Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Stie cineva care e diferenta intre modulele BT 1K8 035 730 B si 3C8 035 730 B?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul este standard, iltmul este premium.

primul stie doar HFP, al doilea stie atat HFP cat si rSAP

Seria 3C8 are cele mai multe optiuni, fiind si premium

 

 

Mai multe AICI..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pun modulul 3C8 035 730 B imi va afisa pe bord sau trebuie codat pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina ta, da, iti va afisa pe bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre ce vrei sa stii ?

 

 

F l o r i n, eu sunt in aceeasi situatie, fara acel adaptor din bord nu pot sa gasesc BT masinii, al meu are terminatia C, acelasi nr.

Ce ati facut, o codare... Eu nu il gasesc nici cand il fac vizibil din VCDS

Trimis de pe android folosind Tapatlk

 

Poti te rog sa partajezi si cu noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as fi interesat de aceasta modalitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulele 3C8035730D nu merg deloc pe tipul vechi de bord, cel rosu-albastru (ma refer sa mearga direct imperecheate pe masina mea) sau doar ca nu afiseaza pe display?

Acum am pe masina UHV Premium 3C0-035-730 si vreau sa-l upgradez pentru streaming A2DP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti sa-l imperechezi pe un bord rosu-albastru deoarece nu comunica cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Urata treaba. Multumesc pt. raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Mi am schimbat si eu modulul in sfarsit. am acum 3c8035730D. Am si eu doua intrebari! Prima ar fi ..cum se codeaza? am conectat vag com ul si apare acolo ca modulul nu e codat, desi el merge asa cum trebuie.

Si a doua intrebare..are cineva idee cum se foloseste WIFI ul? (stiu ca D ul are si asa ceva)

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , bagi la Workshop code asa: 00028 028 00001  si la  cod am asa 020000000100000000000101  . Eu asa am facut si nu mai imi apare ca nu e codat .Mai imi apare decat eroarea de A2DP pentru ca nu am cablajul tras pentru boxele din stanga . ca sa iti mearga WIFI trebuie sa conectezi un telefon care sa foloseasca protocolul rSAP  ( galaxy s3 , s4 ) . etc.

O lista cu toate telefoanele care stiu rSAP o gasesti aici : 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_profile#Mobilephones_with_SAP.2FrSAP_support

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima ar fi ..cum se codeaza? am conectat vag com ul si apare acolo ca modulul nu e codat, desi el merge asa cum trebuie.

Si a doua intrebare..are cineva idee cum se foloseste WIFI ul? (stiu ca D ul are si asa ceva)

 

Merci

 

Inainte de a raspunde la prima, spune daca ai butoane pe plafon si daca ai antena GSM OEM. Mesajul de eroare il primesti deoarece la workshop code nu ai nimic. Poti sa introduci orice cod acolo

 

Pentru WiFi este foarte simplu. Iti trebuie un telefon cu rSAP, il imperechezi, dupa care intri in meniul de WiFi si verifici ce parola ti-a alocat. O introduci in telefon/laptop/etc si... surfing placut

 

 

post-239-0-10663200-1391192667_thumb.jpg

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am butoane in plafon. Am si tastatura care iese din bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai exact cum am si eu . codul e bun .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, in acest caz codul pus mai sus este potrivit.

 

Ce ami este interesant cu acest modul este ca permite celor cu aifon sa se conecteze prin rSAP daca mai achizitioneaza un accesoriu separat. Se poate pune un SIM in acel accesoriu, iar acesta se conecteaza cu modulul prin rSAP. Foarte bun pentru WiFi in masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai vreun link pt acel accesoriu? Sau cum se numeste, cum sa l gasesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar iti trebuie wifi in masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intrebi asta inseamna ca nu ai folosit un telefon conectat prin rSAP. Pe langa multiplele avantaje in fata conexiunii HFP, acesta are si un mare dezavantaj. 

Cand telefonul este folosit in rSAP cartela se dezactiveaza, iar eventuala conexiune de date (2G, 3G, H+, 4G, etc) se intrerupe. Daca sunt in masina si vreau sa caut ceva pe net, trebuie sa dezactivez BT pentru a ma deconecta de la masina, sa activez datele, sa astept cateva zeci de secunde conecatrea prin 3G, dupa care pot cauta pe net. La terminare, fac in sens invers.

Nu e vorba de a cauta pe net in timp ce sofezi, dar mi s-a intamplat de zeci de ori sa am nevoie de o locatie mai precisa de pe net sau pur si simplu sa-mi citesc mailul la un semafor, trecere, etc.

WiFi-ul este singura rezolvare. In felul acesta rSAP-ul nu mai are dezavantaje in fata HFP.

Acum daca nu exista un telefon care sa comunice prin rSAP, atunci este evident ca WiFi-ul este inutil... 

 

 



Ai vreun link pt acel accesoriu? Sau cum se numeste, cum sa l gasesc

 

Este vorba de 5G0 051 473. Ii rog pe vorbitorii de l. germana sa ma corecteze daca am gresit...

 

 

206351029_w988.jpg p1090560_3088534269086318042.jpg p1090563_623531160078389152.jpg
Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc. ..cred ca am sa încerc și eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu de acel dezavantaj de rSap, si cu toate ca folosesc Iphone, mi-am luat modul care stie si de rsap, ca in timp nu se stie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am achizitionat in Passat 2010 cu RCD 510, comenzi volan so cele 3 butoane in plafon. Nu reusesc sa conectez telfonul porin BT, am in Samsung s3 so in Nokia lumia. Masina le vede peamandoua si nu reusesc sa le conectez, la Nokia imi zice windows phone not compatible iar la s3 imida codul pin...il introduc in telefon...in bord apare connecting dupa care not phone compatible. Pe telefon imi scrie ca e conectat vw uhv prem. Ce sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca modulul BT de pe masina nu este compatibil cu S3.

Uitate-te sub scaunul pasagerului si vezi ce cod scrie pe BT tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0 035 730 B Novero acesta este modulul de sub scaun. Este un tel nokia 6233 memorat si nu il pot sterge din memorie. Culmea e ca imi vede tel samsung imi da codul pin spune ca e om dar nu poate face pairing. Cu nokia lumia nu merge cu toate ca il vede.

5N0 035 730 B Novero acesta este modulul de sub scaun. Este un tel nokia 6233 memorat si nu il pot sterge din memorie. Culmea e ca imi vede tel samsung imi da codul pin spune ca e om dar nu poate face pairing. Cu nokia lumia nu merge cu toate ca il vede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare de cate ori am mai spus ca Lumia nu stie profilul rSAP, iar Samsung S3 stie rSAP doar daca ai rom-ul de la Samsung, fara custom?

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!