Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

corect... incercati totusi sa cititi si paginile anterioare... s-a scris de foarte multe ori despre asta - nu facem decat sa umplem topicul cu aceleasi info.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: bluetooth 7P6...., RCD510, Samsung SII, are cineva idee de ce incarca agenda aiurea? post-21103-13906533056456_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza RCD. Am patit si eu la mine cand am probat un modul cu 7P6. cel cu 3C8 merge super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reușit sa împerechez un Samsung s4 cu carkitul premium. funcționează foarte bine. ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crysty_blaga  cum ai reusit cu S4?

 

Cum sterg userii vechi din BT nu a mers cu butonul service?  Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat aplicația rasp bluetooth și bluetooth Phonebook. După ce reușești sa te conectezi poți sa ștergi ușerii vechi. Eu așa am făcut. Fără aceste aplicații nu poți sa te conectezi. Telefonul frecție sa fie root ca sa Îți ruleze aplicațiile. Numai bine

Am instalat aplicația rsap bluetooth și bluetooth Phonebook. După ce reușești sa te conectezi poți sa ștergi ușerii vechi. Eu așa am făcut. Fără aceste aplicații nu poți sa te conectezi. Telefonul frecție sa fie root ca sa Îți ruleze aplicațiile. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, Cristi dar cum scot userii ca am incercat azi cu un NOTE 3 cu root fara aplicatii si a mers dar sunt deja 3 useri si vreau sa cumpar un S4 si vreau sa fac proba?Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

impreuna cu F l o r i n am reusit activarea BT 1K8-035-730-D cu RNS 310 fara a mai fi nevoie de suportul din bord. telefonul conectat este un allview p5 quad ce stie A2DP si EDR. spun impreuna deoarece fara mine, care sa apas pe "search for devices" in continuu nu se putea face nimic :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n poti sa dai mai multe detalii

Trimis de pe android folosind Tapatlk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre ce vrei sa stii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Philip67-eu am șters ușerii după ce am imperechiat tel cu bluetoot ul mașinii. Am intrat în setări la ușeri și acolo e opțiune dezlege ușer. Eu așa am sters

@Philip67-eu am șters ușerii după ce am imperechiat tel cu bluetoot ul mașinii. Am intrat în setări la ușeri și acolo e opțiune dellete user. Eu așa am sters

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n, eu sunt in aceeasi situatie, fara acel adaptor din bord nu pot sa gasesc BT masinii, al meu are terminatia C, acelasi nr.

Ce ati facut, o codare... Eu nu il gasesc nici cand il fac vizibil din VCDS

Trimis de pe android folosind Tapatlk

Modificat de BogdanLitoiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat modulul bluetooth 3c8-035-730-d si am 2 probleme

una dintre este cea cu firul pentru partea stanga , iar a doua este aceasta de nu imi afiseaza iconitele in bord  cand e telefonul conectat prin bluetooth .

 

https://my.pcloud.com/#page=publink&code=6UH

 

Cum fac sa apara iconitele normal ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi IC-ul sau incerci sa faci update software la IC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo: update la IC se face doar la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum se face update ??? imi poti da mai multe detalii ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face la oricine are sculele necesare si imaginea care-ti trebuie

 

Discutia asta este offtopic aici

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi IC-ul sau incerci sa faci update software la IC

Nu se rezolva nici prin update, doar prin schimbare cluster si nu cred ca merita.

Sunt in aceeasi situatie,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat un update mai nou? Eu n-am incercat, o sa fac unul curand pentru afisarea temperaturii uleiului si speram sa rezolv si problema asta. Modulul fiind de generatie B7 probabil tot nu va afisa corect pe IC de B6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,cum pot sterge telefoanele vechi memorate in BT cum se procedeaza in manual nu am gasit nimic.Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai BC plus si vezi telefonul in meniu, vezi ca ai optiunea de stergere a profilelor existente

 

daca modulul tau de BT nu este cu afisare pe BC, atunci numai cu VCDS-ul, pe 77-Tel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da am BC mare si vad telefonul in centru si am RNS 510 BT.premium.trebuie sa fie un tel.conectat cand vreau sa sterg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred.... asta nu am verificat. Parca nu.

 

mergi la masina si verifica, cel mai sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stefan_alexandru25

 

Salut.

 

Am si eu o problema cu BT si RNS510. Telefonul se conecteaza, sta conectat 2-3 secunde si dupa se deconecteaza. 

Telefonul este un Samsung Galaxy SII, cu root, Android 4.1.2. Denumirea BT a masini este VW UHV PREM.

Am incercat sa instalez si aplicatia rSAP dar nu merge, cand vreau sa il conectez spune ca telefonul nu este compatibil.

 

Am atasat si o poza cu codul modului BT si acel cradle care il am in masina.

 

https://www.dropbox.com/s/vxzurbrwy86z0kn/20140109_145102.jpg

 

Multumesc anticipat !

 

Eu am reusit sa il imperechez, merge. Trebuia sa mai instalez Bluetooth Phonebook (l-am luat din magazin play).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!