenda de pe rns, poti sa suni si sa raspunzi de pe el..., mfd2 nu are acces la modul bt :(.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marinesq_iulian

Ca sa inteleg mai bine.....pe langa rns 510 trebuie sa-mi iau si alt modul bt...pt ca acesta nu este compatibil cu rns 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt sigur daca modulul tau afiseaza agenda si toate cele ..., daca nu, cu ajutorul pairing adapter-ului vei putea sa auzi/vorbesti prin sistemul audio al masinii, dar fara sa vezi agenda si apelant pe rns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marinesq_iulian

Ok...multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Agenda se afiseaza pe RNS incepand cu 510-le, evident, daca si modulul si telefonul folosit suporta acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Eu am pe masina car-kit si din cate am reusit sa inteleg am si bluetooth. Modulul are codul 1K0 035 729 B, am incercat sa scanez cu telefonul prin bluetooth dar nu gaseste nimic, aveti idee cum poate fi activat in conditiile in care nu am BC si am doar RCD300??? Sau care-i treaba cu el?? Normal car-kitu are o talpa de aia UHV 7L0 051 435H pt telefoane Sony Ericsson T610/T630. Aveti idee cumva ce trebuie sa fac sa am si eu hands free functional in masina??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus eu pe undeva pe aici procedura de conectare la 1k0 daca ai volan cu comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Pai tocmai asta e, ca nici comenzi pe volan nu am,acuma nu stiu, ca nu am masina de noua si nu stiu daca a avut si s-a renuntat sau altceva. O alta metoda nu exista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate cu VCDS-ul (stergi toate telefoanele care sunt conectate, faci modulul vizibil, il imperechezi cu telefonul si apoi se va imperechea automat la fiecare punere a contactului) sau daca ai cele trei butoane dintre care unul cu steluta in plafoniera, este explicat in manual sau pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare legata de antena GSM. Am schimbat vechiul modul cu unul premium 5N0 035 730 A, se conecteaza cu un SG S2 plus, vede agenda, apeluri, etc. dar problema este ca nu am semnal tot timpul, adica se conecteaza si la operator imi arata ''no network'', sau se conecteaza am semnal la maxim dar in mers scade pana ramane fara. Este vorba de un passat 2007, display rosu mare, RNS 510, comenzi volan. Mentionez ca nu am acea antena. Credeti ca din cauza lipsei antenei GSM nu am tot timpul semnal, sau modulul nu este compatibil 100% cu telefonul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta!

Ai nevoie de antena!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Multumesc. Si eu gandeam la fel, dar am nevoie de o confirmare de la cineva care are antena. Daca scoate antena pierde semnalul GSM. Nu vreau sa cumpar antena si sa ma uit la ea. Si daca stie cineva unde vine montata antena.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De antena ai nevoie doar daca te conectezi in mod RSAP, altfel se foloseste antena telefonului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modulul mentionat de colegul arttopo este unul doar rsap...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!